Diskuse s uživatelem:Grandciel

Z WikiSkript

--Jaroslav Jílek 12. 10. 2010, 16:58 (CEST)

Ahoj, tak tohle tu ještě nebylo, aby se někdo přivítal sám :-). Dovol, prosím, abych Tě přivítal ještě jednou já – za celý WikiTým. Tak tedy: srdečně Tě vítám a doufám, že se Ti u nás bude líbit! --Slepi (redakce WikiSkript) 12. 10. 2010, 18:50 (CEST)


Pár informací[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jardo,

koukal jsem na Tvůj článek Epileptické záchvaty, rozdělení epilepsie. Musím říci, že se Ti povedlo. Velmi dobře ses naučil pracovat s nadpisy a formátováním a odkazy. Vesměs tam chbí jediné dvě drobnůstky a to je jednak kategorie (viz nápověda), například pokud by jsi chtěl článek zařadit mezi články z Kategorie:Neurologie, potom dáš úplně dospod článku tento kód:

[[Kategorie:Neurologie]]

To samé se zopakuje pro jiné kategorie, pokud chceš článek zařadit do více kategorií.

Druhá věc se týká citací. Použité zdroje jsi ocitoval určitě správně, nicméně je doporučeno, aby se pro všechny citace používala příslušná šablona. Má to své výhody, například se nebudeš muset nikdy starat o správný formát citace, neboť šablona vše seřadí v pořadí správném a může reagovat i na případnou změnu citační normy. Pokud se nepletu, měl bys mít tlačítko pro vkládání citační šablony již zapnuté, pokud ne, potom si jej v nastavení zapni (návod na zapnutí příslušného tlačítka je rovněž v nápovědě k citacím. Tlačítko spouští průvodce, ve kterém stačí pouze vyplnit příslušné kolonky a dole kliknout na "Vygenerovat šablonu".

Co mě na úprvní pohled trochu zarazilo, je téma tvého nového článku, které se kryje již s existujícím článkem Epilepsie. Na tento článek sám dokazuješ, takže si na něj určitě narazil. Není zcela žádoucí, aby ve WikiSkriptech vznikalo více článků na stejné téma, které budou mít navíc shodný obsah. Na druhou stranu, svou práci vytvořit nový článek si odvedl dobře a navíc máš nyní příležitost, naučit se něco zcela nového. Situace, kdy je do WikiSkript vložen článek, který se obsahem kryje s již existujícími články totiž není nikterak vzácná. A je právě úkolem redkace - tedy i úkolem tvým ;-) se k tomuto problému vždykcky nějak postavit. Těch možností je veskrze několik:

  1. Sloučit oba články dohromady - Na místě jednoho článku se vytvoří nový článek, který obsahuje informace z obou článků (logicky pospojované) a druhý článek se na ten první přesměruje. Tento přístup se použije, zejména pokud jsou oba články spíše kratší a v každém z nich je spousta jedinečných informací.
  2. Jeden článek se zruší - Je to smutné, ale i to se někdy stává,. Především v tom případě, kdy jeden článek (ať již starý nebo nový) nenabízí oproti druhému žádnou přidanou hodnotu. Jinými slovy, vše co je v jednom článku je obsaženo i v článku druhém, který je navíc lépe zpracovaný a rozsáhlejší. Za těchto podmínek nemá koexistence druhého článku smysl.
  3. Články se ponechají oba, pouze se odliší. Tzv. verzování článků se provádí pomocí závorek v názvu článku. Podívej se například na stránku Diabetes mellitus 1. typu - funguje jako rozcestník, který dokazuje na 2 různé články o stejné chorobě - každý z těchto článků je ovšem obsahem trochu jiný a více uzpůsobený konkrétnímu oboru.
  4. Individuální způsob - je někdy nejsložitější, ale zároveň nejlepší. Pokud není snadné články sloužit, ale ani verzovat, přičemž je jasné, že každý z článků nabízí nějakou přidanou hodnotu, nastupuje hloubavý redaktor s vlastní iniciativou a snaží se nového textu nějak smysluplně využít. Například tak, že kousek určitého článku osamostatní a vytvoří tak menší článek o konkrétním tématu, případně celý článek "nakouskuje", nebo využije do jiných - již existujících článků.

