Diskuse s uživatelem:Cooba

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

Ahoj Coobo, chtěla jsem převést nějáké "materiály k převodu", ať jsem ale hledala jak jsem chtěla, všechno se už zdálo být převedené :) Nemáš nějáký tip co je ještě potřeba? Nebo něco co bych krom "vlastní tvorby" mohla zkusit? Jo a ještě jeden dotaz :) Když čerpám víceméně jen z anglicky psaných stránek nebo článků a pak je uvedu v použité literatuře je to OK? Nebo by měly být články psané spíše na základě literatury = knih? Dík moc :) Zuzka

Ahoj,
materiály k převodu teď opravdu jsou celkem vyčerpané, navíc většina témat je 3.–4. ročník – viz Fórum:Úkoly pro redaktory/materiály k převodu. Kdyby přesto našla něco vhodného, neváhej. Jinak mě napadá Fórum:Průvodce studiem 3. LF UK, máme uvolněnou většinu textů z Vademeca - například celou studentskou přílohu, tak je možné použít to.
Anglicky psané stránky jsou v pohodě, pokud jsou důvěryhodné. (Btw. o Cri du chat jsem dělal minulý rok referát a myslím, že nic kromě anglických stránek jsem nenašel, takže tam je to určitě v pohodě.)
Měj se hezky, --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 11. 4. 2011, 21:16 (CEST)

Vědecké informace[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Kubo, všiml jsem si, že ses pustil do portálu vědeckých informací. Jestli dovolíš, zkusím Tě trochu přibrzdit :-). Ačkoli to tak nevypadá, články z něj opravdu odpovídají výuce na naší fakultě (není to všeob. lék., ale jiné obory: viz zde). --Slepi 9. 5. 2010, 17:30 (UTC)

Jejda! Tak to jsem koukám rychleji jednal než myslel;-) Narazil jsem na ně náhodou přes zapomenuté články, tak jsem si to nedal dohromady... Díky, za to přibrždění:-)

--Cooba 9. 5. 2010, 19:23 (UTC)

Polykání[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Kubo, je fajn, žes přidal článek Polykání. Zaujal mě, protože se mě na polykání ptali u modulu :).

Zvaž prosím, zda by tento článek nezasloužil trochu zpřehlednit... Polykání je děj, který má mnoho fází, a tudíž je (pro mě) zápis ve větách trošku nepřehledný. Student může při čtení nechtěně přeskočit zásadní informace a unikne mu, že např. uzávěr aditus laryngis prostřednictvím epiglottis je dán právě elevací hrtanu (již provádějí suprahyoidní svaly) – tj. uzávěr epiglottis souvisí s elevací jazylky a hrtanu a už třeba ne s uzávěrem hlasivkové štěrbiny. Navrhoval bych prosté číslování 1., 2., 3... (tam, kde to má smysl) nebo odrážky. Omlouvám se za hnidopišství, ale píšu to, protože jsem na to byl tázán :). Hezký večer. --Don-giovanni 20. 5. 2010, 17:16 (UTC)

Když si to teď po sobě čtu, tak máš asi pravdu. Obzvlásť ta věta s uzávěrem aditus laryngis skutečně vypadá, že je to všechno úplně jinak... Zpřehlednění se tedy nebráním. Klidně to překopej (když budeš mít chvilku), ja si popravdě přesným sledem těch událostí nejsem zcela jist, tak jsem to radši takhle zamaskoval:-)
Při týhle činnosti se hnidopišství hodí, tak se za něj neomlouvej;-)
Zatím ahoj--Cooba 20. 5. 2010, 17:27 (UTC)
Tak jsem se v tom trochu pohrabal a prozatím je to v této podobě. Objevil jsem nějaké nesrovnalosti v eferentním vedení mezi Guytonem a Ganongem (logičtější mi připadal Guyton), napsal jsem tam tedy obé. Zároveň jsem si nebyl jist, kam píchnout tu Eustachovu trubici... Dal jsem to k tomu patru... --Don-giovanni 20. 5. 2010, 19:32 (UTC)

Licence[upravit | editovat zdroj]

Zdravím, Kubo,

právě jsem si dovolil vrátit zpět Váš zásah do parametrů redakční šablony u článku Imunoglobuliny. Před chvilkou jsem vrátil parametr Obrázky (protože jeden obrázek by dle mého měl být upraven). Obdivuji Vaši pozornost, s níž jste za tímto parametrem poslal i Licence. Aniž bych o tom byl nějak pevně přesvědčen, myslím si však, že by podpis u licencí měl zůstat. Pokusím se vysvětlit:

Oba parametry patří k sobě (což vždy zdůrazňujeme), to však neznamená, že by nutně musely být oba ve stejném stavu (pak by ani nemělo smysl je rozlišovat). Podpis licencí znamená, že někdo zkontroloval licence obrázků, které jsou v článku, a vše je v pořádku.

