Diskuse s uživatelem:David.Mirth

Z WikiSkript

Vítejte[editovat zdroj]


Betuš.jpg Alžběta Kaprová -- redakce WikiSkript 9. 8. 2015, 16:20 (CEST)

Ahoj Bětko, díky za přivítání :) Těším se, koukám, že tu je v posledních změnách nějak mrtvo, chtělo by to s tím něco udělat, oproti posledním změnám Wikipedie :D :D --David.Mirth (diskuse) 10. 8. 2015, 00:59 (CEST)
Většina místních přispěvatelů má právě prázdniny. Peaky aktivity bývají na Vánoce a během WikiVíkendů, peaky návštěvnosti přes zkouškové. Ale pokud se ti to tady podaří rozhýbat, tak budeme jedině rádi --Zef avatar 3.jpg Zef d|p 10. 8. 2015, 06:05 (CEST)
No taky toho asi moc přes prázdniny nebudu dělat :) Každopádně se tu na to těším, jsem zvědav :D Spíš asi budu přes prázdniny dělat patrolu :) A drobnosti... --David.Mirth (diskuse) 10. 8. 2015, 22:19 (CEST)

Archiv původní diskuse[editovat zdroj]

Poděkování za editace[editovat zdroj]

Milý Davide,

těší mě, že ses do práce na WikiSkriptech pustil s takovým nadšením a edituješ i za krásného počasí :)! Je vidět, že máš bohaté zkušenosti z redakce Wikipedie a na WS se už dobře orientuješ. Každý z našich začínajících redaktorů (tedy i studentů, kteří si redakci WS zvolí jako VP) má svého tutora - člena redakce, který ve WikiSkriptech působí delší dobu a který s ním postupně prochází veškerou práci redaktorů. Ráda bych ti tímto nabídla svou pomoc při jakýchkoliv dotazech, nejasnostech a složitějších editacích. Prohlédla jsem si i tvou uživatelskou stránku, která vypadá moc dobře. Jen by bylo super ji ještě maličko vylepšit - např. přidat profilovou fotku a další drobnosti. Není to nic těžkého, takže pokud na to budeš mít chvíli čas, zkus to ještě upravit. Případně ráda pomůžu :). Inspirací ti mohou být uživatelské stránky našich redaktorů. Prozatím jsem na tvůj profil přidala alespoň "nálepku" studenta 1. LF. Pokud budeš mít jakékoliv otázky, napiš mi na mail.

Krásné léto a mnoho editačních úspěchů!
Hana Dittrichova.jpg Hana Dittrichová, redakce WikiSkript 26.8.2015, 14:56
Děkuji děkuji, už máš zprávu na mailu, těším se na další spolupráci :)
David.Mirth (diskuse) 26.8.2015, 18:30

WikiSluníčko[editovat zdroj]

WikiSlunicko.png

Milý Davide, uděluji ti WikiSluníčko za tvoji dosavadní práci na WS. Zejména za aktualizace obnovy kontrol a infoboxy! :)

Přeji hodně sil do dalších editací..
Michaela Balejova.jpg Michaela Balejová -- redakce WikiSkript 18.10.2015, 07:43
Děkuji Ti, děkuji :D Budu se snažit neudělat Tvému sluníčku ostudu :)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 18.10.2015, 07:51

Řád černé kávy[editovat zdroj]

Kava.png
Milý kolego, byl jste v tuto pozdní hodinu rychlejší při patrolování jakési editace. Jdu tedy spát. Děkuji však za Vaši bdělost a za veškeré snažení a nadšení, jež WikiSkriptům věnujete. Budeme rádi, když vytrváte. Posílám kávu!
Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 21.10.2015, 22:19
Děkuji, moc si tohoto vyznamenání vážím, snad na mě bude hrdá i má milá WikiTutorka jakožto první majitel tohoto řádu :D. Inu, když by se měl člověk po večerech učit na test z biologie, není nic lepšího, než si trochu zapatrolovat :D Myslím, že po tak povedeném WikiVíkendu se jen tak svého nadšení pro WikiSkripta nevzdám, za čož patří převelký dík hlavně Vám :)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 21.10.2015, 22:24

