Diskuse s uživatelem:Dusan

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

Vítejte ve WikiSkriptech i v týmu! --Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 6. 10. 2011, 12:06 (CEST)

Rozdělení článku[editovat zdroj]

Ahoj Dušane,

vítám Tě ve WikiSkriptech a mezi terminálovníky Fyziologického ústavu! Koukal jsem na Tvůj první článek Bulbární a pseudobulbární syndrom a vedeš si skvěle! Chtěl bych Ti jen navrhnout rozdělení článku na dva – myslím, že by bylo výhodnější vytvořit samostatně článek Bulbární syndrom a Pseudobulbární syndrom. V této fázi by šlo o to, abys část textu pojednávající o pseudobulbárním syndromu vyjmul, založil nový článek Pseudobulbární syndrom a zde ji vložil. Současnou stránku Bulbární a pseudobulbární syndrom obsahující jen text o bulbárním syndromu bys přesunul na stránku Bulbární syndrom. Přesun se provádí následovně: vedle horních záložek "Číst", "Editovat", "Přidat téma", "Zobrazit historii", "Hvězdička", je trojúhelníček. Na ten najedeš a zvolíš možnost Přesunout.

Ve WikiSkriptech je vždy snaha, aby název článku byl, co nejstručnější a co nejsnáze dohledatelný. Podrobnosti můžeš naleznout zde. Jedná se jen o organizační drobnost, jinak je článek moc hezký!! Kdybys potřeboval s čímkoliv poradit, neváhej mě kontaktovat, rád Ti poradím!

Hezké ráno! :-) S pozdravem ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 8. 10. 2011, 01:15 (CEST)

Ahoj Dušane,
děkuji, že jsi se mými připomínkami zabýval a článek přesunul. Já Ti to pravděpodobně vysvětlil dost chaoticky, za čož se omlouvám! Tvé změny jsem ještě trochu upravil. Nyní máme tedy 2 články - Bulbární syndrom a Pseudobulbární syndrom. Odkaz ze zkouškových otázek by měl být také upravený. Ještě jsem koukal, že jsi znovu vytvořil stránku Bulbární a pseudobulbární syndrom, což je teď asi trochu matoucí. Možná, že by bylo lepší články vzájemně propojit přímo ve článcích v sekci "Související články" - tzn., že do článku Bulbární syndrom bys vložil Pseudobulbární syndrom jako související článek a naopak. Článek Bulbární a pseudobulbární pak již bude nadbytečný. Kdybys potřeboval, klidně mi napiš (dovysvětlím, poradím, ...).
Hezkou neděli! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 9. 10. 2011, 12:18 (CEST)


Portál fyziologie[editovat zdroj]

Ahoj Dušane, tak jsem prohlédl Tvé úpravy portálu fyziologie, a opravdu to trochu prokouklo. Žádnou prac. skupiny fyziologie jsem nenašel, tak se obrácím na Tebe. Kdybys měl zájem, možná by prospělo setřídit některé sekce NE abecedně, ale od obecnějšího článku ke komplexnějšímu.

Např. u receptorů uvést jako první článek Transmembránový transport, pod ním odkázat na další obecné věci (Receptory, činnost, rozdělení, Receptorový potenciál) a poté vyjmenovat jednotlivé iont. kanály, akvaporiny atp. Další namátkou, CNS a smysly: Rozhodně bych uvedl články týkající se zraku, sluchu atp. za sebou dle témat. Dobrou inspiraci k rozdělení bys jistě našel v Trojanovi.

To jen tak namátkou, kdybys měl chvilku a něměli jsme nic k převodu z popálenin ;-)

Filip Mareš.jpg Filip Mareš (redakce WikiSkript) 26. 10. 2011, 16:09 (CEST)

Job's done :) Dušan Ospalík.jpg Dušan Ospalík (redakce WikiSkript) 29. 10. 2011, 21:22 (CEST)

Poruchy řeči a dalších symbolických funkcí[editovat zdroj]

