Diskuse s uživatelem:Dancza

From WikiSkripta

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 14. 10. 2010, 21:15 (CEST)


Pochvala[edit | edit source]

Ahojky,

musím Tě moc a moc pochválit, za spoustu kvalitní práce, kterou jsi věnovala převodu slovníkových hesel. Je radost koukat se, jak se Ti dílo daří. Dobrá práce, jen tak dál!

--Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 16. 11. 2010, 23:13 (CET)

Ahoj! Mnohokrát děkuji. Doufám, že se mi bude i nadále Wikidařit :D. S přáním krásného volného dne --Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 17. 11. 2010, 08:34 (CET)

Dík[edit | edit source]

Ahojky,

díky moc za pomoc s novými wikikolegy. Stará garda teď před Vánoci nějak nestíhá, asi už jsme zralí někam do WikiInvalidovny, abychom si povídali o starých zážitcích :-) Ne, vážně - jsem moc rád, že jsi se toho takhle chytla a radíš dalším, jak na to. Hrozně nám to pomůže, neboť tápající člověk potřebuje zejména pomoc a hřejivé slovo redaktora (obzvláště v této zimě :-)

Díky moc a hezký zbytek adventní neděle! --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 5. 12. 2010, 18:08 (CET)

Externí obrázky[edit | edit source]

Ahoj Danczo,

děkuji za připomínky k tvorbě. Chtěl bych se zeptat, jak s obrázky. Vyhovovalo by mi vkládat linky (hotlinking) z webu, ale nějak se mi nelíbí, jak to pak na wikistránce vypadá. Mám buď thumbnail 80x80 px nebo celý obrázek (na šířku 600 až 800px - to už je zase moc velké). Externí obrázky asi nejdou dávat do galerie? V tabulce se pak text k obrázku dost roztáhne (např. zde). Nemají wikiskripta nějaký styl wikitabulky, která by vypadala s externím obrázkem (obrázky) pěkně?

Dík a hezké Vánoce

Lukáš (Lam)

Zkusil jsem změnit styl tabulky (resp. jej smazat) a popis jsem přesunul pod obrázek. Třída "popup", kterou jsem tam použil, umožní, aby se po kliknutí na obrázek otevřel atlas s původní velikostí obrázku v novém okně. Bohužel, vkládání externích obrázků má z bezpečnostních důvodů spoustu omezení, přičemž nemožnost změnit velikost obrázku je jedním z nich. Nejlepší je (až budou vyřešeny souhlasy s uveřejněním obrázků) tyto obrázky nahrát přímo do WikiSkript. Budete-li potřebovat jakoukoli pomoc, směle se obraťte na Danczu nebo na mne, rádi Vám pomůžeme! A díky za Vaše příspěvky :-). --Slepi (redakce WikiSkript) 9. 12. 2010, 23:24 (CET)

Noinclude[edit | edit source]

Hezký čtvrtek kolegyně :-)

Velké díky za zakládání potřebných a odkazovaných hesel! Mám jen drobnou poznámku, všiml jsem si, že užíváš šablony noinclude, aniž by byl článek vložen do jiného (což se u hesel stejně příliš nelze). Zbytečně to komplikuje kód a pak se tím mohou řídit ostatní. Doufám, že mi odpustíš moje puntičkářství :-) Jinak žasnu, kolik užitečné práce WikiSkriptům věnuješ!

Měj se hezky!

--Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 30. 12. 2010, 10:25 (CET)

Zdravím:) Máš pravdu, nějak mne to nenapadlo, používám většinou tlačítko "Seznam literatury" :). Dám si na to příště pozor. Děkuji a přeji Ti pěkný zbytek roku a do toho nového mnoho zdaru! --Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 30. 12. 2010, 11:35 (CET)