Šablona Heslo[editovat zdroj]

Zdar,

jak jsem si přečetl v diskuzi, tak taky šabloně Heslo zrovna nefandíš. Co ti naní vadí? Bohužel jsem ji zapomněl navrhnout k projednání na WV. Já s ní mám zásadní problém, že:

  • často přináší duplicitní info
  • zabírá hodné místa na začátku článku nato, že v ní obsažené informace se většinou dají pěkně umístit do první věty
  • dělá nám na ws whitespace, který se nám nedaří odstranit
  • nemá objektivní pravidla, která by řekla jaké články jsou hesla
a možná by dodala něco Hanka?
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 27.10.2015, 22:40
Souhlas ve všech čtyřech bodech... K tomu místu na začátku článku bych i dodal, že dost vyrušuje ve čtení, špatně se tam pak hledá vlastní text... Navíc se často používá třeba pro anglický překlad nebo velmi málo používaný český překlad, které mi přijdou vcelku irelevantní... A hlavně jak říkáš, WS mají myslím spoustu elegantnějších metod, jak to vyjádřit... :)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 27.10.2015, 22:49
Zdravíčko,

dodatek k tomu, co psal Jonáš: Často je ta šablona v anatomickém článku (třeba svaly), kam se místo toho skvěle hodí na míru upravené infoboxy. A když tam jsou obě šablony - infobox a heslo, krátký článek se v tom úplně ztratí. Navíc, jak už bylo zmíněno, oproti iboxu nepřináší žádné nové informace. Takže z článků, kde je ibox, heslo mažu.

A souhlasím s Davidem, že překlady do několika jazyků dost zbytečné. Téžko se najde někdo, kdo ocení překlad arachnodaktylie do polštiny. (Ano, je to tam.)
Hana Dittrichova.jpg Hana Dittrichová, redakce WikiSkript 28.10.2015, 07:55
Vyvolal bych o tom hlasování podobné tomuto, jen nevím, jestli "hesla" nejsou příliš hluboko zakořeněná tradice, aby se o tom takto hlasovalo. Co si o tom myslíte?
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 28.10.2015, 09:33
Já jsem rozhodně pro hlasování, zakořeněných tradic se tak úplně nebojím :D Můžeme to taky nadnést v úterý na semináři, případně na WikiBowlingu, ať tomu dáme osobnější ráz :)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 28.10.2015, 10:49
Vidím problém v tom, že momentálně máme ve WS cca 1400 článků s touto šablonou. Myslím si, že ani na semináři ani na WikiBowlingu nebude dostatek redaktorů, ani příliš velké nadšení pro řešení takových věcí... ale zkusit to můžete ;)..
Hana Dittrichova.jpg Hana Dittrichová, redakce WikiSkript 28.10.2015, 17:31
Také máme na WS 909 článků se šablonou Zkontrolováno, kterou taky plánujeme překopat :D Takže když už, tak už, já bych se nebál ji trochu prošťouchnout... :D Můžeme jenom tak cvičně pozjistit, co si o šabloně heslo myslí ostatní... A uvidíme, jak moc je náš názor ve většině či menšině :)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 28.10.2015, 19:11
Já půjdu až na WikiBowling, na seminář nikoliv. Myslím, že nejjednodušší by bylo udělat průzkum co si o tom myslí nejvyšší patra WikiSkript (Mvejr, Azrael, CeSt) ať víme, jestli to máme předem vzdát nebo ne https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/79/Face-smile.svg/17px-Face-smile.svg.png.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 28.10.2015, 19:20
Jojo, to zní jako dobrej plán :D Nebo to můžem nadnýst na Yammeru, tam se taky dá něco vyřešit :)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 28.10.2015, 19:24
tak a máme to... jsme na programu nadcházejícího WV.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 30.10.2015, 09:31
Byt to fb, davam palec nahoru :-D
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 30.10.2015, 10:02
Myslím, že to můžeme na WV probrat. Nejvyšší patra redakce nejsou rozhodující (a proto také mlčí :)) ).