Nyní tedy bude jen a jen na tobě, jak se k tomu postavíš. Napíšu Ti, jak bych tuto situaci asi řešil já. Můžeš to provést stejně, můžeš si ten postup libovolně upravit, nebo přijít třeba úplně s něčím jiným:

  1. Úvodní část Tvého článku je jistě zajímavá a jinde neopakovaná. Mohla by tvoři vlastní článek, který by informoval o obecných apspektehc epilepsie, čím by se lišil od odlišně pojatého článku Epilepsie. Tento nový článek by se mohl jmenovat například Obecné aspekty epilepsie a informoval by o historii, epidemiologii a dalších věcech z úvodu.
  2. Ve WikiSkriptech není (ani krátký) článek o Epileptickém záchvatu. Možná by se to dalo napravit s využitím Tvého textu (pod nadpisem Záchvat). Podíváš-li se sem - Epileptický záchvat - zobrazení se ti současná stránka s tímto názvem ve WikiSkriptech. V současné době funguje jako přesměrování na článek Epilepsie, ovšem to se dá samozřejmě změnit. Stačí kliknout na tlačítko editovat a přenést tam příslušný text.
  3. To samé bych provedl s částí článku pod nadpisem Ložisko. Článek Epileptické ložisko ve WikiSkriptech rovněž není a zřejmě by se i hodil, ale jako krátký informační pro ty, kteří se nechtějí pročítat celým dlouhým článkem o epilepsii. Osamostatnil bych i tuto část.
  4. Další části tvého článku již jsou bohužel velmi podrobně zpracovány v současném článku Epilepsie. Pokud z nich budeš chtít ještě něco ppoužít, otom s nimi doplň (a správně ocituj zdroj) právě v článku Epilepsie.
  5. Do všech článků které tímto "dělením" vytvoříš umísti citaci původního zdroje (v citační šabloně) a správnou kategorii (či kategorie). V Souvisejících článcích můžeš tyto nové články vzájemně prolinkovat.
  6. Původní článek (Epileptické záchvaty, rozdělení epilepsie) potom asi odstraníme. Až budeš hotov, označ jej mazací šablonou (Šablona:Smazat).

Pokud budeš mít nějaké dotazy, tak mi určitě dej vědět.

Jinak jsem koukal, že jsi chtěl vítat uživatele Terry Purple. Já jsem to s dovolením vrátil zpět, neboť tam šlo o přehlédnutí. Terry Purple již uvítán(a) je - podívej se na příslušnou diskusní stránku. Vítací šablona se vkládá zásadně na diskusní stránku, ne na osobní stránku uživatele. Někdy se člověk samozřejmě přehlédne a dá to omylem na tu uživatelskou (zvlášť, pokud je zobrazená červeně :-) Taky se mi to občas stane ;-)

Měj se hezky, pěkný zbytek víkendu. --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 17. 10. 2010, 13:00 (CEST)

Nové články[upravit | editovat zdroj]

Ahojky,

mam radost, že ses pustil do převodu článků a to jak od MUDr. Havránka, tak i jiných. Dobrá práce : ) Ve WikiSkriptech máme pár zvyklostí, jak by měl vypadat ideální článek, a snažíme se je dodržovat. Usnadňuje to čtenářům orientaci ve článcích a také to vypadá lépe při tisku "knihy". Upravila jsem ti ve článcích pár drobností, rozdíl si můžeš prohlédnout zde a zde.

Mám na tebe jednu velikou prosbu - vyplňuj Shrnutí editace - usnadní to práci ostatním redaktorům, navíc při převodu článku je nutné tam psát Na žádost autora převeden text MUDr. Jiřího Havránka. apod. pro případ, že by se zdroj textu při dalších editacích článku vytratil z patičky.

