Diskuse s uživatelem:Nemekar

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

Wikičtyřlístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek

Milý Karle,

děkuji Vám za Vaši neutuchající, vytrvalou a precizní práci pro WikiSkripta. Skláním se před stěží uvěřitelným faktem, že jste za méně než tři čtvrtě roku napsal, upravil či zkontroloval více než tisíc stránek. Přitom se věnujete i méně populárním činnostem, jako je dohledávání drobných chyb a jejich opravování.

Věřím, že WikiSkriptům nadále zachováte přízeň a přeji Vám (nejen při práci s nimi) mnoho úspěchů!--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 25. 2. 2010, 08:27 (UTC)


Vážený pane asistente,
mockrát děkuji. Udělal jste mi tím upřímnou radost! --Karel Němec 25. 2. 2010, 16:15 (UTC)

Děkuji za pomoc[editovat zdroj]

Mockrát děkuji za editaci nahraných obrázků, která mi stále nejde tak, jak by bylo záhodno. Děkuji za to, že mě hlídáš! --Kristýna Měsíčková 21. 3. 2010, 12:04 (UTC)

Není zač, učíš se neuvěřitelně rychle. Když si vzpomenu na své začátky ... Mám z Tebe velkou radost, jsi skutečným přínosem pro WS! --Nemekar 21. 3. 2010, 12:07 (UTC)

Druhý wikičtyřlístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Milý Karle,

s radostí Vám posílám v poměrně krátké době již podruhé jediné, a tedy nejvyšší vyznamenání WikiSkript. Moc jste mě potěšil svou pomocí s hygienickými články. Musím ocenit, s jakou vervou jste se do nich pustil, a to i přesto, že máte ke kvalitě výchozích materiálů velké výhrady. Výsledek Vašich editací je vskutku profesionální a je na něm znát, že nad textem přemýšlíte a neupravujete jej jenom mechanicky. A hlavně si vážím toho, že neváháte pomoci se zpracováním materiálů nešťastnici, nad níž by jistě někteří zlomili hůl.

Mimo uvedené přihlížím i k tomu, jak iniciativně jste se v poslední době ujal péče o nováčky. Jsem rozhodně rád, že Vás ve wikitýmu máme! Srdečně Vám blahopřeji k tomu, že jste první, kdo se může chlubit hned dvěma čtyřlístky.--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 5. 4. 2010, 18:04 (UTC)

Vážený pane asistente,
velice Vám za udělené ocenění děkuji. Mám štěstí, že se mohu podílet na práci v tak úžasném kolektivu lidí, kteří tvoří WikiSkripta a kterým na nich záleží. Myslím si, že právě to je (nejen) mým motorem a inspirací. --Karel Němec 5. 4. 2010, 21:23 (UTC)

Licence[editovat zdroj]

Ahoj Karle, Prosím tě, co bych měl dělat, když jsem upload obrázky ale jsou pod licencí " Creative Commons Attribution 2.0 Generic". Nevím, jak potom uvést licenci do wiki. Díky Měj se fain --Nguyd5a1 3. 5. 2010, 13:11 (UTC)

Ahoj Tomáši, doufám, že nevadí, když odpovím za Karla:-). V takovém případě, kdy není v nabídce vhodná licence, musíš po uploadu jít na stránku souboru a editovat licenci ručně. Do políčka licence stačí zadat parametry podle nápovědy v šabloně {{cc}}. Pro ukázku jsem zeditoval jeden Tvůj obrázek zde. Prosím, všimni si také, jakým způsobem jsem ocitoval autora: nemusíš vypisovat celou adresu, ale stačí použít interwiki. --Slepi 3. 5. 2010, 14:36 (UTC)
Ahoj petře, díky moc za radu :) --Nguyd5a1 9. 5. 2010, 22:51 (UTC)

Autopatrol[editovat zdroj]

Zdravím,

dal jsem uživatel:Nguyd5a1 právo autopatrol - doufám, že Vám tím nekomplikuji práci. Kdybyste nesouhlasil, neváhejte vrátit zpět.

Zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 14. 5. 2010, 14:01 (UTC)

Děkuji, souhlasím. Beztak jeho práci sleduji, akorát pak musím odsouhlasovat vykřičníčky :-) Hezký víkend! --Karel Němec 14. 5. 2010, 14:21 (UTC)

Vložený článek Nespecifická imunita[editovat zdroj]

Ahoj Karle, do článku Nespecifická imunita jsi vkládal šablonu {{Vložený článek}}, nicméně já jsem neobjevil, že by do nějakého článku vložený byl. Dívám se špatně, nebo ho někdo odstranil? Díky. --Don-giovanni 15. 5. 2010, 11:21 (UTC)

Ahoj Honzo,
zřejmě jsem se při prohledávání vložených čl. podíval jen na obsah čl. Imunitní systém a nevšiml si, že tam jsou tyto články ošetřeny šablonou {{Podrobnosti}}. Díky za kontrolu a přeji hezký víkend! --Karel Němec 15. 5. 2010, 11:29 (UTC)
Výborně, v tom případě v něm můžu beztrestně řádit :). Tobě též hezký víkend. --Don-giovanni 15. 5. 2010, 11:48 (UTC)

Farmakologie[editovat zdroj]

Ad bude převedeno: to znamená, že to budeš dělat ty? Nevadilo by Ti, kdybys mi přenechal Heparin? Domlouval jsem se na tom s Ondrou – dělal jsem Antikoagulancia. --Don-giovanni 1. 7. 2010, 12:37 (UTC)

Máš ho tam :-). Klidně si rozeber i další témata (zavčas dej ale vědět :-)). Hlavní ideou je zapojit kolegy z Hradce, takže je neváhej žádat o pomoc. Měj se! --Karel Němec 1. 7. 2010, 12:42 (UTC)

Čau Karle, převádím momentálně kardio-systém. Ve WikiSkriptech již jsou hezké články Kardiotonika a Antiarytmika, takže tato témata bych již znovu nepřeváděl, ani se je nesnažil do daných článků zakomponovat. Souhlasíš? Ondra --OK 6. 7. 2010, 10:18 (UTC)

Ahoj Ondro,
určitě souhlasím. Já také nepřevádím úplně všechno. U některých souborů zabírá třeba půlku textu obecný úvod (patofyziologie choroby, klasifikace atd.), takže to jsem někde vynechal, pokud to již je na WikiSkriptech kvalitně zpracované. --Karel Němec 6. 7. 2010, 11:31 (UTC)
OK, díky za odpověď! Ondra --OK 6. 7. 2010, 11:51 (UTC)

Obrázky[editovat zdroj]

Čau Karle!

Prosím o pomoc. Do článku Primární nádory srdce jsem nahrál obrázky, ale nějak mi to rozhodilo formátování textu. Potřeboval bych, aby odstavec o "maligních nádorech" začínal pod obrázky... Nějak mi to samotnému nejde. Díky! Příjemný večer. --OK 28. 9. 2010, 19:11 (CEST)

Ahoj Ondro!
Zarovnal jsem to tak, jak se to líbí mně, klidně mou editaci zruš. Myslím, že problém byl v počtu obrázků a jejich velikosti, je složité je ukočírovat (zarovnat). Ale myslím, že nevadí, že obrázky nejsou přímo vedle textu o benigních nádorech. Pokud jsi čekal nějakou zasvědcenější radu, tak Tě bohužel zklamu, do tajů zarovnávání bez posunování textu jsem nebyl zasvědcen a ani nevím, jestli to jde :-/ Měj se hezky! --Karel Němec 28. 9. 2010, 19:50 (CEST)

AR x AD dědičnost Gilbertovy choroby[editovat zdroj]