Můj skromný a nesměrodatný názor + historický pohled: Šablona Heslo vznikla v dnešní podobě trochu omylem. Záměr byl jiný: oddělit "hesla" od "plnohodnotných článků". Smyslem hesla bylo cosi jako glosář v klasické učebnici, což tehdy bylo třeba pro vznikající texty a je občas potřebné dosud. Cílem bylo dát čtenáři velmi rychlou definici něčeho - např. jednovětnou definici. Typické použití: v biochemickém textu dát k dispozici vzorce a stručné informace o látkách. Předpokládalo se, že namnoze vzniknou paralelně dva články - jeden bude "heslo", druhý plnohodnotný. Vznikl tak požadavek heslo odlišit, protože (a) není cílem, aby heslo rostlo - ztratilo by svůj smysl, má zůstat krátké, (b) heslo nezapadá do struktury velkých článků (nemusí být v portálech apod.). Provedení se již na počátku trochu lišilo od záměru, ale zatím se nezdálo být důležité to řešit. Některé položky šablony (zkratky, synonymní názvy, systematické názvy) dávají dle mého smysl (a synonyma by se asi měla i posílit - nevíme si moc rady třeba s eponymy), jiné dle mého valný význam nemají (překlad do kópštiny a estonštiny). V praxi se nenaplnila vize, že vedle sebe budou existovat hesla a plnohodnotné články - takových případů máme jen pár. Tady je k diskusi, zda tuto vizi připomenout a uvést v život, nebo opustit - to bych nechal na WV.

Ke změně šablony bych sám neměl výhrad, ba bych ji vítal. Je ale otázkou co s hesly (a v souvislosti tím i s pahýly) obecně. K posunu úvah vede i zavádění infoboxů.
Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 30.10.2015, 13:04
Díky moc za názor a osvětlení, pane doktore :) Takhle chápu, jaký byl význam šablony, když byla zaváděna... Tak ji ovšem opravdu poslední dobou moc nevidíme... Myslím, že na WV to bude plodné téma k diskusi :) P.S.: Není podstatné, že nejvyšší patra nemají faktickou rozhodovací pravomoc... Podstatné je, že jim jejich "poddaní" důvěřují :)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 30.10.2015, 22:27

Wiki4lístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Milý Davide,

děkuji Vám za velké množství práce, komunikaci s uživateli i členy redakce a vůbec vše, co pro WikiSkripta děláte. Vaše nadšení je inspirující - kéž Vám vydrží a dokážete jej přenášet na další! Posílám čtyřlístek jako symbolické poděkování i pro štěstí.
Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 6.11.2015, 11:08
Vážený pane doktore, jsem velmi rád za toto ocenění :-) A pokud mé nadšení inspiruje, tak jsem za to velmi rád :-) Mé nadšení pro WS je však především záležitostí toho skvělého kolektivu, který se okolo nich utvořil. Takže já bych rád za své nadšení poděkoval celé redakci, je to s nimi prima :-D :-D Myslím, že mi ještě vydrží hodně dlouho :-)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 6.11.2015, 15:24

Presnosť je výsada kráľov[editovat zdroj]

WikiSlunicko.png
Udelujem ti WikiSluníčko za dochviľný príchod na WikiBowling. :P
Milan Mikus.jpg Milan Mikuš -- redakce WikiSkript 12.11.2015, 19:46
To jsi potom králem králů :D Díky moc za organizaci, bylo to super, povedlo se to :) Těším se zase na další akce :)
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 12.11.2015, 19:51
Vychytáme dáke muchy nabudúce, ale díky.
Milan Mikus.jpg Milan Mikuš -- redakce WikiSkript 12.11.2015, 19:53
Příště hlavně nebuď zraněnej, ať tě můžem bez výmluv porazit :D
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 12.11.2015, 20:02
nápad na nálepku wikiinsult :D
Milan Mikus.jpg Milan Mikuš -- redakce WikiSkript 12.11.2015, 20:07

Pokarhanie[editovat zdroj]

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c8/No-spam.svg/120px-No-spam.svg.png
Karhám ťa za aktualizovanie kontroly učiteľom, KTO SA MÁ NA TEN SPAM POZERAŤ!
Milan Mikus.jpg Milan Mikuš -- redakce WikiSkript 8.3.2016, 10:26
Už jenom 161 editací, brzo se toho zbavíš, neboj :D
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 8.3.2016, 10:44

wikisluníčko[editovat zdroj]

Ahoj Davide,

posíláme ti sluníčko a pozdrav z WV za celý náš biochemický tým. Postrádáme tě tu!