Měj se krásně a přeju příjemnou práci s WikiSkripty, --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 5. 12. 2010, 10:24 (CET)


Ahoj, děkuju za cenné připomínky ;) Příště už na to dám pozor, s tou editací sem si nebyl jistý jak by to přesně mělo být. Ale tadka už doufám že to bude lepší. Měj se fajn, s pozdravem Jarda

--Jaroslav Jílek 5. 12. 2010, 13:45 (CET)

Šablona "Heslo"[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jaroslave, koukala jsem na tvůj článek Ohnisko, asi by bylo dobré z tohoto článku vytvořit heslo a nějak ho mírně rozvést a určitě doplnit zdroje. Popřípadě jestli na článku ještě pracuješ, vlož prosím šablonu pracuje se. Ještě jedna malá rada, když píšeš shrnutí editace, udávej "redakce", pouze při podpisu k redakčním úpravám v sekci Diskuze. Při zakládání nového článku zadej něco jako Nový článek, vše tak bude přehlednější:) Kdyby si potřeboval s něčím poradit, ozvi se. Přeji hezký den --Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 5. 12. 2010, 11:48 (CET)

Pochvala a rady[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jardo!

Teď jsem si teprve procházel tvé editace a nestačím se divit, kolik jsi toho během tak krátké doby zvládnul. Jsem rád, že tě to konečně chytnulo ;-) Každopádně, jde ti to skvěle. Nelam si hlavu z toho, že ti občas někdo něco tu a tam opraví. Na to všechno přijdeš časem a za chvilku už budeš také ostřílený redaktor. A právě další a další editace jsou tou správnou cestou :-)

Rád bych také přispěl pár radami:

  1. Všimnul jsem si, že občas začínáš článek výrazem <noinclude>. Tento příkaz je párový a funguje tak, že text, který je uzavřený mezi <noinclude> a </noinclude> se nezobrazí ve článku, do kterého původní článek vložíme. Je to trochu složitější, ale je to popsané v nápovědě[1]. Použití probereme někdy spolu. Každopáídně, na začátku článku je tento příkaz zbytečný, používá se většinou v patičce (závěru) článku.
  2. Co se týče odkazů v závěru článku - máme zde ustálené doporučení, jaké odkazy a jakých úrovní v patičce článku používat. Začínáme nadpisem druhé úrovně Odkazy a pod něj řadíme další odkazy třetí úrovně (Související články, Zdroj, Použitá literatura atd.), které jsou v daném článku potřeba. Všechno je podrobně popsáno v nápovědě.
  3. Nezapomínej vložit na konec článku kategorie (viz nápovědu). Ono se to lehko řekne a hůř udělá - já taky občas vytvořím článek a uložím ho bez kategorie :-D Ale určitě je lepší si na to vzpomenout již při tvorbě článku.
  4. Při zakládání článku je vždy lepší založit jednotlivé články o konkrétních tématech. Název článku nesmí být moc dlouhý a nesmí obsahovat některé speciální znaky (například závorky a interpunkční znaménka) - viz podrobnosti. Někdy je s tím trochu více práce, ale výsledek stojí za to - jsme tu přeci pro studenty - a těm se pak články lépe vyhledávají. Kdžtak se pak někdy, prosím, podívej sem: Diskuse:Požití kyselin a louhů. Bezpečnostní listy chemických přípravků. Toxikologické informační středisko. a zkus ten článek rozdělit na jednotlivé články.
  5. S dalšími drobnostmi ti již radily holky, takže to nebudu duplikovat.

Takhle to vypadá jako dlouhý seznam, ale to se jen zdá :-) Ve skutečnosti jsi pokročil již hodně daleko, proto nyní narážíš na spoustu nových věcí a pravidel. Ale to se za pár týdnů změní, důležité je nepolevovat, dále editovat a také se učit z úprav, které ve tvých článcích posléze provádí zkušenější redaktoři. Ještě jednou ti moc děkuji za tu spoustu práce, kterou jsi v posledních dnech odvedl.

Měj se skvěle. --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 5. 12. 2010, 19:00 (CET)


Ahoj Tondo, doufám, že do toho časem ještě víc proniknu a bude to lepší :-) Na ten článek se ještě kouknu a pokusím se ho rozdělit a zpřehlednit. S těmi kategoriemi se toho taky pokusím dodržovat. Zatím se měj hezky a děkuju, Jarda


--Jaroslav Jílek 5. 12. 2010, 19:37 (CET)

Virová meningitida[upravit | editovat zdroj]