Ahojky, všimla jsem si, že jsi dneska opravil typ dědičnosti u Gilbertovy choroby - dle Hrodka a Vavřince: Pediatrie a také dle Muntau: Pediatrie jde o autosomálně dominantní.--Valtameri 5. 10. 2010, 14:36 (CEST)

Ahojky :-) No to jsou mi věci, v Klenerovi je AR, Beneš má v otázkách AD i AR, ale máš pravdu, že Hrodek píše "pravděpodobně AD", Muntau teprve sháním ... Opravdu to nevím a za případnou chybnou opravu se omlouvám.
Ale pamatuji si, že Gilbertův syndrom byl oblíbeným tématem pana Dr. Vejražky na biochemických seminářích, takže pane asistente? :-)
Zdravím a moc díky za upozornění! --Karel Němec 5. 10. 2010, 14:48 (CEST)
Dědičnost je různá. Varianta, která je častá v západních zemích, je AR (je podmíněna expanzí v promoterovém regionu genu pro UDP-glukuronyltransferázu a sníženou expresí genu). V Asii je naproti tomu častější varianta, která bývá označována jako AD (ve skutečnosti je to spíše kodominance), kdy je postižen přímo enzym. Funkční enzym je oligomerický, a protože při postižení jedné alely vzniká heterooligomer, v němž "postižené" jednotky konformačně ovlivňují i "zdravé", klesne výsledná aktivita nikoliv o 50, ale asi o 75 %.[1]--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 6. 10. 2010, 10:14 (CEST)
Ano je to tak, my jsme to před pár dny zrovna řešili rovněž :-) Zajímavé je, že OMIM uvádí v příslušné synopsi [1] pouze AR, nicméně v článku samotném je to podrobně rozepsané[2]. Podrobnosti jsou rovněž v seznamu alelických variant příslušného genu[3]. Většinou (alespoň co jsem se dozvěděl) mají pacienti diagnózu stanovenou klinicky a ne molekulárně geneticky, takže je to někdy (vzhledem k potenciálně různým typům dědičnosti) s psaním zprávy poněkud svízelné :-)
Já bych do toho úvodu článku uvedl něco ve smyslu benigní, nejčastěji AR dědičná (třeba s citací OMIMu) a do té etiologie to případně nějak minimalisticky upřesnil. Hezký den všem --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 6. 10. 2010, 13:28 (CEST)
Děkuji oběma za vyčerpávající odpověď! --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 6. 10. 2010, 14:05 (CEST)

Podpis do šablony[editovat zdroj]

Ahoj Karle,

nebyls na WW, tak o novince asi nevíš: v Nastavení v udělátkách si zaškrtni Editační tlačítko "Podpis redaktora do redakční šablony". Trochu to zpřehlední editaci red šablony. :-) Díky za spolupráci! Hezký víkend ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 12. 11. 2010, 21:15 (CET)

Ahoj Míšo, díky za info. Už se stalo ;-) Hezký víkend i Tobě! --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 13. 11. 2010, 01:01 (CET)

Cytokiny[editovat zdroj]

Ahoj Karle,

GoBot narazil na nějaké nesrovnalosti v tvém článku Cytokiny, mohl by ses na to prosím podívat?

Díky a hezký víkend

--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 27. 11. 2010, 15:31 (CET)