Gratulujeme ti ke tvému povýšení, jen tak dál :).
Juju.jpg Julie Junková -- redakce WikiSkript 23.4.2016, 20:51
WikiSlunicko.png
jo a ještě to sluníčko by to chtělo :D
Juju.jpg Julie Junková -- redakce WikiSkript 23.4.2016, 20:52
Děkuju moc, Juli, moc si toho vážim, je mi líto, že jsem tam nemohl být :/ Těsím se na další spolupráci a omlouvám se, že teď trochu nestíhám, mám toho fakt hodně :/
David.Mirth.jpg David.Mirth (diskuse), redakce WikiSkript 24.4.2016, 20:10

Pochvala[editovat zdroj]

Ahoj David, nie som vôbec prekvapený aké kvantum práce si vykonala počas teplých júlových večerov. Na teba je vždy spolahnutie :P, pokračuj tak aj v auguste :)
Milan Mikus.jpg Milan Mikuš -- redakce WikiSkript 31.7.2016, 21:19
Ahoj Milane :) Díky, snažím se, snažím, ale tak tvým nejlepším měsícům se to nevyrovná :D Doufám, že se brzo vrátíš k plnému editování :D
David.Mirth.jpg David Novotný (diskuse), redakce WikiSkript 1.8.2016, 15:33

Wiki4lístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Milý Davide, s potěšením sleduji, že stále držíš vysokou produktivní laťku v práci na WikiSkriptech. Myslím, že Tvé zapálení pro projekt by mohlo být označeno za příkladné, neboť to, co se dočítám v Tvých příspěvcích je příjemně odzbrojující. Doufám, že toto drobné ocenění Ti zachová motivaci držet nastavenou laťku na tak vysoké úrovni a budu se těšit na další setkání na WikiAkcích.

S přáním příjemně stráveného léta,
Vrejlek fotka.png MUDr. Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 18.6.2017, 08:47
Ahoj Vašku :)

Mám pocit, že zrovna teď bych si vyznamenání neudělil :) Plánuji se o prázdninách k projektu vrátit trochu ve větším, táhnu za sebou spoustu práce, která čeká :)

Těším se, až se budeme dále vídat v posledních změnách, díky moc za ocenění :) Vážím si toho, že i teď si na mě občas někdo vzpomene :D
David.Mirth.jpg David Novotný (diskuse), redakce WikiSkript 18.6.2017, 12:48

Editace Fórum:Smazání[editovat zdroj]

Prosím respektuj Šablonu:Pracuje se na stránce Fórum:Zadání, jak je patrno z jejího obsahu a diskuse pod navrhovaýnm článkem ke smazání (která očividně není vyplněná), tak je to celé v procesu a ocením, když mi nebudeš do příkladu na wikivíkend zasahovat.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 18.10.2018, 14:58
Omlouvám se, myslel jsem, že je to myšleno tak, že uvidíme, jak bude šablona fungovat, ale že tam můžeme už něco psát. Tak to změň zpátky jak chceš, mám teda odložit i to pracování na článku se školenkou?
David.Mirth.jpg David Novotný (diskuse), redakce WikiSkript 19.10.2018, 12:47
Vrátil jsem svoje editace, jenom jsem to nechal přesunuté ve správném jmenném prostoru, našli jsme si jiný článek k pracování, omlouvám se za způsobené nepříjemnosti :)
David.Mirth.jpg David Novotný (diskuse), redakce WikiSkript 19.10.2018, 13:20
Pohoda. Až bude jasné (po wv) co a jak tak můžete se školenkou zase zakročit.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 19.10.2018, 15:38