Ahojky,

všimla jsem si, že ses pustil do redakčních úprav stávajících článků, chvályhodné! Chtěla bych se tě jen zeptat na článek Virová meningitida - všimla jsem si, že si do něho doplnil zdroj, aniž by si z něho do článku doplnil nějaké informace. Nebo jsi přesvědčen, že z něho autor čerpal, ačkoli pod článek uvedl jinou literaturu? Děkuji za objasnění, s pozdravem --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 7. 12. 2010, 16:16 (CET)

Ahoj,

u tohohle článku jsem se spletl, kontroloval jsem pár zdrojů z Infekčního lék.:-) Dal sem to teď dopořádku, děkuju. S pozdravem Jarda

--Jaroslav Jílek 7. 12. 2010, 16:22 (CET)

Super : ) Nic se neděje. Hezký den, --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 7. 12. 2010, 16:27 (CET)

Autorská práva[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jardo,

oceňuji Tvou neustálou aktivitu ve WikiSkriptech, jak je vidět, máš energii i v noci :-). Chtěl bych Tě upozornit jen na jednu velmi důležitou věc: tím, že vkládáš texty ze slovníku dr. Vokurky, porušuješ autorská práva. Jsou to totiž kompletní formulace. Pro představu si prosím přečti o autorských právech při přispívání do WikiSkript. Jistě by bylo možné napsat článek o např. cytokinech z více zdrojů (učebnice imunologie, PubMed, apod.).

Pokud chceš vkládat nové materiály, aniž bys musel sám něco vypisovat, pak Ti doporučuji stránku Fórum:Úkoly pro redaktory/materiály k převodu. Jsou tam i podrobné informace o tom, jak zacházet s těmi materiály a jak je citovat v článcích.

Prosím, nevkládej již další materiály od dr. Vokurky, neboť tím, že porušují autorská práva, je stejně budeme muset upravit nebo smazat. Věřím ale, že si z nabídky volných materiálů v odkazu nahoře vybereš zajímavá témata, která můžeš do článků přesunout. Abys měl chvíli čas na čtení nápovědy, s dovolením Ti na chvíli dám nucenou 15 minutovou dovolenou... --Slepi (redakce WikiSkript) 9. 12. 2010, 00:37 (CET)


Ahoj Petře,

nějak mi to nedošlo, domníval jsem se, že když je tam uveden správný zdroj a název autora, že je vše o.k. . Ale teď už si na to dám větší pozor. Děkuju za upozornění. Měj se hezky, s pozdravem Jarda.

--Jaroslav Jílek 9. 12. 2010, 00:58 (CET)

Nic se neděje, právě proto jsem Tě pro jistotu na chvíli zablokoval, aby sis všiml té zprávy v diskusi. Prosím, zkus ty své nové články trochu přeformulovat a přepsat vlastními slovy - pak to bude v pořádku. Kdyby sis někde s něčím nebyl jistý, tak neváhej kontaktovat buď mě nebo Tondu, který se s Tebou potkává... Rádi Ti ohledně autorských práv poradíme - jak si asi přečetl, je to složitá problematika. Hezký zbytek večera (jestli je tohle ještě večer :-)). --Slepi (redakce WikiSkript) 9. 12. 2010, 01:05 (CET)

Menigeomy[upravit | editovat zdroj]

Ahoj,

díky za vložení článku Menigeomy. Jedná se pokud se nemýlím o převedený text z ZEMAN, Miroslav, et al. Speciální chirurgie. 2. vydání. Praha : Galén, 2006. 575 s. ISBN 80-7262-260-9. tak jako mnoho jiných ve WikiSkriptech. Bohužel, v názvu jsi se dopustil překlepu, což ti neodhalilo, že článek Meningeomy již existuje a je až na drobné detaily a formátování prakticky shodný. Proto budeme asi muset tvůj článek smazat. Pokud myslíš, že se v něm objevují informace, o které by čtenáři neměli přijít, neváhej je doplnit do článku Meningeomy. V opačném případě mě mrzí, že jsi takto zahodil svůj drahocenný čas.

Měj se moc hezky ať ti vydrží tvé tempo (i když přes svátky si můžeš oddychnout;-))


--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 15. 12. 2010, 01:06 (CET)

Deterministické účinky ionizujícího záření[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Járo,

všimla jsem si, že jsi vložil článek Deterministické účinky ionizujícího záření, bohužel jsi nepostřehl, že již existuje podobný článek pod názvem Nemoc z ozáření, který sice není tak obsáhlý jako ten Tvůj, nicméně místo vkládání nového článku bys mohl raději doplnit některé informace do Nemocí z ozáření. Vzhledem k velmi podobné tématice obou článků někdo z kolegů dříve či později navrhne jejich sjednocení a Ty bys pak na novém článku pracoval tak trochu zbytečně.

