Diskuse s uživatelem:Irbis

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 4. 10. 2010, 11:41 (CEST)

Aorta abdominalis[editovat zdroj]

Dobrý den Jakube!

Děkujeme za práci na článku Aorta abdominalis! Je velmi hezký!!!

Přidal jsem Vám do článku nějaké obrázky, pokud Vám nevyhovují, klidně je smažte. Také jsem do článku vložil šablonu "pracuje se", aby bylo každému jasné, že se na článku pracuje a že ještě není hotový. Jakmile článek dokončíte, tuto šablonu, prosím, smažte.

Kdybyste měl jakýkoliv dotaz a potřeboval s něčím poradit, klidně se na mě obraťte!

Příjemný den! Ondřej Kučerka --OK 18. 10. 2010, 01:08 (CEST)

Dobrý večer Jakube!
Článek je vynikající, moc se Vám povedl!! Jen bych Vás ještě poprosil o doplnění "použité literatury" (zdroje ze kterých jste čerpal). Můžete k tomu využít ikonu "CITE" nahoře v editačním okně, do které jen pohodlně doplníte vyžadované údaje...:-) Ještě jednou moc díky za super článek! Těšíme se na další! :-)
Příjemný večer! Ondra --OK 18. 10. 2010, 22:28 (CEST)
S dovolením ještě doplním, že tlačítko "Cite" je potřeba si nastavit ve svém nastavení na kartě Udělátka. Jedná se o editační tlačítko "Citace" a velmi usnadňuje život :-). --Slepi (redakce WikiSkript) 18. 10. 2010, 22:41 (CEST)
Díky Jakube, za doplnění citací! Teď je to dokonalé!! :-) Ondra--OK 20. 10. 2010, 18:30 (CEST)

Licence obrázků[editovat zdroj]

Zdravím Jakube,

se zájmem jsem si přečetl Váš článek o Spojení na páteři. Dobrá práce! Je velmi přehledný a dobře strukturovaný.

Při prohlížení obrázků v článku jsem však narazil na problém s jejich licencemi. Podle odkazů na autory těchto obrázků mám za to, že se jedná o díla, která nelze volně přejímat ani šířit. Pakliže tomu tak není, prosím o doplnění licencí k těmto obrázkům či uvedení souhlasu autora s jejich poskytnutím. V opačném případě bych navrhoval obrázky nahradit jinými, například z Wikimedia Commons, nebo vytvořit vlastní ilustrace.

Článek jinak vypadá velmi dobře. Jen tak dál!

Jestliže budete potřebovat jakkoliv poradit, neváhejte se na mne obrátit, rád pomohu. --B AM.jpg Alois Müller -- redakce WikiSkript 17. 12. 2010, 23:54 (CET)

Díky za rychlou reakci.
Obrázky z Graye jsou dobrý nápad. Na Gray's Anatomy (Anatomy Descriptive and Surgical) již vypršela autorská práva. Nyní je tedy možné obrázky volně používat pod licencí volné dílo (wikipedia:cs:Volné dílo). Co se týče přiřazení kategorie obrázku, tak se používá stejná kategorie ve které je umístěn článek (v tomto případě Kategorie:Anatomie). Když je obrázek vhodný i do dalších článků, můžete uvést i jejich kategorie.
Teď už jen doladit obrázek meziobratlové ploténky a článek bude perfektní.
Hezký den--B AM.jpg Alois Müller -- redakce WikiSkript 18. 12. 2010, 11:04 (CET)

Vložené články[editovat zdroj]

Zdravím,

děkuji za spoustu užitečných editací v poslední době.Dovolím si upozornit na drobnost: ve článcích, které jsou vloženy do rozsáhlejších celků, je potřeba dělat editace s rozvahou - změní se totiž i "velký" článek a některé úpravy nemusejí být žádoucí. Jde především o změny členění, změny noinclude sekcí a změny úrovní nadpisů. Z tohoto důvodu jsem před chvílí vrátil zpět Vaši editaci článku Fyzikálně-chemické vlivy působící na činnost enzymů‎ - je vložen do článku Enzymy a posunutí nadpisů o jednu úroveň výše pak "rozhodí" jeho uspořádání.

Že je článek vložen do jiného se obvykle pozná podle varování, které je ve zdrojovém kódu na jeho začátku. Spolehlivou metodou je pak podívat se v nástrojích v levé liště na odkaz Odkazuje sem.