Ahoj Dušane,

obdivuji, jak rychle ses dokázal ve WikiSkriptech zapracovat, jsi tu teprve krátce a už máš tolik editací! Je mi jasné, že se stále ještě učíš, a tak bych Tě chtěla jen upozornit na jednu maličkost. Narazila jsem na Tvůj článek Poruchy řeči a dalších symbolických funkcí, který jsi vytvořil vložením více článků do jednoho. U vkládaných článků je vhodné ohraničit patičku Odkazy příkazy <noinclude> (před Odkazy) a </noinclude> (na konec Odkazů) − díky tomu se u složeného článku nebudou Odkazy zobrazovat pod každým vloženým článkem zvlášť, ale až na konci celého složeného článku v Odkazech. To už jsem si dovolila udělat za Tebe. Dále je dobré vkládané články označit šablonou {{subst:Vložený článek}}, která se dává na začátek článku a upozorňuje ostatní, že článek je vložen do jiného, a tudíž by měli být opatrní při případných editacích. Už jsem ji vložila u článku Poruchy řeči, tak si ji můžeš sám zkusit vložit do článku Symbolické funkce a Poruchy symbolických funkcí. Další věc je, že se nadpisy vložených článků prolinkovávají, tak aby se kliknutím na nadpis dalo snadno dostat na samostatný vložený článek.

Díky moc za tolik pěkných článků, snad Tě bude práce ve WikiSkriptech bavit i nadále.

Měj se hezky,

Cernater.jpg Tereza Černá -- redakce WikiSkript 3. 11. 2011, 11:27 (CET)


Milý Dušane,
přidávám se k Terčinu obdivu a dovolím si ještě maličko doplnit: Všechny uvedené úkony si lze značně zjednodušit. V první řadě zkontrolujte, zda máte účet nastavený podle Fórum:Pokyny pro redaktory/Doporučené nastavení. Potom budete mít u editačního okna tlačítko pro vložení "patičky" článku včetně značek noinclude (a stačí odmazat nepoužité položky), a stejně tak budete mít tlačítko pro označení vloženého článku. A ještě jedna maličkost, která pomůže dalším upravovatelům poskládaných článků: těsně před vložení článku přidejte ještě {{Edituj článek | název vloženého článku}}. Tím se k nadpisu místo obvyklého Editovat přidá Editovat část, které povede rovnou do vloženého textu.
Přeji Vám, aby se Vám ve WS nadále tak hezky dařilo a těším se na Vaše další editace.--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 3. 11. 2011, 11:44 (CET)
Vážená redakce,
děkuji Vám za věcné a praktické připomínky. Jsem rád za každou radu. Článek vypadá mnohem lépe!
I Vám přeji mnoho úspěchů. --Dušan Ospalík.jpg Dušan Ospalík (redakce WikiSkript) 3. 11. 2011, 12:11 (CET)

Mazání článku[editovat zdroj]

Dobrý den,

především bych chtěl vyzdvihnout Vaše zpracovávání neurologické terminologie, jelikož v neurologických pojmech se studentská (a mnohdy i lékařská) populace ztrácí. Dále oceňuji, že uvádíte citace přímo v textu pomocí referencí. Jen tak dál! Všiml jsem si, že jste měl drobný problém s článkem Hemiastereognózie, jehož obsah jste smazal vyprázdněním textu a uložením. Příště by bylo možná elegantnější vložit šablonu {{Smazat}}, kde uvedete důvody pro smazání a správce nebo administrátor toto provede. V případě, že byste chtěl text jen změnit (třeba i kompletně) a víte, že se k němu brzy vrátíte, můžete vložit šablonu {{Pracuje se}}, čímž dáte ostatním vědět, že máte s článkem své plány.

Ještě jednou děkuji za Vaši obdivuhodnou práci a přeji mnoho úspěchů na WikiSkriptech! --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 12. 11. 2011, 09:45 (CET)


Dobrý den,
děkuji za hřejivá slova a věcné doporučení. Jsem rád za každou radu.
I Vám přeji mnoho úspěchů. S pozdravem --Dušan Ospalík.jpg Dušan Ospalík (redakce WikiSkript) 12. 11. 2011, 10:10 (CET)


Šablona redakce[editovat zdroj]

Ahoj Dušane,

narazila jsem na Tebou založené nové články a musím říct, že je úžasné, kolika pěknými články už jsi WikiSkripta obohatil během tak krátké doby. Chtěla jsem Ti poradit jen jednu maličkost, a sice že když dokončíš článek, neváhej vložit do jeho diskusní stránky šablonu redakce (tlačítko s lupou v editačním okně). Sám sice její parametry podepisovat nebudeš, ale jejím vložením článek prostě „odešleš“ ke zpracování redakcí. Pokud šablonu nevložíš Ty, udělá to vždy někdo jiný z redakce, ale ten se bude muset rozmýšlet, jestli je článek už hotový apod. Takže nejlepší je, když ji vloží autor (redaktor) sám, když s prací na článku skončí.