Ahoj oba! No tohle, jsem upřímně znechucen tím, jak svátky trávíte ve společnosti wikikódu, místo abyste se věnovali svým rodinám :-). Teď vážně: noinclude se vkládá automaticky stiskem tlačítka "seznam literatury". Je to tak proto, aby bylo možno článek eventuálně vložit do jiného. Je to tak v pořádku (dohodli jsme to tuším na 3. WW) a není třeba se s tím trápit... Přeji Vám oběma příjemný zbytek zimních prázdnin! --Slepi (redakce WikiSkript) 30. 12. 2010, 13:51 (CET)
Aha, no tak to vidíte. Moje chyba. Omlouvám se zejména Dancze, že jsem ji počal mást ... nějak ke mně tato informace nedorazila. Inkriminované tlačítko nepoužívám, proto jsem si toho nevšiml dřív. Mějte se hezky, jdu si odčerpat nazogastrickou sondou cukroví ze žaludku, abych mohl pokračovat v obžerství ;-) --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 30. 12. 2010, 14:30 (CET)
HA!:) Ne, díky moc za objasnění. Utíkám věnovat se společenským záležitostem a oběma vám přeji vše NEJ do nového roku!!--Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 30. 12. 2010, 15:57 (CET)

Odkaz na kategorie[edit | edit source]

Ahoj Dančo, moc se omlouvám, že jsem Ti editoval osobní stránku Uživatel:Dancza/Work. Zjistil jsem, že je zakategorizovaná jako „Redakce“. Upravil jsem proto odkaz tak, aby byl odkazem na stránku ve jmenném prostoru kategorie a ne příkazem ke kategorizování stránky. (Kdysi jsem strávil strašně dlouho hledáním toho, jak se to dělá. Aneb dvojtečka je mocná:-)). Pokud to byl nežádoucí krok, sypu si popel na hlavu.

Přeji příjemnou neděli. A ať se daří. Zdraví Dusek Pavel.jpg Pavel Dušek ( | ) 23. 1. 2011, 12:50 (CET)

Ahoj, moc dík. Dost dobrej fígl:D. Měj se a pěkný zbytek víkendu. --Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 23. 1. 2011, 18:00 (CET)

Dověcnosti[edit | edit source]

Ahoj Dančo, Ty snad vůbec nemáš zkouškové, jak zběsile poslední dobou edituješ :-).

Děkuji moc za strážení zdrojů u článků. Jak sama jako již velmi pokročilá redaktorka se slibnou kariérou před sebou nejlíp víš, tohle nás opravdu trápí. Když jsi teď psala na diskusní stránky článků bez zdroje, prosím, neboj se rovnou přidat i šablonu {{Zpracovat|Doplnit zdroje.}}, ať se na to nezapomene...

K tomu mě napadá ještě drobnost ve vztahu ke komunikaci s novými uživateli: možná by bylo dobré chvíli posečkat, jestli autor do článku potřebné údaje nedoplní sám. Přeci jen editoval v noci a nemusel mít čas a náladu články dopracovat do podoby, kterou si předsevzal. Počkat např. dva dny nám neuškodí a nové články můžeme svědomitě kontrolovat prostřednictvím redakčních odkazů na stránce posledních změn (nahoře), aniž bychom se báli, že na některý nový článek zapomeneme.

Ještě bych chtěl doplnit drobnost: pro nováčka je nápověda k citacím velmi, velmi složitá. Jedná se spíše o nápovědu pro redaktory. Navíc tlačítko pro citace nemá každý - pouze ten, kdo si ho v nastavení zapne. Místo odkazu tak v diskusních příspěvcích novým autorů buď napiš, ať jen uvedou literaturu (a my to zpracujeme šablonou), nebo přímo poraď, jak si tlačítko pro citace zapnout. V nápovědě to totiž velmi snadno přehlédnou, neboť je opravdu napsána pro pokročilejší redaktory, nikoli pro sporadicky editující nováčky.

