Diskuse s uživatelem:Formol

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Nemekar 20. 3. 2010, 14:12 (UTC)


Děkujeme za příspěvky[upravit | editovat zdroj]

Vážený pane doktore,

děkujeme za výborně zpracované příspěvky - vidím, že jste oprášil kvalitní poznámky! V rámci hlídání nových uživatelů jsem dnes upravil asi dva z nich a musím říci, že je radost s takovými texty pracovat. Už se těšíme na další! Kromě toho je vidět, že Vám wiki vůbec není cizí, a je neuvěřitelné, jak rychle jste objevil i pokročilejší nástroje WikiSkript. Doufám, že WikiSkriptům zachováte přízeň. Přeji hezký týden--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 21. 3. 2010, 23:22 (UTC)

Chyba[upravit | editovat zdroj]

Vážený pane doktore,

kdesi hluboko v systému se stala chyba a Vaše články Farmakokinetika a její užití v klinické praxi a Základní farmakokinetické parametry ovlivňující hladinu léčiva v ustáleném stavu se chybně uložily v databázi. V důsledku této politováníhodné události jsme Vaše články smazali a znovu vložili na původní místo, Vám se tím ale zřejmě odstranily ze seznamu sledovaných stránek. Zkontrolujte, prosím, tyto články a případně si je znovu mezi sledované stránky zařaďte. Vše by již mělo být v pořádku. Velmi se omlouvám za způsobené komplikace! --Slepi 18. 4. 2010, 09:21 (UTC)

Děkuji za upozornění, zase až tak velké komplikace, aby vyžadovaly tak dlouhý text jako omluvu, to nebyly:-)--Formol 25. 4. 2010, 13:00 (UTC)

Články z biofyziky[upravit | editovat zdroj]

Pane doktore,

moc děkuji za přeformulování článků z biofyziky – různé teplotní stupnice. Články jste tak zachránil před smazáním! Hezký večer --30px Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 21. 11. 2010, 21:55 (CET)

Děkuji za poděkování, byť je poněkud předčasné - k úpravě Rankineho a především Celsiovy stupnice jsem se ještě nedostal. Přeji hezký večer:-) --Formol 22. 11. 2010, 00:27 (CET)
Oprava, již jsem si všiml, že jste se o ně "podělila" s doktorem Vejražkou..--Formol 22. 11. 2010, 00:31 (CET)

Úložiště obrázků[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jaromíre, děkuji za obrázky, jimiž přispíváš do WikiSkript.

Rád bych se zeptal, zda jsi někdy uvažoval o přímém nahrávání souborů na Wikimedia Commons. Tam jsou encyklopedicky přínosná díla přijímána, byla li uvolněna pod svobodnou licencí (u Creative Commons nejsou dovoleny prvky „Neužívejte dílo komerčně“ a „Nezasahujte do díla“, které nicméně nejsou příliš vhodné ani ve WikiSkriptech).

Pro nahrávání na Commons je nutno se přihlásit, lze využít uživatelské údaje z české Wikipedie, kde tuším jsi registrován. Soubor se svobodnou licencí sice lze přebrat i z WikiSkript, nicméně pravděpodobnost, že jej tady někdo najde, je podstatně menší, než u mezinárodního projektu s téměř deseti miliony souborů a propracovanou kategorizací. Soubor nahraný na Commons je vhodné popsat i nějaký známějším jazykem, než je čeština, není to však rozhodně podmínkou, při správné kategorizaci jej uživatelé v případě potřeby najdou a užitek ze Tvé práce tak může být mnohonásobně větší. Ve WikiSkriptech pak lze soubor užít zcela stejně jakoby byl nahraný přímo sem. --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 8. 4. 2011, 23:59 (CEST)

Ahoj, o Commons i jeho možnostech vím. Pokud by obrázek neměl popis v češtině, tak bych jej nahrál na Commons, s českým popisem se mi zdálo účelnější jej nahrát na WikiSkripta.--Formol 9. 4. 2011, 12:14 (CEST)
Jak myslíš. Osobně jsem opačného názoru, Commons je mnohojazyčné úložiště a materiály v jakékoli řeči jsou cenné, přeložit je je možno vždy (zájemce však musí soubor moci najít), navíc je možno použít materiál kromě WikiSkript na české Wikipedii, Wikiuniverzitě apod. Nehledě na to, že jak WikiSkripta, tak projekty nadace Wikimedia často využívají i obrázky s popisky v jiném jazyce, než je jazyk onoho projektu, často prostě proto že lepší nemají.
Nevím, zda je taková myšlenka sdílena administrátory WikiSkript, mně by však připadlo ideální, kdyby tady zůstaly nahrány jen soubory, jež kvůli své licenci nejsou na Commons přijatelné či které pro společné úložiště nemají žádnou hodnotu (například obrázky uživatelů). Ne každý to však musí vidět stejně.
Zdravím do Brna a přeji mnoho (nejen akademických) úspěchů. --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 9. 4. 2011, 12:32 (CEST)

Doplnění zdrojů[upravit | editovat zdroj]

Zdravím, děkuji mnoho za pěkné příspěvky do WikiSkript. Prosím o doplnění zdrojů k článku Typy dat. Díky moc ----Jana Novotná - Jana Novotná (redakce WikiSkript) 18. 8. 2011, 22:25 (CEST).

Pokusím se co nejdříve dohledat nějakou on-line dostupnou referenci, protože odkazovat na knihu, kterou nemá normální medik běžně k dispozici, je podle mého poněkud samoúčelné.--Formol 19. 8. 2011, 18:15 (CEST)

Poděkování za trvalý přínos[upravit | editovat zdroj]

WikiSlunicko.png

Vážený kolego, chtěl bych Vám vyjádřil poděkování za kvalitní práci, s níž se setkávají čtenáři Vašich textů. Postupně přebudováváte texty z Biofyziky na opravdu vysokoškolskou úroveň. Je to radost viděl, jak třeba text o vlastnostech zvuku dostává novou podobu. Díky! - jménem WikiSkript i všech budoucích studentů medicíny.

--CeSt2.jpg RNDr. Čestmír Štuka, Ph.D. -- redakce WikiSkript 6. 8. 2013, 15:04 (CEST)

Děkuji, pokusím se nezklamat důvěru a skutečně vylepšit co nejvíce článků:-)--Jaromír Šrámek (diskuse) 20. 8. 2013, 15:35 (CEST)

Poděkování za Linux a LaTeX :-)[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den, mockrát Vám děkuji za zmínku o nahrávání v Linuxu a moc taky děkuji za to, že tvoříte oku lahodící přednášky v LaTeXu... :-) Zrovna jsem narazil na Váš YT kanál a potěšilo mne to (sám taky tvořím slajdy v Beameru). Nedávno jsem po přednášce zaslechl zvolání "Konečně čitelné slajdy," čili oceňují to i posluchači, fakt. Takže fandím, děkuji, držím palce a srdečně zdravím! --Slepi (diskuse) 13. 4. 2020, 22:11 (CEST)