To je ale jenom drobnost. Přeji Vám, ať se Vám práce ve Wikiskriptech daří!--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 27. 2. 2011, 00:48 (CET)

wiki4lístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Milý kolego,

chtěl bych Vám poděkovat za Vaši píli při vylepšování textů WikiSkript. Je úžasné, kolik článků jste dokázal v poslední době zkontrolovat a redakčně upravit. Vaše činnost je pro WikiSkripta skutečným přínosem. A obdivuji, kolik jste toho stihl během prázdnin.

Jako aspoň symbolické poděkování si Vám dovoluji poslat malý čtyřlístek. Kéž Vám přinese štěstí a další radost z práce na WikiSkriptech!--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 1. 9. 2011, 19:10 (CEST)


Děkuji za podporu, vynasnažím se pokračovat alespoň stejným tempem. Redakční práce je samozřejmě přínosem i pro mě - lecčemu se přiučím... :)

S pozdravem Jakub Tůma.jpg Jakub Tůma -- redakce WikiSkript 11. 9. 2011, 19:20 (CEST)

Poděkování[editovat zdroj]

Ahoj Jakube,

chtěl bych Ti poděkovat za celou řadou vynikajících editací, které jsi ve WikiSkriptech vykonal! Gratuluji k Wiki4lístku! Připojil bych jen nepatrnou drobnost - když vyplňuješ poslední parametr v redakční šabloně, prosím, neoznačuj takovouto editaci jako malou. Jedná se čistě o maličkost - konsenzus, na kterém jsme se ve WikiSkriptech shodli, aby se k ostatním dostala informace, že článek je hotov.

Děkuji! Příjemný večer! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 8. 10. 2011, 19:37 (CEST)

OK, děkuji za info. :) ----Jakub Tůma.jpg Jakub Tůma -- redakce WikiSkript 8. 10. 2011, 19:44 (CEST)

Obnova KO[editovat zdroj]

Ahojda,

díky, že sleduješ a obnovuješ kontroly článků po malých editacích. Mám k tomu jen jednu drobnost – tlačítkem označený text nepřepíšeš, tudíž se tam vloží dvě časová razítka a dvě oldID. Objeví se jakási hausnumera a cíl je, že u článku se kontrola neshodí při jakékoliv editaci. Musíš nejdřív čísla smazat a pak teprve vložit nové tlačítkem. Dávej si na to prosím pozor.¨

Krásně odpoledne --Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 8. 11. 2011, 15:24 (CET)


Ahoj Kotletko,
děkuju za připomínku, po pár editacích jsem si toho všiml a snažil jsem se ty chyby zpětně opravit... Nějak jsem si neuvědomil, že se to nemaže a tím, že se ta kontrola normálně obnovila, mě ani nenapadlo, že dělám něco špatně :) Teď už o tom vím a dám si na to pozor.
Zdraví --Jakub Tůma.jpg Kuba Tůma -- redakce WikiSkript 9. 11. 2011, 12:49 (CET)


Ahoj,

při redakční revizi kontroly článku Tepelně-vlhkostní mikroklima se během tvé první editace ztratily dvě věty. Asi to bylo omylem, ale tohle by se stávat nemělo... A z redakčního hlediska – pokud jsi první po učiteli, kdo na článek kouká, tak je třeba při této akci zkontrolovat zda je učitel v seznamu a do šablony doplnit celé jeho jméno i s tituly. Aby tam nebyl pouze login.

Hezký večer --Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 23. 11. 2011, 20:55 (CET)

Ahoj,
hrozně se omlouvám, ale vůbec nechápu, jak se to mohlo stát. Dám si na to příště pozor.
S pozdravem--Jakub Tůma.jpg Kuba Tůma -- redakce WikiSkript 24. 11. 2011, 16:52 (CET)

Myofibrila[editovat zdroj]

Ahoj,

možná sis všiml, že jsem ti vrátil podpis zdrojů a synonym u článku Myofibrila. Ten článek je trošku složitější, viz diskuse a OTRS, ale v zásadě jde o dvě věci:

  • články z Wikipedie není standardně možné převzít. Výjimkou je pokud je autorem na Wikipedii stejný člověk (což zde platí, viz http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Myofibrila&action=history), musel by být ale prakticky výhradním autorem, popř. by musela být převzata jeho verze. To se zde nestalo, budeme se snažit získat souhlas od dalšího hlavního autora z Wikipedie, ale zatím musíme nechat zdroje nepodepsané.
  • synonyma někdy mohou vést někam jinam. Zde sice existuje synonymum Myofibrily, vede však na článek Ultrastruktura myofibrily, mechanismus kontrakce. Je to trošku zákeřná situace:-) Takže bude třeba články sjednotit či nějak rozlišit a pak podle toho nasměrovat.

Měj se hezky

--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 14. 11. 2011, 18:43 (CET)