Myslím, že parametr by měl zůstat podepsán, jinak budou licence zbytečně kontrolovány znovu a znovu (a obrázků je v článku docela dost)Samozřejmě musíme uhlídat okamžik, kdy dojde k překreslení toho anglického obrázku - tady máte pravdu, že by "vrácení" parametru Licence mohlo být výhodné, ale stejně by to nebylo spolehlivé (někdo by to do té doby zkontroloval a podepsal...).

Kdybyste ale měl jiný názor, neváhejte znovu revertovat :)

Srdečně zdravím--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 27. 10. 2010, 18:44 (CEST)

Dobrý den,
přiznám se , že jsem lehce zmaten. V šabloně redakce totiž parametr licence podepsán nevidím. Stejně tak nevidím nepodepsán parametr obrázky, neboť je u něj uvedeno =. Považoval jsem to za překlep, nyní již vidím, že přesně toto byl Váš záměr. Mám to tedy chápat tak, že chcete obrázky nechat opravit, nepřejete si však, aby byl článek zařazen v kategorii upravit obrázky?
Děkuji za objasnění a přeji hezký večer --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 27. 10. 2010, 18:54 (CEST)
Aha, už to vidím a omlouvám se za zmatky. Byl jsem nepozorný - při mazání podpisu jsem tam nechal rovnítko. Navíc jsem přehlédl, že jste parametr licence nevracel, ale přidával... Odpusťte, dělal jsem to po osmi hodinách výuky a těšící se, že už to pro dnešek zapíchnu a pojedu domů. Každopádně je to už v pořádku, Malmstajm v mezičase nahrála upravený obrázek a licence jsou také správně. Přeji příjemný večer--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 27. 10. 2010, 20:15 (CEST)

Dotaz ohledně obrázků[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Kubo,

chtěla bych Tě poprosit o radu. Jde o obrázky, které jsou vložené ke článku Regulace krevního tlaku. Nejspíš porušují autorská práva, protože jsou zkopírované z učebnic. Autorku článku jsem na to upozornila a ona se teď ptá, jestli má obrázky smazat. Nejsem si jistá, co vlastně udělat. Bylo by možné zadat obrázky grafikům, kteří by je překreslili, ale jelikož jde o grafy, tak to jde těžko překreslit jinak, než to je. Takže co se s těmi obrázky má vlastně provést? Předem díky--Cernater.jpg Tereza Černá -- redakce WikiSkript 1. 12. 2010, 21:56 (CET)

Milá kolegyně,
jsem rád, že s tomu věnujete. Obrázky je skutečně potřeba překreslit a už se na tom pracuje. Je třeba je jinak ztvárnit, překreslit. Data budou stejná (a ta také nejsou autorky chráněná), jejich vyjádření však musí být jinak ztvárněno, musí to být jinak graficky provedeno. V tomto článku by navíc všechny obrázky měly mít podobný vzhled, aby celý článek vypadal jednotně.--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 1. 12. 2010, 22:39 (CET)

Regulace jednotlivých metabolických drah[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Kubo, jeden z Tvých článků, Regulace jednotlivých metabolických drah, upadl do zapomnění. Mohl bys jej, prosím, dokončit, případně tradičně odstranit šablonu {{Pracuje se}}? Díky moc a přeji Ti hezké předvánoční dny! --Slepi (redakce WikiSkript) 20. 12. 2010, 17:21 (CET)

Ahoj, díky za připomenutí, tak dlouho jsem odkládal jeho dokončení, až jsem na to zapomněl. Šablonu odstraním radši ihned, během svátků jej však snad už konečně dotáhnu.
Díky za přání, tobě taky:-) --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 20. 12. 2010, 17:27 (CET)