Mimochodem díky za zpracovávání článků z oblasti nemocí z povolání, sama je určitě ocením, až se dostanu na stáž :-).

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 19. 12. 2010, 01:21 (CET)

Ahoj Míšo, jj, taky sem to už zjistil :-) Ale je pravda, že by to jedno téma mohlo být zpracované ve více kategoriích jak psal Tonda, tak to tam zatím nechám. Ale děkuju za radu, měj se taky krásně a hezké Vánoce ;-)

--Jaroslav Jílek 20. 12. 2010, 13:25 (CET)

Ahoj Jardo, ahoj Míšo,
díval jsem se na to a povím Vám, jak to vidím já.
Míša má každopádně pravdu, WikiSkripta mají základní myšlenku, která říká, že o jednom tématu by měl existovat pouze jeden text, který bude ovšem zpracován zcela k dokonalosti :-) Neplatí to však absolutně, například u některých témat by kompletní zpracování informací o jedné patologické jednotce mohlo být tak rozsáhlé, že po zapracování všech poznatků z genetiky, patobiochemie, patologie, klinické propedeutiky, zobrazovacích metod, farmakologie, rehabilitace a posudkového lékařství bychom se dostali na úroveň plnohodnotné monografie a to by nám nikdo nečetl :-D Proto u některých článků používáme tzv. verzování a vznikají například články zaměřené na různé pohledy (Diabetes mellitus 1. typu (biochemie) x Diabetes mellitus 1. typu (endokrinologie)).
Ale to jsem trochu odbočil. V tomto případě si myslím, že oba články by tu zde mohly zůstat a není tedy nutné je ihned slučovat. Obecně lze říci, že článek Deterministické účinky ionizujícího záření by měl být pojat jako zastřešující, který obsahuje informace nejen o nemoci z ozáření, ale i dalších jednotkách, včetně lokalizovaných forem (katarakta apod.). Naopak článek Nemoc z ozáření může zůstat kratší a věnovat se pouze příslušnému tématu. Ovšem souhlasím s Míšou, že minimálně informace o nemoci z ozáření by se měly sjednotit, a upravený a doplněný článek Nemoc z ozáření by se poté do článku Deterministické účinky ionizujícího záření přímo vložil.
Jinak bych měl ještě jednu prosbu na Jardu - když přebíráš texty z vypracovaných otázek od Jirky Beneše, potom, prosím, uváděj do shrnutí editace (v momentě kdy zakládáš/ukládáš nový článek) tento text: "Se souhlasem autora převzato z Beneš, J., Studijní materiály. [online] http://www.jirben.wz.cz/." Je to staré doporučení, které je momentálně trochu "zašantročené" na této stránce, nicméně je to důležitá věc, protože odkazy na původní zdroj z článku (které vkládáš správně), by teoreticky mohl kdokoliv odstranit a proto je důležité, aby odkaz na původní zdroj byl i v souhrnu první editace v historii stránky.
Každopádně díky moc za ten převod článků, jsi první, kdo se tomuto oboru začal po dlouhé době zase věnovat a spousta lidí to určitě ocení :-)
Hezkou adventní neděli všem. --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 19. 12. 2010, 11:26 (CET)


Ahoj Tondo,

děkuju za radu, příště na to už snad nezapomenu ;-) Měj se hezky a příjemné prožití svátků. Jaroslav Jílek -- redakce WikiSkript --Jaroslav Jílek 20. 12. 2010, 13:29 (CET)

Kůže[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, všimol som si, že si 4.12.2010 pridal na Wikiskripta článok o koži. Zrejme si si nevšimol, že podobný článok tu už existuje. Myslím si, že je zbytočné tu mať 2 identické články o 1 veci. Ako to vyriešime? Podľa mňa by v tomto prípade bohato stačilo presmerovanie. Prajem Ti krásne a požehnané vianočné sviatky! --Dominick 19. 12. 2010, 15:30 (CET)


