Diskuse s uživatelem:Jan Habásko
![]() |
Vítáme Vás ve WikiSkriptech,
|
ve světě, který vzniká spoluprací. Tvořte ho s námi. |
Jak začít?
- Se začátky ve WikiSkriptech Vám poradí nápověda.
- Potřebujete-li si nanečisto vyzkoušet editace, můžete využít svoje Pískoviště.
- Jestliže Vám něco nebude jasné, bez obav se zeptejte na stránce Ptáte se.
- O spolupráci můžete požádat i mailem redakce@wikiskripta.eu, nebo napsat vzkaz na diskusní stránku někoho z redakce.
Nebojte se editovat!
I kdyby se Vám to hned napoprvé nepovedlo, redaktoři Vám s pochopením pomohou.
Přejeme Vám příjemnou práci s WikiSkripty a pěkný den!
-- WikiTým 10. 10. 2018, 16:21 (CEST)
Poděkování za skvělé příspěvky.[editovat zdroj]
Vážený a milý kolego, musím ocenit Vaši práci vykonanou v poslední době. Je skvělá a neuvěřitelně kvalitní. Nemohu jinak a musím Vám poděkovat. Máme tu takové legrační řády a vyznamenání, kterými si dodáváme odvahy do další práce. Dovolil bych si Vám udělit vyznamenání - WikiSluníčko za Váš neobvyklý přínos. Díky. -- RNDr. Čestmír Štuka, Ph.D. -- redakce WikiSkript 9. 11. 2019, 21:43 (CEST)
Podstránky[editovat zdroj]
Dobrý den,
děkuji za Vaši práci a rozšiřování textu o Hypertrofické kardiomyopatii. Všiml jsem si, že některé informace vyčleňujete a přesouváte do podstránek. Tento postup není zcela vhodný. I když existují na wikiskriptech relikty z doby, kdy se podstránky ve velké míře používali, nové není dobré zakládat. Důvod je jednoduchý - umístění na podstránku snižuje dohledatelnost textu. Když zadáte do vyhledávače zde na ws "Hypertrofická kardiomyopatie", tak vám to našeptá jen onen článek a ne jeho podstránky. Myslím si, že je podstránkový text hůře dohledatelný i zvenčí přes index vyhledávačů. Pokud se pro přehlednost a délku textu rozhodnete části článku vyčlenit mimo hlavní tělo, pak je lepší je umístit pod samostatný název jako například "Sarkomerické a nesarkomerické formy hypertrofické kardiomyopatie" do halvního jmenného prostoru. Šablona podrobnosti může pak ukazovat na něj. Když už si s textem dáváte práci (a že té práce je! Díky za ni!), tak jistě chcete, aby se dostal k co nejvíce čtenářům a tímto krokem jej více exponujete. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se na mě obrátit. S pozdravem, -- Zef d|p 29. 11. 2019, 00:20 (CET)
- Ahoj Jonáši,
- za to můžu z větší části já - dívali jsme se společně na některé články a bavili jsme se o tom, že jsou příliš podrobné. Ukazoval jsem, že v některých případech může být užitečné využít podstránku (protože jsme zrovna narazili na situaci, kde se to hodilo). Ale samozřejmě máš pravdu.
- Takže se omlouvám oběma a zkusím načrtnout, jak na to:
- Pokud může vzniknout samostatný článek, který lze rozumně pojmenovat, měl by vzniknout. Klíčem k rozhodování může být, jak by to vypadalo v klasické tištěné monografii. Když by část textu byla v nějaké podkapitole, která má nadpis, mělo by to u nás vypadat stejně - onen nadpis podkapitoly bude názvem článku.
- Pokud jde o odsunutí podrobností, které už nelze rozumně pojmenovat, je důvod vytvořit podstránku. Ukazovali jsme si to na nějakém historickém úvodu nebo na odvození jakési rovnice, o které hlavní článek pojednával.
- Připojuji se k díkům za spoustu práce a srdečně zdravím oba!--
MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 29. 11. 2019, 22:21 (CET)