Diskuse s uživatelem:Kotletka

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

WikiČtyřlístek[editovat zdroj]

wiki4lístek za vedení

Milá Kotletko,

dovol mi, abych Ti poděkoval za obrovské množství práce, které pro WikiSkripta odvádíš. Nepřestává mě udivovat, jak dokážeš nadchnout velké množství lidí pro práci, která je pro ně často zcela nová a neznámá. Přitom ovšem dokážeš jejich práci pečlivě koordinovat, hlídat a sama nakonec také velký díl práce odvedeš. Něco takového neumí samozřejmě kdekdo. Jsi proto pro WikiSkripta obrovským přínosem. Děkujeme Ti za dlouhé hodiny a hodiny, které tomuto projektu věnuješ u počítače i mimo něj. Děkujeme Ti za to množství práce při školení nových redaktorů, kterým dokážeš předat nejen potřebné dovednosti – ale i to nejdůležitější – radost z práce. Je to možná jen malá odměna za takové množství činností, přesto Tě prosím, přijmi tento WikiČtyřlístek jako výraz díků za tvou dlouhodobou práci. Nechť se Ti daří i nadále! --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 16. 11. 2010, 23:01 (CET)

Ahoj Tondo,
velmi děkuju a velmi si vážím WikiOcenění. Doufám, že se mi bude dařit i nadále šířit WikiNadšení. :-) S přáním příjemné noci ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 17. 11. 2010, 00:16 (CET)

Portál slovníku fyziologie[editovat zdroj]

Ahoj Kotletko, podíváš se prosím na Portál:Slovník fyziologie? Jsou tam některé články přeškrtané a chtělo by to uhladit :-). Díky moc. --Slepi (redakce WikiSkript) 14. 12. 2010, 13:15 (CET)

Ahoj, jojo, pracuje se na tom :-) pár věcí mám k diskuzi, asi založím krátkou vlnu... ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 21. 12. 2010, 12:22 (CET)
Poslušně hlásím – uhlazeno a hotovo (konečně) :-). Možná kdyby byl nápad jak portál zpřehlednit či zhezčit – změnám se nebráním. ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 2. 1. 2011, 21:25 (CET)
Jsi úžasná :-)! Díky a hezký den! --Slepi (redakce WikiSkript) 3. 1. 2011, 07:23 (CET)
Kotletko, díky moc za úpravu podpisů dr. Švíglerové! Napadlo mě to až později, kdy jsem všechny kontroly revidoval... Moc Ti děkuju! Hezký den --Slepi (redakce WikiSkript) 5. 1. 2011, 16:06 (CET)
Němáš zač, právě jsem Ti chtěla napsat do Diskuse, že podpis má být co nejvíce zřejmý a tedy tam dávat celé jméno i s tituly, je-li uvedeno na uživatelovo stránce. :-) Též přeji příjemný den ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 5. 1. 2011, 16:10 (CET)
Možná by bylo dobré navrhnout nějaký WikiŠťovík za absolutní selhání správce v běžné redakční činnosti... Už párkrát bych si ho zasloužil :-). Díky moc. --Slepi (redakce WikiSkript) 5. 1. 2011, 16:19 (CET)
-D :-D :-D WikiŠťovík, jo nápad dobrý. Ale tak i my máme právo chybovat a chybami se učit, ne? Tohle byla rychle zpracovatelná maličkost, hlavu si z toho nedělej. Stejně si myslím, že Čtyřslístky by Šťovíky mazaly, takže ve výsledku bys měl zrovna Ty čtyřlístků víc ;). Hezký večer ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 5. 1. 2011, 17:10 (CET)

Zdroj Biofot[editovat zdroj]

Ahoj Kotletko,

při kontrole článku Dopplerův jev jsem narazil na neuvedený zdroj. Podle historie verzí stránky máme souhlas od autora a přejímáme tento článek z adresy http://uloz.to/1162346/biofot.doc. V redakční šabloně pak zatím není zkontrolována položka citace. Ptám se, zda mám do zdrojů pod textem uvést tento zdroj:

KUBÁTOVÁ, Senta. Biofot [online]. [cit. 2011-01-31]. <http://uloz.to/1162346/biofot.doc>.


Ohledně autora si však nejsem úplně jistý. Jméno Senta Kubátová jsem našel ve vlastnostech toho dokumentu. Senta Kubátová teď podle SISu studuje 3. ročník všeobecného lékařství. Mám tedy toto uvést jako zdroj pod text článku? (Pokud ano, dal bych to pod všechny články, které mají v historii uvedený tento zdroj.) Co myslíš?