Ahoj Dominiku, už sem se na to díval, to přesměrování by bylo asi nejrozumnější. Tobě taky příjemný prožití svátků! --Jaroslav Jílek -- redakce WikiSkript 20. 12. 2010, 13:38 (CET)

Průjem[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jardo,

vidím, že jsi v noci napsal článek Průjem. To je velmi pěkné, ale již existuje článek Průjmová onemocnění, který by evidentně potřeboval upravit, vložit definici průjmu a trošku učesat. Nechtěl by ses toho, prosím, ujmout? Z Tvého článku by pak mohlo vést přesměrování na Průjmová onemocnění... Bude to těžká práce a chvilku to potrvá, ale když se toho chytneš, věřím, že nakonec z toho vykřešeš velmi kvalitní článek. Díky a hezký týden Ti přeju :-). --Slepi (redakce WikiSkript) 10. 1. 2011, 06:52 (CET)

Dokončení článků[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jardo, vidím, že ses chutě pustil do převádění článků do WikiSkript. To je jistě chvályhodné, věnuj ale prosím těm článkům více času. Po Tvém odchodu by měly být přiměřeně (!) prolinkovány, zbaveny nejhrůznějších chyb (pravopisných a typografickcýh) a měly by být pro studenta čitelné. Také by na ně měl vést odkaz z některého normálního portálu, aby byly pro studenty přístupné. Zkrátka měl bys provést klasickou, kompletní redakční úpravu, aby to po Tobě jako členovi redakce již nikdo nemusel procházet. Jako již „letitý“ redaktor bys měl mít tyhle redakční postupy zažité a neměl by to pro Tebe být problém :-). Neboj se také do článku přidat nějakou vhodnou informaci, aby měl určitou informační hodnotu při studiu (např. zde). Díky a přeji Ti pěkný víkend! --Slepi (redakce WikiSkript) 21. 1. 2011, 14:04 (CET)


Ahoj Petře, tu úpravu příště vylepším, je pravda že ty články v té sekci Radiodiagnostika byly poměrně strohé. Taky se měj hezky a pohodový zbytek den. --Jaroslav Jílek -- redakce WikiSkript 21. 1. 2011, 15:40 (CET)

Citace?[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, ať koukám jak koukám, logickou úvahu v detailní změně v mých citacích si nedokážu vysvětlit (může to ovlivňovat můj polospánek)... Můžeš mi to prosím trochu objasnit? :-) Díky a hezký večer ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 26. 1. 2011, 20:51 (CET)


Ahoj,

jednalo se o citace z anatomie na tvé stránce, využil sem tvých citací, tím ti děkuji ;-) A asi omylem tam došlo k nějaké změně, zdálo se mi, že ty citace byly špatně oddělené. Ještě jednou sem se na tu změnu podíval a je vše v pořádku. Měj se krásně a hezký víkend :-) --Jaroslav Jílek -- redakce WikiSkript 28. 1. 2011, 19:15 (CET)

Deprese[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jardo,

velmi nerad Tě vyrušuji v tomto kormutlivém, zkouškovém období. Jak se dívám, založil jsi článek o depresi. Bohužel se jedná takřka o subpahýl, informace v něm jsou tak stručné, až jsou nesprávné. Např. definice deprese zní poněkud jinak a teorií o vzniku deprese je mnohem víc, než ve Tvém hesle nastíněná dopaminová teorie (a mimoto dopamin není neuromodulátor, jak je tam uvedeno). Nevložil jsi ovšem šablonu {{Pracuje se}}, proto se obávám, zdali jsi článek nechtěl zanechat v této podobě.