Dančo, chtěl bych Ti moc poděkovat za práci, kterou poslední dobou pro WikiSkripta děláš. Sleduju Tě s napětím a zájmem a myslím, že patříš mezi jedny z nejlepších lidí našeho skromného wikitýmu. Proto Ti píšu i takovéhle rady, aby jsi v brzké době mohla dosáhnout dokonalosti :-). Přeju Ti příjemné zkouškové a hezkou neděli! --Slepi (redakce WikiSkript) 30. 1. 2011, 13:38 (CET)

Ahoj Petře,
na šablonu jsem teď sama zapomněla, příště vložím :D.
K novým článkům, zrovna nedávno jsem byla urgována, ať posečkám s redakční šablonou atd., jak si taky upozorňoval nedávno v mailu pro všechny. Tak jsem si na to snažila dávat pozor. A ono ejhle zase nic:) Beru na vědomí a ještě víc a víc se polepším... Slibuju!
Ale vše bylo v dobrém mínění, chtěla jsem autorce trošku napovědět, zdálo se, že si to předpřipravila a mohla by mít se zdroji trošku problém, tak jako já v prvních článcích:).
A k tomu citačnímu tlačítku, proč vůbec není v základním nastavení? Zdroje chceme po každém a vůbec dělá to jen neplechu a práci si ho tam vkládat:) Ale to je asi debata na jindy a na jinam. Jinak se pokusím autorce poradit a zdroje případně doupravit dle pravidel, samozřejmě:)
Moc děkuji za cenné rady, kterých si moc vážím. Budu na sobě dál pracovat a snad to bude už jen lepší:) Přeji klidné zkoušky, milé zkoušejcí a samé biče v indexu! --Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 30. 1. 2011, 15:55 (CET)
Jo, je to v pořádku, to byly opravdu jen drobnosti :-). Jen je někdy důležité si uvědomit, co nový autor vidí, zná a dokáže vnímat... Jsme už příliš pokročilí a žijeme ve světě WikiSkript tak dlouho, že nám některé věci přijdou samozřejmé, ale ve skutečnosti nejsou. Proto se snažím redakční činnost v posledních změnách tlumit na latenci alespoň dvou dnů, neboť nyní se k nám dostávají noví autoři. A nesmíme si je vyplašit hned na začátku, jsou zatím ohroženým druhem :-). Jo, tlačítko pro všechny je věc trochu složitější, souvisí to s tím, že ne vždy jej může uživatel ocenit (je náročnější na prohlížeč a výrazně prodlužuje načítání stránky, proto jsem jej nechal jen volitelné, navíc nemusí fungovat vždy, zvláště má-li člověk starší prohlížeč či přísný blokátor reklam). Můžeme to ale někdy prodiskutovat... třeba by bylo užitečné. Měj se hezky! --Slepi (redakce WikiSkript) 30. 1. 2011, 19:58 (CET)

Diskusní stránky k Průvodci studiem[edit | edit source]

Ahoj Danczo,

všimla jsem si, že jsi rozšířila Průvodce studiem o další skvělé příspěvky, ale dívala jsem se, že jsi založila i příslušné diskusní stránky s redakčními šablonami 1, 2, 3, 4. Nevím ale, jestli šablona redakce má tady smysl (vždyť jediné, co by se dalo kontrolovat je pravopis a typografie...), navíc nikde jinde v průvodci jsem diskusní stránky s redakčními šablonami nenašla. Jak to vidíš Ty?

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 25. 2. 2011, 23:53 (CET)

Ahoj,
no žádala jsem redaktory z Plzně, aby mi zkontrolovali pravopis a doplnili některé nové údaje (odkazy a prolinkování na některá místa, protože už ne vše je z mých zdrojů aktuální). Ale nekoukala jsem se na jiné průvodce, takže jestli jinde šablony nejsou, můžu je smazat a poprosím je o to jen interně, tedy bez redakčních podpisů:). Asi to tak bude lepší. Dík za upozornění a krásný víkend!--Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 26. 2. 2011, 11:48 (CET)

Obnova kontroly[edit | edit source]

Ahoj,

je super, že se mimo jiné věnuješ obnovování kontroly článků. Pozměnené články by měly neobnovené na WikiSkriptech zůstávat co možná nejkratší dobu. Mám na tebe jen malou prosbu – když provádíš obnovu, nezapomeň změnit vždy i OldID (to pěti místné číslo za jménem). Dělá se to tlačítkem, které najdeš vedle tlačítka Časové razítko. Teprve potom je obnova kompletní a v pořádku. Pro příklad koukni třeba na článek Biuretová reakce. Bez toho to dělá zmatky při další změně článku. Podrobnosti najdeš zde.