Přeji příjemné zkouškové. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 31. 1. 2011, 22:49 (CET)

Ahoj Honzo,
autorem si můžeš být jist. Máme od Senty mailový souhlas. Potíž je spíš v tom, že většina článků jsou subpahýly a vyskytovaly se tam i chyby. Naštěstí většina článků už byla doplněna či přepracována. Takže pokud se do toho pustíš, musíš projít historii, protože většina to sice v prvním souhrnu obsahuje, ale pokud si přehraješ historii (jako i u zde jmenovaného Doplerova jevu, tak je vidět, že z něj zůstal v podstatě jen vzoreček a pak není na místě tam tuto informaci vkládat. Naopak by tato zmínka v těchto případech měla zmizet i z historie, aby to uživatele (stejně jako teď tebe) nemátlo. Články, které byly pouze doplněny nebo se v nich nic nezměnilo, pak tento zdroj mít uveden mělo, ovšem s datumem citace vložení článku.
Snad jsem to napsala dostatečně srozumitelně, přeci jen to zkouškové... :-) I tobě ho přeji co nejpříjemnější. ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 1. 2. 2011, 14:30 (CET)
Ahoj Kotletko,
díky za odpověď. Nemusíš mít obavy, je naprosto srozumitelná a budu se jí řídit. :-)
Měj se moc hezky. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 1. 2. 2011, 14:36 (CET)

Elektronový mikroskop[editovat zdroj]

Ahoj Kotletko,

rád bych se Tě zeptal zda-li máme souhlas pana Valenty na tento článek [1]? V našem článku elektronový mikroskop jsou pasáže z tohoto článku doslova převzaty. Článek jsi nahrávala se souhlasem autora, jen se chci ujistit, že je to opravdu p. Valenta...

Děkuji a hezký den! ----OK.png Ondra Kučerka -- redakce WikiSkript 20. 4. 2011, 16:44 (CEST)

Ahoj Ondro,

ano, já jsem nahrávala článek se s ouhlasem autora. Ale původní článek byl značně rozšířen podívej do historie. Souhlas od p. Valenty jsem v seznamu nenašla. Je tedy otázka na Čestmíra, který většinu dopisoval, zda ho má někde má či ne. V diskusi jsem si všimla, že část textu již byla odstraněna... (Mrkni prosím, jestli ty stejné pasáže vkládal dle historie on nebo někdo jiný – dle toho kontaktovat "autora článku" ve WS)

Hezký den :-) ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 21. 4. 2011, 00:03 (CEST)

ORL[editovat zdroj]

Ahoj Kotletko,

na stránkách ORL kliniky z Hradce Králové jsem narazil na hezké studijní materiály [2]. Jsou pod licencí "Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika". Je zde ale i poznámka "Tento text je určen pro individuální potřebu, k jeho hromadnému šíření je nezbytný souhlas autora". Bude tedy nutné získat souhlas? Pakliže ano, navrhuji tím pověřit někoho z Hradce, ty texty by určitě stály za pokus je získat..Co si o tom myslíš?

s pozdravem ----OK.png Ondra Kučerka -- redakce WikiSkript 20. 4. 2011, 17:04 (CEST)

Ahoj Ondro,
Ty texty by za to určitě stály. Vzhledem k licenci bude určitě potřeba souhlas, protože po vložení do WS, je může kdokoliv poupravit a to oni v tuto chvíli nedovolují. Nadruhou stranu dole píše "Autor přivítá jakékoliv připomínky a pomoc při inovaci učebnice..." takže pokud se mu to vhodně podá, doufám, že to vyjde. :) A Hradečtí by byli fajn, zkusím přes Velikonoce promyslet text a domluvit se s Prvosienka4u, nemáš-li námitky.
Užij si volno! ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 21. 4. 2011, 21:19 (CEST)
Jsem jednoznačně pro. Děkuji! Pěkné svátky i Tobě! ----OK.png Ondra Kučerka -- redakce WikiSkript 21. 4. 2011, 22:09 (CEST)

Obnova KO[editovat zdroj]

Ahoj, môžem ťa poprosiť o obnovenie KO v článku Barevná hodnota erytrocytu? Pridal som do hesla slovenský ekvivalent. Ďakujem a maj sa pekne :-) --Maroš Rudnay -- redakce WikiSkript 10. 9. 2011, 00:12 (CEST)

Ahoj. Už sa stalo :-) Tiež sa maj pekne! ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 10. 9. 2011, 00:21 (CEST)

WikiČtyřlístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Milá Míšo,

chtěl bych Vám poděkovat za spoustu nepříliš nápadné, ale o to potřebnější a náročnější práce, kterou děláte na učitelských kontrolách. Je úžasné, že jste prošla olbřímí rest v kontrolách "podpisů" a po ročním skluzu je uvedla do aktuálního stavu. Skvělé! Srdečně zdravím a posílám Váš druhý čtyřlístek--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 12. 9. 2011, 12:22 (CEST)

Děkuju za druhý čtyřlístek. Jsem ráda, že se nám podařilo prokousat se jedním velkým restem a teď hurá na další :-) Hezký den přeji i Vám ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 13. 9. 2011, 14:27 (CEST)

Soubor Soubor:Lambert beer1.png[editovat zdroj]

Milá Kotletko,

nedávno jste vkládala do článku Absorbance opravený obrázek ilustrující Lambertův a Beerův zákon. Nepamatuji si bohužel, kdo z grafiků jej upravoval; byl nahrán na Commons, naneštěstí se špatně uvedenou licencí, takže byl smazán. Ve WS nyní chybí. Chtěl bych poprosit, zda byste obrázek znovu nesehnala a nepostarala se buď o jeho opětovné nahrání na Commons tak, aby byly splněny všechny jejich podmínky, nebo o nahrání k nám dle našich pravidel. Moc děkuji--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 24. 11. 2011, 11:45 (CET)

Zdravím Vás,
obrázek upravovala Malmstajn, které jste již dříve na diskusní stránku psal žádost o změnu licence. Napíšu jí mail, zdá se, že se teď na WS chvíli neobjevila. Hezký večer --Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 24. 11. 2011, 21:37 (CET)
Děkuji moc. To už jsem samozřejmě zapomněl :) Vaše intervence zafungovala, už je vše v pořádku - velké díky!--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 29. 11. 2011, 10:58 (CET)

Svislítko navíc[editovat zdroj]

Milá Kotletko,

chtěla bych Vám moc poděkovat, že jste si všimla mé chyby v obnově podpisu a vše uvedla do správného stavu! Velice se za tuto svou chybu omlouvám! Pustila jsem se hned do napravování škod a věřím, že příště se již nic takového opakovat nebude. :-) Děkuji Vám moc za pomoc. S pozdravem --MUDr. Miroslava Čedíková MUDr. Miroslava Čedíková -- redakce WikiSkript 20. 1. 2012, 12:19 (CET)

Vážená paní doktorko, byla jste v reakci rychlejší. :-) Chtěla jsem Vám napsat do Diskuse, že drobný detail se svislítkem je způsoben tím, že v tlačítku oldID je již obsažen, takže je potřeba ho při obnově smazat, aby tam nebyl dvakrát. Je to jen drobný detail, ale je dobré o něm vědět. A teď ještě při napravování škod, se Vám povedlo u dvou článků ponechat staré časové razítko a přidat tam nové ([3]). Což na první pohled běžného čtenáře nepoškodí, ale pak je problém, že ať se v článku udělá jakákoliv změna, ke "shození" kontroly nedojde. Jsou to jen detaily, které velmi brzy vychytáte (už se tak vlastně stalo :-) ). Ať Vás nejen redakční práce nadále baví! S přáním příjemného dne --Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 20. 1. 2012, 12:41 (CET)

Děkuji moc za odpověď! Teď jste zase byla rychlejší Vy! :-) Všimla jsem si také i toho druhého typu chyb, ale nestihla jsem je včas opravit. :-) Projedu postupně všechny své zásahy na WikiSkriptech a vše případně opravím. Děkuji, že se mnou máte trpělivost! Těším se na další spolupráci na WikiSkriptech a snad to již nebude jen na opravování mých škod. :-) Hezký den!--MUDr. Miroslava Čedíková MUDr. Miroslava Čedíková -- redakce WikiSkript 20. 1. 2012, 12:55 (CET)

Tak ještě jeden větší detail: Pozor na obnovu článků, kde byl například vložen obrázek např Diapedéza. Zde nelze obnovit kontrolu, protože se jedná o velkou editaci. Je nutné se dívat do historie, co za změny se skutečně udělaly od poslední kontroly učitelem. Protože, tady jste "správně" obnovila kontrolu po pouhém přidání kategorie, ale už před touto změnou došlo k velké editaci. A na takovéto obnovy nemá redakce právo. U Vás by byla možná výjimka v článcích Vašeho oboru, ale za předpokladu, že byste článek jako učitel podepsala vlastním jménem. Či-li by se nejednalo o obnovu, ale o novou kontrolu článku (obrázku). Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Pokud ne, ptejte se, ráda poradím, vysvětlím. Ještě jednou hezký den! --Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 20. 1. 2012, 13:11 (CET)