Home

Z WikiSkript
Přejít na: navigace, hledání
Wikiheader.png Váš prostor pro tvorbu a ukládání
medicínských studijních materiálů
Lékařské oborypublikováno 8 012 článků
Novinky
WikiSkripta byla terčem síťového útoku DDoS
DDoS útok typu SYN flood 2.jpg

Server WikiSkript se stal 3. března cílem síťového útoku typu SYN flood. Útok probíhá tak, že síť útočících počítačů (zavirované stoje tvořící tzv. bootnet) posílá na server lavinu falešných žádostí o spojení, až server dokonale zahltí. Zatímco v normálních dnech je žádostí o spojení typicky 200 tisíc, v době útoku jich bylo 10 milionů. Uživatelé to mohli zaregistrovat jako velké zpomalení načítání stránek nebo úplný výpadek WikiSkript. Útok byl detekován a vyřešen opatřením na serveru, které falešné žádosti o spojení likviduje. Rychlost odezvy stránek můžete průběžně kontrolovat např. na monitorovacím serveru WikiAppiary.


Poznejte WikiSkripta

The media player is loading...

Představte si studium bez metráků knih. Představte si svět, ve kterém studenti a odborníci spolupracují při tvorbě aktuálních, důvěryhodných a dynamických výukových textů. To jsou WikiSkripta :-).


Linka vlevo.png Zapojte se Linka vpravo.png
  • Některé články jsou příliš stručné a potřebují jen rozšířit – pomozte nám vylepšit nedokončené články!
  • Chcete vložit nový příspěvek a chybí zde váš obor? Máte text vhodný pro WikiSkripta, ale nechce se vám jej převádět do wiki-kódu? Napište redakci! – redakce@wikiskripta.eu


Linka vlevo.png Lidé Linka vpravo.png
Honza Horejsek
Honza Horejsek je studentem 4. ročníku všeobecného lékařství na 1. LF UK. Kromě toho je také jedním z nejnovějších přírůstků redakce WikiSkript. Ve volném čase se dle počasí věnuje především lyžování nebo běhání - když tedy zrovna něco nečte. Ve čtvrtek odpoledne se obvykle vyskytuje v počítačové místnosti Fyziologického ústavu.


Linka vlevo.png Víte, že... Linka vpravo.png
Zkontrolováno

Články, které napsali nebo ověřili učitelé, jsou pro Vaši potřebu zřetelně označené ikonkou „odfajfkování“. Pokud Vás kontrola a důvěryhodnost článků zajímá, přečtěte si podrobnosti. Podívat se také můžete na návod pro učitele. Studenti si mohou prolistovat seznam článků zkontrolovaných učitelem, kterých je nyní již 738!

Průvodce studiem