Je to trošku složitejší problematika, kdyby ti cokoli nebylo jasné, klidně se ozvi.

Díky a měj se hezky. --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 19. 3. 2011, 20:39 (CET)

Ahoj,
moc dík za upozornění. Kouknu na to a příště už snad bude vše v pořádku:). Měj se pěkně --Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 20. 3. 2011, 00:05 (CET)


Ahoj Dančo :-)
Mám jen jednu připomínku k obnově kontroly, na kterou jsem u tvých editací opakovaně narazila. Tlačítko OldID v sobě obsahuje krom čísla i svislítko, takže když tam necháš svislítko z minulého čísla, jsou tam dvě a pak to taky dělá neplechu (ve vložených článcích apod.). Hezké odpoledne ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 10. 5. 2011, 15:54 (CEST)
Ahoj,
tý jo, musím na to dát pozor, moc dík za připomenutí.--Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 10. 5. 2011, 16:00 (CEST)

Podpis[edit | edit source]

Ahoj Dančo,

koukám, že na uživatelské stránce máš své jméno, nechceš si ho dát i do podpisu? Vypadá to líp;-)

Měj se, Kuba--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 20. 4. 2011, 23:27 (CEST)

Dle doporučení splněno :D. Dík za rady. --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 20. 4. 2011, 23:30 (CEST)

redakční revize nových KO[edit | edit source]

Ahojda, při redakční revizi nově zkontrolovaných článků občas mrkni do diskuse, jestli článek nebyl odeslán ke kontrole - pak je nutné odstranit šablonu zkontrolovat či probíhá kontrola. Bylo to u některých článků cos dnes revidovala. Chápu, že ses s tím tady ještě nesetkala, tak tuto informaci spíš ulož někam do paměti, doufám, že se to teď bude objevovat častěji ;-) ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 12. 5. 2011, 22:24 (CEST)

Ahojda,
já si toho nakonec všimla, ale to už to stihla opravit MíšaR. Dík dík. Stále se mám mnoho co učit a musím trochu zamakat na dodělávkách, abys to po mě nemusela stále opravovat. Připojuji omluvu za práci navíc. Každopádně myslím, že by se to nutně mělo objevit v nápovědě v zaheslované verzi návodů, jelikož tam to není a já to dnes dělala bod po bodu, aby už to konečně bylo správně. Kdopak by mohl vědět, jak to tam přidat?? Určitě nebudu sama, kdo to čte.
Dík za rady, pomoc a trpělivost především.
Přeji krásný dnešní den --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 13. 5. 2011, 00:13 (CEST)

Teleangiektazie[edit | edit source]

Ahoj Dančo, v prosinci jsi dala ke článku Teleangiektazie šablonu pracuje se, budeš s ním ještě něco dělat, nebo už jí mohu odstranit? --Jiri Mudrunka.jpg Jiří Mudruňka -- redakce WikiSkript 6. 2. 2012, 12:32 (CET)

Ahoj!
Dík za upozornění, článek jsem pouze upravovala po nepřihlášeném uživateli a dávno na něj zapomněla. Šablonu jsem odstranila. Děkuji! Zdravím --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 6. 2. 2012, 22:07 (CET)

Wiki4lístek[edit | edit source]

Wiki4lístek

Milá Danczo,

chtěl bych Ti velice poděkovat za spoustu práce, kterou v poslední době ve WikiSkriptech děláš. Velice oceňuji Tvoji práci s ostatními uživateli a redaktory, kterým pomáháš a které vedeš k lepší práci. Jako administrátorka jsi pro náš projekt opravdovým přínosem a mohu Ti jen popřát, aby tě práce ve WS nadále bavila.

Ať se Ti daří!

--Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 8. 3. 2012, 15:35 (CET)Jééé, děkuji. Velmi si Wiki4lístku vážím a budu se snažit, abych si ho i nadále zasloužila. Zdravím a přeji krásný den --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 8. 3. 2012, 17:31 (CET)