Mohl bys, prosím, ten článek rozpracovat s příslušnou literaturou? Téma je to jistě žádané a zajímavé, v současné podobě by však článek studentům spíše uškodil, než že by jim problematiku ujasnil. Vždyť depresí se zabývá psychiatrie, psychologie i farmakologie. Pokud by v této velmi stručné verzi zůstal, nejspíše bych jej byl nucen smazat. Jsem si však jistý, že se Ti bez problémů podaří článek dovést do velmi úhledné a užitečné podoby. Kdybys v něčem tápal, neváhej se na mne obrátit. Přeji Ti pěkný zbytek víkendu! --Slepi (redakce WikiSkript) 30. 1. 2011, 09:03 (CET)


Ahoj Petře,

už sem článek uvedl do pořádku. Doplnil ho o pár základních údajů a doplnil literaturu. Ponechal jsem tam šablonu {{Pahýl}}, pro pozdější doplnění a rozvinutí článku. Krásný zbytek víkendu, Jarda. --Jaroslav Jílek -- redakce WikiSkript 30. 1. 2011, 12:38 (CET)

Doplňování citací[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jardo,

je skvělé, že opravuješ a zpracováváš nově vložené články, ale mám na Tebe dotaz ohledně doplňování citací. Dnes v noci jsi několikrát ([2] [3] [4] [5]) doplnil citaci webu Jirky Štefánka do těchto článků. Ovšem jak jsem se díval, tyto texty z výše uvedeného zdroje zřejmě nepocházejí. Mohu se samozřejmě mýlit (procházel jsem jen balík otázek z genetiky), proto se chci zeptat, zda je ověřené (například díky komunikaci s vkladatelkou), že tyto texty pocházejí z uvedeného zdroje. Pokud tomu tak není, pak jde o hrubou chybu, neboť tím uvádíme čtenáře v omyl a navíc autorce podsouváme užití jiného zdroje, než sama použila. Máš naprostou pravdu v tom, že u článků mají být uvedeny zdroje, ze kterých se čerpalo, proto bude nutné autorku požádat o jejich doplnění. Ovšem za situace, kdy sama redakce WikiSkript možná chybně uvedla určité zdroje, je poněkud problematické žádat autorku o pomoc. Proto prosím o urychlené potvrzení správnosti těchto citací, nebo o jejich odstranění. Díky moc, pěknou neděli. --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 30. 1. 2011, 11:55 (CET)

Ahoj Tondo,

Já jsem ty zdroje tady dnes ještě dopodrobna procházel a pro jistotu jsem je tedy odstranil. Změnu a prolinkování jsem ovšem zachoval, jen s tou použitou literaturou bude potřeba něco udělat. Možná by ji měl doplnit ten původní autor, jak si psal. Děkuji ale upozornění :) Měj se hezky a příjemný zbytek víkendu, Jarda. --Jaroslav Jílek -- redakce WikiSkript 30. 1. 2011, 12:47 (CET)

Redakční úpravy článků[upravit | editovat zdroj]

Ahojky,

koukám, že ses opět směle pustil do editování. Chtěla bych tě poprosit, abys prolinkovával s rozvahou. Předpokládám, že čtenář článku Akutní zánět středního ucha ví, co je průjem a vir a spíše než prolinkování na definici těchto všeobecně známých pojmů, by se rád prokliknul na jiné články s podobnou problematikou. Prosím tě, abys už nadále nedělal zbytečná prolinkování, která navíc často vedou na neexistující články nebo dvojitě přesměrovávají.

A ještě mám druhou prosbu – šetři prosím s tučným textem. Přílišným zvýrazňováním částí vět se ztrácí přehlednost textu.

Jsem ráda, že pečlivě procházíš články WikiSkript a snažíš se zlepšovat jejich kvalitu. Jen tak dál! S pozdravem --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 31. 1. 2011, 19:13 (CET)

článek HIV[upravit | editovat zdroj]

Ahoj,

koukala jsem, že jsi doplňoval článek o HIV a ještě koukám i článek Oxidy uhlíku a rozšířil je o nějaká čísla, mohl bys prosím doplnit nějaké zdroje těchto hodnot (reference)? Dík moc. S pozdravem --Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 12. 2. 2011, 10:34 (CET)

Číslování[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Grandcieli,

všiml jsem si, že čísluješ v seznamu pomocí čísel. Chtěl bych Tě poprosit o to, jestli bys to nemohl dělat pomocí wikikódu, a to pomocí dvojitého kříže – #.