Měj se pěkně a pokud možno příjemný zbytek semestru!

--Cernater.jpg Tereza Černá -- redakce WikiSkript 25. 11. 2011, 12:17 (CET)

Úžasné! Taková péče o nováčka. :)
Děkuji mnohokrát. I Tobě hezký semestr. S pozdravem --Dušan Ospalík.jpg Dušan Ospalík (redakce WikiSkript) 25. 11. 2011, 12:24 (CET)

Ahoj Dušan :D

Vyfúkol som ti pár redakčných šablón. Dufam že sa na mňa nehneváš :).

S pozdravom ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 25. 11. 2011, 12:33 (CET)

Enom fúkaj kamarát :D --Dušan Ospalík.jpg Dušan Ospalík (redakce WikiSkript) 25. 11. 2011, 12:46 (CET)

Pochvala[editovat zdroj]

Ahoj Dušane,

děkuji za vytvoření článku Alzheimerova choroba a ihned připojuji velkou pochvalu. Článek je excelentní, o několik "levelů" převyšuje ten minulý! Už jsem trochu drze koukal i na článek Amyotrofická laterální skleróza, který máš na svém pískovišti a vypadá také skvěle! Ten neurologický portál bude za chvíli k nepoznání! :-)

Hezký večer! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 28. 11. 2011, 19:05 (CET)

Pozdě jsem zaregistroval, že ALS už je také na světe..:-) ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 28. 11. 2011, 19:08 (CET)
 :) Porod to byl dlouhý a úmorný, pak přišla poporodní deprese a pak jako blesk z čistého nebe... :) Péče redakce je úžasná. Asi se stanu členem fanklubu redakce wikiskript! Velmi si pochvaly vážím... S pozdravem --Dušan Ospalík.jpg Dušan Ospalík (redakce WikiSkript) 28. 11. 2011, 20:05 (CET)

Heslo Intelekt - návrh[editovat zdroj]

Ahoj Dušane,

dovol mi Ti nejprve poděkovat za práci, kterou ve WikiSkriptech vykonáváš. Mám jednu poznámku: ve Tvém heslu Intelekt navrhuji změnit či vymazat poslední dvě věty (nedůvěryhodný zdroj, zavádějící informace). Je třeba být obezřetný při přebírání a překladu cizích materiálů. Děkuji a přeji hezký zbytek týdne! --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 8. 5. 2012, 13:51 (CEST)

Děkuju za upozornění. Nedařilo se mi na netu najít věrohodnější zdroj. Chyba napravena :-) --Dušan Ospalík.jpg Dušan Ospalík (redakce WikiSkript) 11. 5. 2012, 11:39 (CEST)


Obrázek[editovat zdroj]

Ahoj Dušane =) v článku Mikrobiální obraz poševní jsi podepsal parametr - obrázky.. žádný obrázek tam však není... vím.. jak klikneš na link jednotlivých vypsaných chorob.. tam pak si to najdeš... Mi by se ale líbilo vložit dolů pod tu tabulku obrázky původců nebo K.O. hezky vedle sebe v řadě, ať to má člověk hnedka na očích. Jen tak pro přehlednost. Co myslíš? Klidně to tam hodím =) Hezký den a gratuluji k chíře =)--M.jpg Uživatel:Martina Ševčíková , redakce WikiSkript 8. 11. 2012, 19:28 (CET)

Naprosto výbornej nápad! Já si netroufnu na to ty obrázky hledat. Když se ti zadaří, tak se klidně do toho opři ;) :) --Dušan Ospalík.jpg Dušan Ospalík (redakce WikiSkript) 1. 3. 2013, 14:27 (CET)