Diskuse s uživatelem:Icewalker

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Azrael (Antonín Šípek) 15. 12. 2009, 19:10 (UTC)

Obrázek[editovat zdroj]

Ahoj Filipe,

koukal jsem na ten Tvůj obrázek. To je vskutku dokonalé! Hrozně moc Ti děkuji. Měj se skvěle. --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 25. 10. 2010, 23:21 (CEST)

Děkuji za pochvalu, Tondo, rád jsem přispěl. Když už mi tenkrát nevyšlo to wikilogo, a s onkologickou ikonkou mě nyní o chvilku předběhl dr. Štuka, tak jsem nemohl stát opodál při Petrově žádosti o ilustraci. Měj se fajn a buď fit! -- Icewalker 26. 10. 2010, 00:09 (CEST)

Ahoj!,

tvůj obrázek obrázek je naprosto perfektní, teď jsem se dostal k redakci a gratuluju a děkuju ti za něj! Ať se ti daří ve škole i v životě! --Uhrov, Jirka Uher 30. 10. 2010, 12:58 (CEST)

Já také děkuji! -- --Icewalker 30. 10. 2010, 22:21 (CEST)

Obrázky – kardio[editovat zdroj]

Ahoj Filipe,

opravdu moc děkuji za všechny obrázky! Jsou perfektní, moc se Ti povedly!! Designově i didakticky – excelentní!!

Hezký večer!!

Ondra --OK 17. 11. 2010, 19:38 (CET)

Rádo se stalo. -- Icewalker 19. 11. 2010, 16:03 (CET)


Wiki4lístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek

Ahoj Filipe, rád bych Ti věnoval tento wiki4lístek, aby Ti přinesl štěstí. Je to jen malé zadostiučinění za ty nádhrené obrázky, kterými WikiSkripta zásobuješ. Tvé dechberoucí výtvory pomáhají WikiSkriptům být tím, čím být mají – názornou didaktickou pomůckou a informačním zdrojem. Díky moc. Doufám, že Tě spolutvořit něco takového bude bavit, naplňovat, a budu velmi rád, pokud i nadále zachováš WikiSkriptům přízeň.

-- Dusek Pavel.jpg Pavel Dušek ( | ) 20. 11. 2010, 23:10 (CET)

Děkuji za čtyřlístek. Měl bych si ale také najít čas na pilování svých redakčních dovedností, abych neustrnul pouze u jedné "wiki-činnosti".-- Icewalker 21. 11. 2010, 12:03 (CET)

Prosba[editovat zdroj]

Ahoj Filipe,

mohl bych Tě poprosit o překreslení obrázku "fibrilace komor"? Vzor obrázku bys nalezl zde: [1] Určitě bys mohl využít Tvůj "srdce-prefabrikát" nebo Tvůj obrázek "převodní systém srdeční". Křivku EKG není nutné překreslovat, tu jsem již k článku Fibrilace komor nahrál. Děkuji moc!!!

P.S. Gratuluji k Wiki4lístku! :-)

Příjemný večer! Ondra--OK 21. 11. 2010, 23:16 (CET)

Hotovo :-) Icewalker 22. 11. 2010, 23:30 (CET)
Děkuji za obrázek, je moc hezký!! Mám jen takovou drobnost (rozhodně nechci být šťoura...). Při fibrilaci komor vznikají patologické vzruchy v myokardu srdečních komor. Někdo méně zasvěcený (je mi jasné, že jsi to tak nemyslel) by z Tvého obrázku mohl odvodit, že ony patologické vzruchy nevznikají v myokardu srdečních komor, ale v srdečních dutinách...Ty jsi všechny hvězdičky nakreslil jakoby do myokardu diafragmatické stěny srdce. Možná, že by bylo lepší ještě přikreslit pár hvězdiček i do myokardu v oblasi apexu, margo acutus a margo obtusus (tj. do "učka", které je nyní bez hvězdiček). Asi se v tom ale moc šťourám...Co si o tom myslíš ty?
Opravdu oceňuji Tvou briskní spolupráci a rozhodně tohle není kritika... Tvá práce je pro WikiSkripta velkým přínosem!!!
Hezký večer! Ondra --OK 22. 11. 2010, 23:49 (CET)
Pokusil jsem se dosadit "hvězdičky" do průřezu myokardem, ale když jsem chtěl ponechat ve schématu i převodní systém, výsledek nevyhovoval mému uměleckému cítění. Takže jsem místo toho alespoň upravil popisný text, abychom někoho neuvedli v mýlku. Zároveň jsem totéž provedl u fibrilace síní. -- Icewalker 25. 11. 2010, 22:23 (CET)
Velice elegantní řešení!! Dokonalé! Díky a hezký večer! Ondra --OK 25. 11. 2010, 23:02 (CET)
Taky děkuji za obrázek "antidromní reentry tachy"! Luxus! Ondra --OK 25. 11. 2010, 23:05 (CET)

Úložiště obrázků[editovat zdroj]

Ahoj Filipe, děkuji za krásné obrázky, jimiž přispíváš do WikiSkript, ať již jsou vlastní či převzaté. Rád bych se podělil o některé své postřehy:

  • Již nějakou dobu je možno vkládat obrázky z Wikimedia Commons přímo, stačí se na ně ze článku odkázat stejně jako by šlo o obrázek místní. Pokud soubor onoho jména ve WikiSkriptech neexistuje, program sám načte soubor s daným názvem z Wikimedia Commons. Jistě je vhodné, když k souboru přímo na Wikimedia Commons přidáš český popisek, pokud zatím neexistuje, či stávající vylepšíš. K takové úpravě není nutno se na Commons registrovat, ač je to jistě vhodné, neboť příspěvky pak vypadají mnohem důvěryhodněji a své editace můžeš vždy snadno dohledat.
  • Na Commons můžeš nahrávat také své vlastní soubory, jsou-li dostupné pod svobodnou licencí (u Creative Commons tam nejsou dovoleny prvky „Neužívejte dílo komerčně“ a „Nezasahujte do díla“, které nicméně nejsou příliš vhodné ani ve WikiSkriptech). K nahrávání je již nutno se registrovat, je to však snadné. Soubor se svobodnou licencí sice lze přebrat i z WikiSkript, nicméně pravděpodobnost, že jej tady někdo najde, je podstatně menší, než u mezinárodního projektu s téměř deseti miliony souborů a propracovanou kategorizací. Soubor nahraný na Commons je vhodné popsat i nějaký známějším jazykem, než je čeština, není to však rozhodně podmínkou, při správné kategorizaci jej uživatelé v případě potřeby najdou a užitek ze Tvé práce tak může být mnohonásobně větší. Ve WikiSkriptech pak lze soubor užít zcela stejně jakoby byl nahraný sem.

--Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 30. 3. 2011, 18:16 (CEST)

Velmi děkuji za připomínky. Registraci na Commons jsem již zvažoval, měl jsem v úmyslu tam nahrát své překlady. Nicméně, z jakéhosi důvodu mi to nechtělo povolit můj nick, byť tam žádný Icewalker registrován není. Ještě se na to tedy zkusím podívat, jistě by to stálo za to. Přeji hezký den! --Filip Mareš.jpg Filip Mareš (redakce WikiSkript) 1. 4. 2011, 16:34 (CEST)
Na Commons sice neni, ale oni maji ted sjednocene prihlasovani do vsech projektu nadace Wikimedia, pise to, ze uz se tak nekdo jmenuje na nekterem jinem, muze to byt treba thajska Wikipedie. --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 1. 4. 2011, 18:06 (CEST)
Díky, asi budu muset zvážit nějaký derivát přezdívky. --Filip Mareš.jpg Filip Mareš (redakce WikiSkript) 1. 4. 2011, 21:19 (CEST)
Já to také musel udělat: když jsem ale měl na vícero Wikipediích různá jména, dosti se mi pletly a se zavedením globálních účtů jsem pak občas zůstal přihlášený na některé jiné a přispíval pod nechtěným jiným jménem. Musel jsem si tedy vymyslet něco neobvyklejšího. Kdybys měl účet na kterékoli Wikipedii, Wikislovníku apod., můžeš jej použít. --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 2. 4. 2011, 21:03 (CEST)


Ahoj Filipe,

díky za geniální vytažení m. psoas:) To je super nápad! Chci se zeptat, plánuješ takto vytahovat další svaly? Ráda bych to případně zkusila taky, třeba ve Photoshopu...ale nechci Ti krást zábavu...

Zdraví --Ťup 14. 4. 2011, 22:39 (CEST)

Ve fotošopu to půjde krásně (z bílé vrstvy jsem vyřízl rozsah svalu a průhlednost nastavil na 50%). Záměř vytáhnout ostatní svaly podporuji, sám asi nějaké ještě takto udělám. --Filip Mareš.jpg Filip Mareš (redakce WikiSkript) 16. 4. 2011, 12:21 (CEST)

Ahoj, děkuji za mé nové foto :) ----Tereza Hošková.jpg Tereza Hošková -- redakce WikiSkript 24. 4. 2011, 21:06 (CEST)

Žádný problém. --Filip Mareš.jpg Filip Mareš (redakce WikiSkript) 24. 4. 2011, 21:08 (CEST)

Označení autorství[editovat zdroj]

Ahoj, občas je některý z Tvých obrázků natolik hezký a užitečný (kupř. „Osifikace apofýzy“), že je mi líto jeho omezené upotřebitelnosti ve WikiSkriptech, neudržím se a sekundárně jej sám přehrávám na Commons (je to zbytečně zdvojená práce, ale co by člověk neudělal pro rozšíření svobodné ilustrace). Když to již činím, mám Tě tam nechat označeného coby Icewalker, nebo bys raději pravé jméno Filip Mareš? Děkuji a zdravím, --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 13. 5. 2011, 17:13 (CEST)

Ahoj. Icewalker stačí. Ale mám na commons účet jako Icewalker_cs, přes který hodlám další obrázky nahrávat rovnou sám.

Poďakovanie[editovat zdroj]

Ahoj Icewalker,

veľmi, veľmi pekne ďakujem za zmenu tej fotky.

S pozdravom ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 7. 11. 2011, 17:10 (CET)

To byla maličkost. Měj se fajn a buď fit! -- Filip Mareš.jpg Filip Mareš (redakce WikiSkript) 7. 11. 2011, 22:23 (CET)