Je to jen taková drobnůstka. Měj se hezky, vedeš si dobře. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 22. 2. 2011, 14:41 (CET)


Ahoj, číslování pomocí # je také možnost, dokonce je to asi i rychlejší. Díky za radu. Nicméně, číslování těchto zkouš.otázek není moc vhodné, lepší bude text ponechat v původním formátu. Měj se. --Jaroslav Jílek -- redakce WikiSkript 22. 2. 2011, 14:48 (CET)

Prolinkovávání otázek[upravit | editovat zdroj]

Ahoj,

promiň, že opět píšu. Vedeš si opravdu dobře a prolinkováváním zkouškových otázek zpříjemňuješ život dalším studentům. Při prolinkovávání však prosím rozlišuj mezi názvem otázky a wikikódem , ten prosím do prolinku nezahrnuj, protože pak se podle něj nevytvoří pomlčka, ale bude dělat problémy v názvech článků a pomlčky z textu navíc vypadnou. Myslím tím Portál:Otázky z nukleární medicíny (1. LF, VL). Je to opět jen takové malé doporučení. Přeji pěkné odpoledne. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 22. 2. 2011, 15:23 (CET)

Ahoj,

děkuju za opravu! Hezký zbytek dne! --Jaroslav Jílek -- redakce WikiSkript 22. 2. 2011, 15:28 (CET)

Prolinkování[upravit | editovat zdroj]

Ahoj! Koukám, že jsi se pustil do prolinkování článků. Za to moc děkuju, není to jednoduchá práce. Chtěla bych ti něco s dovolením poradit – pokud vytváříš odkaz na článek, je fajn se podívat (například zadat slovo do vyhledávacíh políčka vpravo nahoře), jestli už nějaký článek s hledaným tématem neexistuje. Například odkaz na článek Hojení bude červený, ale na Hojení rány bude modrý. Sice to je trochu další práce navíc, ale určitě se vyplatí. Je škoda mít odkazy červené, když články již existjí, jen pod jiným názvem, než zrovna máš na mysli!

Díky moc za spoustu práce, měj se hezky, --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 25. 2. 2011, 16:28 (CET)


Ahoj Katko, děkuju za věcnou připomínku, pokusím se tomu příště vyvarovat. Měj se krásně a hezký zbytek víkendu, --Jaroslav Jílek -- redakce WikiSkript 26. 2. 2011, 19:44 (CET)

Malárie[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jardo,

dnes jsem absolvoval přednášku o malárii, tak jsem do diskuze ke článku malárie napsal pár poznámek, kterými bys mohl rozšířit svůj rozpracovaný článek. Sepsal jsem tam kompletně "profylaxi" a pak nějaké drobnosti; když se Ti to bude hodit, využij to, budu rád!

Příjemný večer! ----Logo 8g05.png Ondra Kučerka -- redakce WikiSkript 2. 3. 2011, 20:38 (CET)

Stevensův-Johnsonův syndrom[upravit | editovat zdroj]

Ahoj,

děkuji Ti za Tvůj článek. Chtěl bych Tě poprosit, abys doplnil zdroj, ze kterého jsi čerpal, dodá to článku na důvěryhodnosti.

Dalším problémem je přílišná stručnost tohoto článku - jedná se spíše o subpahýl a bylo by vhodné jej doplnit alespoň o základní informace. Věřím, že se tento článkem časem stane užitečným zdrojem informací pro mediky.

Přeji krásný den. --Josef Brychta Josef Brychta -- redakce WikiSkript 22. 4. 2011, 13:18 (CEST)

Tetanus[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den,

chtěla bych se prosím zeptat, zda bych mohla dopracovat Váš článek tetanus, je již nějakou dobu rozpracovaný..?

Děkuji

18.10.2011 Mizugameza

Aktualizace[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Jardo,

po delší době se opět ozýváme z WikiSkript. Při pravidelné aktualizaci seznamu redaktorů jsme jako vždy hodnotili aktivitu a časové možnosti všech členů. Prozatím jsme Tě - jako momentálně neaktivního redaktora, z těchto seznamů odstranili. Tyto změny děláme kvůli uživatelům, aby se neobraceli se svými dotazy a prosbami na momentálně neaktivní členy redakce, kteří by neměli čas na tyto dotazy odpovídat. Samozřejmě - pokud budeš mít v budoucnosti opět chuť pracovat ve WikiSkriptech - určitě se ozvi, rádi Tě mezi námi opět uvítáme. Ještě jednou moc děkujeme za všechny Tvé příspěvky. Ať se Ti daří!

--Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 22. 10. 2011, 09:05 (CEST)