Diskuse s uživatelem:Jan Habásko

Z WikiSkript

-- LogoWS.png WikiTým 10. 10. 2018, 16:21 (CEST)

Poděkování za skvělé příspěvky.[editovat zdroj]

Za skvělé příspěvky udělil CeSt

Vážený a milý kolego, musím ocenit Vaši práci vykonanou v poslední době. Je skvělá a neuvěřitelně kvalitní. Nemohu jinak a musím Vám poděkovat. Máme tu takové legrační řády a vyznamenání, kterými si dodáváme odvahy do další práce. Dovolil bych si Vám udělit vyznamenání - WikiSluníčko za Váš neobvyklý přínos. Díky. --CeSt2.jpg RNDr. Čestmír Štuka, Ph.D. -- redakce WikiSkript 9. 11. 2019, 21:43 (CEST)

Podstránky[editovat zdroj]

Dobrý den,

děkuji za Vaši práci a rozšiřování textu o Hypertrofické kardiomyopatii. Všiml jsem si, že některé informace vyčleňujete a přesouváte do podstránek. Tento postup není zcela vhodný. I když existují na wikiskriptech relikty z doby, kdy se podstránky ve velké míře používali, nové není dobré zakládat. Důvod je jednoduchý - umístění na podstránku snižuje dohledatelnost textu. Když zadáte do vyhledávače zde na ws "Hypertrofická kardiomyopatie", tak vám to našeptá jen onen článek a ne jeho podstránky. Myslím si, že je podstránkový text hůře dohledatelný i zvenčí přes index vyhledávačů. Pokud se pro přehlednost a délku textu rozhodnete části článku vyčlenit mimo hlavní tělo, pak je lepší je umístit pod samostatný název jako například "Sarkomerické a nesarkomerické formy hypertrofické kardiomyopatie" do halvního jmenného prostoru. Šablona podrobnosti může pak ukazovat na něj. Když už si s textem dáváte práci (a že té práce je! Díky za ni!), tak jistě chcete, aby se dostal k co nejvíce čtenářům a tímto krokem jej více exponujete. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se na mě obrátit. S pozdravem, --Zef avatar 3.jpg Zef d|p 29. 11. 2019, 00:20 (CET)


Ahoj Jonáši,
za to můžu z větší části já - dívali jsme se společně na některé články a bavili jsme se o tom, že jsou příliš podrobné. Ukazoval jsem, že v některých případech může být užitečné využít podstránku (protože jsme zrovna narazili na situaci, kde se to hodilo). Ale samozřejmě máš pravdu.
Takže se omlouvám oběma a zkusím načrtnout, jak na to:
  • Pokud může vzniknout samostatný článek, který lze rozumně pojmenovat, měl by vzniknout. Klíčem k rozhodování může být, jak by to vypadalo v klasické tištěné monografii. Když by část textu byla v nějaké podkapitole, která má nadpis, mělo by to u nás vypadat stejně - onen nadpis podkapitoly bude názvem článku.
  • Pokud jde o odsunutí podrobností, které už nelze rozumně pojmenovat, je důvod vytvořit podstránku. Ukazovali jsme si to na nějakém historickém úvodu nebo na odvození jakési rovnice, o které hlavní článek pojednával.
Připojuji se k díkům za spoustu práce a srdečně zdravím oba!--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 29. 11. 2019, 22:21 (CET)
Dobrý den,
velmi Vám děkuji za zpětnou vazbu a omlouvám se za pozdní reakci. Některé podstránky se pokusím přesunout na samostatné stránky. Již jsem tak učinil u sarkomerických a nesarkomerických forem HKMP. Plánuji takto přesunout i podstránky ze článku o restriktivní kardiomyopatii, které se týkají srdeční amyloidózy. Využil jsem v tomto případě podstránku jako dočasné "úložiště" textu, dokud v brzké době nevytvořím samostatný článek. S pozdravem a díky, Jan Habásko.