Diskuse s uživatelem:Lam

Z WikiSkript

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 16. 11. 2010, 21:34 (CET)


Zdroje[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Lukáši,

Děkujeme za vložení článku RDG vyšetření jícnu a žaludku a s ním související ostatní články o vyšetření GIT. Jestli dovolíš, mám pro tebe pár rad, jak ho dále zpracovat. Vždy je naprosto nutné uvést ZDROJE nebo POUŽITOU LITERATURU. Jestli na článcích ještě pracuješ, stačí vložit šablonu {{Pracuje se}}. Také je fajn, když článek rovnou zařadíš do kategorie, a to tak, že pod text umístíš např.

[[Kategorie:Radiodiagnostika]]

. V případě dotazů se klidně ozvi. Ať ti to s WikiSkripty dál jde. S pozdravem --Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 5. 12. 2010, 12:09 (CET)

Poděkování a drobné rady[upravit | editovat zdroj]

Přeji příjemný nedělní podvečer,

musím Vám moc poděkovat za spoustu kvalitní práce, kterou jste zde v posledních dnech odvedl. Radiodiagnostických článků zde máme opravdu pomálu a je opravdu skvělé, že se toho někdo ujal. A navíc tak dobře, jak jste se toho zhostil Vy.

Díval jsem na se na článek Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření zažívacího traktu a trochu jsem ji upravil. Udělal jste to pěkně a dal jste si s tím práci, nicméně jsem to to trochu musel zešerednit ;-) Odstranil jsem barvičky, protože podle našich nepsaných pravidel se vyhýbáme barevnému odlišování nadpisů a dalších částí, s výjimkou některých definovaných použití v nápovědě nebo v průvodci studiem. Určitě je pravda, že se v některých případech barevné podbarvení může hodit, ale v současné době se snažíme všechny vést k tomu, aby nepoužívali definici barev v samotném kódu stránky, ale všechny barevné bloky se řešily centrálně. Je to trochu složitější téma a v redakci se jím momentálně zabýváme - do té doby doporučujeme všem, aby barvičky v těchto souvislostech nepoužívali. Jakmile vytvoříme jasná pravidla pro užívání barev, budou na speciálním místě v nápovědě.

Dále jsem vám opravil HTML tag pro nadpis první úrovně za klasický wikikód. Ne všichni autoři HTML ovládají a v (naší) nápovědě není tento tag popsán, proto raději v těchto souvislostech vždy používáme wikikód, abychom zdrojový kód stránky neznepřehlednili dalším uživatelům, kteří nejsou v HTML zběhlí. A na závěr jsem nadpisy na vložené články prolinkoval - je to takové naše nepsané pravidlo, jak na vložené články odkazovat (vizte třeba příklad jiného "složeného článku" - Parasexuální děje u bakterií).

Do jednotlivých vložených článků jsem poté přidal speciální kód, který dalším uživatelům řekne, že editují článek, který se vkládá do jiného článku - a tudíž je třeba dbát při editaci zvýšené opatrnosti, neboť změny jednoho článku ovlivní i článek další.

O kategoriích a dalších věcech už Vám psala Dancza. Každopádně, tohle všechno jsou drobnosti. Jde Vám to opravdu skvěle a moc Vám děkujeme, že jste se tímhle stylem ujal radiodiagnostiky jako takové. Pokud budete mít jakékoliv dotazy nebo problémy, tak se na kohokoliv z redakce kdykoliv obraťte.

Hezký zbytek neděle! --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 5. 12. 2010, 17:53 (CET)

Milí kolegové (Danczo, Azraeli), děkuji za podněty! Odkazy na články nemám (ale někde by se i našly :-): texty nečerpám z literárních pramenů ale píšu na základě toho, co je zavedená praxe (t.j. jak se něco dělá či nedělá), co by měli vědět studenti a hlavně indikující lékaři, než na vyšetření pacienta pošlou. HTML, CSS ... mám rád, ale zde nemá (ve svém rozsahu) místo, aby styl kapitol vypadal co možná nejpodobněji (jako je to např. v LaTeXu).

--Lam 5. 12. 2010, 20:54 (CET)

Popis RTG snímku[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den,

sleduji Vaše neustále přibývající články o nejrůznějších radiodiagnostických tématech, chtěla bych Vám za Vaše příspěvky velice poděkovat!

Zároveň na Vás, jako odborníka, mám jednu drobnou prosbu - mohl byste prosím popsat RTG snímek plic ve článku Pneumonie výstižněji než jak je tomu doposud? Děkuji za pomoc, s pozdravem --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 3. 2. 2011, 19:12 (CET)

Wikičtyřlístek[upravit | editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Vážený pane doktore,

již nemohu dále nečinně přihlížet Vašim skvělým příspěvkům do WikiSkript a musím Vám za celou redakci upřímně poděkovat! Zcela spontánně jste se chopil problematiky, kterou se zabýváte, a se svými zkušenostmi a znalostmi jste vytvořil unikátní sbírku článků, jimiž jste obohatil radiodiagnostický portál. Vaše články jsou psány velmi příjemně a pochopitelně, s množstvím obrázků a klinických zkušeností. Na rozdíl od řady suchých učebnic tak lákají studenty (podle statistik se na ně podívá v součtu přes tisícovku návštěvníků měsíčně).

A nejen to! Dokonce neváháte diskutovat s ostatními uživateli na diskusních stránkách článků a přispívat svými názory i tam. Pomáháte tak vylepšovat články, ze kterých se budou studenti učit. I za to Vám patří obrovský dík.

Rád bych Vám za veškerou práci ve WikiSkriptech poděkoval a jako výraz vděčnosti předávám alespoň symbolický dárek: wikičtyřlístek. Kéž Vám přinese štěstí – a ovšem také nadšení k další spolupráci! --Slepi (redakce WikiSkript) 11. 2. 2011, 11:58 (CET)

Děkuji:-)

Radiodiagnostické vyšetření vývodných cest močových[upravit | editovat zdroj]

Vážený pane doktore,

při kontrole článku jsem náhodou narazila na nekompletní citaci použité literatury: Rummeny E.J. et al.: Ganzkorper MR-Tomographie, Thieme 2006. Toto dílo se mi nepodařilo najít v knihovní databázi ani na PubMedu. Chtěla bych Vás tedy poprosit, jestli byste mohl dodat více údajů nebo alespoň ISBN nebo ISSN.

Děkuji.

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 25. 3. 2011, 23:24 (CET)


Čerpám z této knížky: http://webshop.thieme.de/webshop/product/thieme/9783131250124/detail.jsf

Děkuji, již jsem to do článku doplnila.--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 16. 4. 2011, 22:17 (CEST)

Obrázky ve WikiSkriptech[upravit | editovat zdroj]

Vážený pane doktore,

dnes jsem nahradila několik obrázků ve Vašich článcích Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření žlučníku a žlučových cest a Diagnostické zobrazovací metody při vyšetření zažívacího traktu stejnými obrázky z externího zdroje atlas.mudr.org a to tak, že jsem změnila jejich zobrazení. Ty, které jste do WikiSkript nahrál, jsem musela smazat, protože jsme na ně stále ještě nezískali autorská práva a nemohla být uvedena licence. Je to smutné, ale pouze takto neporušujeme autorský zákon.

Děkuji za pochopení.

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 17. 4. 2011, 10:37 (CEST)

To je v pořádku. Děkuji. Lam