Onemocnění jícnu[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Kubo,

chci se připomenout ohledně dotazu na Diskuzní stránce článku Onemocnění jícnu. Na hlavní stránce článku je nepříjemné upozornění, které bych ráda odstranila. Pokud to bude možné, ráda článek upravím, jenom nevím v čem konkrétně je problém. Hezký den. --Michaela Mužilová 24. 6. 2011, 13:25 (CEST)

Ahoj,
promiň, tvůj dotaz jsem přehlédl. Problém je v tom, že my vlastně přesně nevíme, v čem byl problém:-)
Nejlepším řešením by tady bylo článek projít podle nějaké učebnice, dobře odrefovat všechny údaje (což už asi částečně bude hotové od Valtameri) a nakonec nechat podepsat nějakým učitelem. Pak bychom mohli upozornění odstranit. Asi by také chtělo článek nějak zkoordinovat s dalšími články z části Choroby jícnu na portálu Gastroenterologie.
Jestli se toho ujmeš, bylo by to vynikající. Můžeš se poradit i s Valtameri, ta tehdy na ten článek také koukala.
Díky a měj se hezky, Kuba --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 24. 6. 2011, 14:07 (CEST)
Díky moc za info, ještě to doma projdu podle Interny od Češky a označím Ke kontrole učitelem. Ten článek je trochu zbytečný, protože je to jenom souhrn jiných článků na portálu, ale na druhé straně je hned ve třech portálech vypracovaných otázek. Díky za spolupráci :). --Michaela Mužilová 24. 6. 2011, 14:25 (CEST)

Trávení[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Kubo, našel jsem Tvůj zapomenutý rozpracovaný článek Trávení. Prosím Tě, mohl bys jej dokončit nebo z něj odstranit šablonu {{Pracuje se}}? Díky a přeji pěkný den --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 10. 10. 2011, 16:17 (CEST)

Ahoj, díky moc, já věděl, že nemám začínat nový článek před odjezdem pryč :-) Vyřeším to co nejdřív, Kuba --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 10. 10. 2011, 16:32 (CEST)

Čtyřlístek[upravit | editovat zdroj]

Čtyřlístek

Milý Kubo,

chtěl bych Vám poděkovat za Vaši soustavnou práci pro WikiSkripta. S velkým potěšením sleduji, jak se pouštíte i do složitých činností, korespondence s uživateli či autory, vední služebně mladších redaktorů i správců - a to i v případech, do kterých se mnoha jiným nechce, a tak je odkládají. Vaše činnost je velmi záslužná, neboť nebýt Vás, čekali bychom na mnohé z těchto méně populárních zákroků hodně dlouho. A to nemluvím o Vašich dalších počinech, které vyžadovaly velkou dávku soustředěného úsilí - přepracování nápovědy může být příkladem.

Vaše práce posouvá WikiSkripta vpřed. Jsem Vám vděčný, že pomáháte zpříjemňovat a vylepšovat prostředí stránek i vést a kultivovat ostatní členy redakce. Dovolte, abych Vám aspoň symbolicky poděkoval čtyřlístkem. Vím, že v nějaké přímé podobě se Vám čas a energie věnované WikiSkriptům stěží vrátí; přesto věřím, že i pro Vás je a bude práce na WikiSkriptech přínosem. A doufám, že Vám dnešní symbolické poděkování udělá radost a přinese štěstí.--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 14. 11. 2011, 20:50 (CET)

Vážený pane doktore,
děkuji za zpříjemnění mrazivého dne. WikiSkripta jsou pro mne již dávno víc než jen výukový portál, s radostí sleduji, jak se s každým dnem posouvají kupředu a je pro mne velkou ctí a zároveň velkou zkušenosti se na tomto vývoji byť malou měrou podílet.
Děkuji a přeji i Vám jen to nejlepší,
--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 15. 11. 2011, 00:27 (CET)

Myofibrila[upravit | editovat zdroj]

Dobrý večer, redaktor Bronto čerpal odtiaľto: http://web.archive.org/web/20061230152321/http://www.fpv.umb.sk/kat/kb/text/knihy/Vseobzoo/VseobZoo.pdf Licencia by snáď mala byť v poriadku (viz titulná strana skrípt). --Rádiológ 16. 11. 2011, 21:32 (CET)

Vážený pane doktore,
máte pravdu, je to vskutku v pořádku. Děkuji za vyřízení, souhlas redaktora Bronto teď již nepotřebujeme.
Hezký den, --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 17. 11. 2011, 13:40 (CET)