Ahoj Kubo,
máš pravdu ... ačkoli GoBot našel jen jeden ze článků, který byl očividně použit (viz zde). Článek jsem tenkrát jen převedl, nejsem autorem, bylo mi řečeno, že všechno je vypsaná Bartůňková. Takže asi skoro všechno :-) Díky za info! Asi se bude muset smazat, protože Bartůňkovou nemám, abych to předělal. Nebo nějak hodně osekat, ale obávám se, že není moc co. --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 27. 11. 2010, 17:24 (CET)
Ono to skutečně je vypsané z Bartůňkové – doslova. Shoda s tebou odkazovaným článkem mi tedy přijde pozoruhodná, otázkou je kdo odkud... Na druhou stranu, není možné takovéto systematické rozdělení převzít? Mám pocit, že existuje určitá vyjímka, že takovéto věci, které nelze napsat moc jinak, nejsou chráněné autorským právem.
Každopádně já Bartůňkovou mám a mohu to zkusit podle ní přepracovat.
--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 27. 11. 2010, 18:44 (CET)
Hmmmm ... Výčet cytokinů se jinak napsat nedá (a autorská práva v tom případě nebudou porušena), ale ta omáčka kolem se bude muset buď promazat nebo přepsat. Klidně to později udělám, jestli se Ti do toho nebude chtít. --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 27. 11. 2010, 21:04 (CET)

Znečištění ovzduší[editovat zdroj]

Ahoj ještě jednou:-)

Koukal jsem na článek Znečištění ovzduší. Kdysi jsi u něj napsal podezření na porušení autorských práv. Nedávno byly zdroje podepsány a když jsem jeho části zkusil vyhledat v googlu, zdá se skutečně v pořádku. Háček je v tom, že původní text se co se týče formulací prakticky nezměnil. Nepamatuješ si náhodou, v čem byl tehdy problém?

Měj se hezky

--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 27. 11. 2010, 20:31 (CET)

Tenkrát šlo o to, že jsme ještě neměli na Benckova skripta práva. Takže to již není aktuální.
I Tobě hezký večer!
--Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 27. 11. 2010, 21:04 (CET)

Žádost o smazání stránek[editovat zdroj]

Ahoj Karle,

děkuji za kontrolu mých článků. Protože jsi již smazal přesměrovávací článek Komplikace anestésie z důvodu, že slovo anestésie neexistuje, žádám Tě o smazání dalších mých článků se stejnou chybou v názvu (opět jde pouze o přesměrovávací články).

Jedná je o tyto články:

Děkuji. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 1. 12. 2010, 07:39 (CET)

Ahoj Honzo,
není problém. Měj se hezky! --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 1. 12. 2010, 08:21 (CET)

Pracovní skupina Pediatrie - převod textů od MUDr. Havránka[editovat zdroj]

Ahojky,

chtěla bych Ti poděkovat za práci na pediatrických článcích, věřím, že ji ocení i nesčetně studentů ; ) Pracovní skupina Pediatrie vstoupila do nového roku s novým vzhledem - pokusila jsem se zpřehlednit seznam článků k převodu. Máš-li chuť i nadále (spolu)pracovat na převodu textů od MUDr. Havránka, upiš se prosím k preferované skupině témat. Ráda Ti s čímkoli pomohu. Těším se na tvé další články! Hodně příjemných chvil s WS Ti přeje --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 1. 1. 2011, 12:33 (CET)

Chřipka[editovat zdroj]

Ahoj Karle,

GoBot našel v tvém článku Chřipka v několika větách shody s různými zdroji (http://www.zdn.cz/clanek/postgradualni-medicina/influenza-173284, http://www.zuova.cz/informace/smd/smd161.pdf a jiné – více viz GoBot log). Mohl by ses na to prosím podívat? Článek je vynikající a navíc téměř hotový, tak ho teď nechci označovat za copyvio a radši píšu tobě.

Měj se hezky, Kuba --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 8. 4. 2011, 13:21 (CEST)

Ahoj Kubo, díky moc za upozornění! Za tímto textem si bezpodmínečně stojím, dělal jsem to tenkrát hodně pečlivě :-) 1 copyvio je normálně odcitováno v článku, 2 jsou obecné pravdy, 1 ukradli ZDN bez citace zdroje ... takže to jsem smazal. Ale ostatní jsou odkazy na stránky MZČR a tento text se pak vyskytuje porůznu po netu (např. zde, což je taky jeden z "vykradených" zdrojů). Problém je, že na stránkách Ministerstva nejsem schopný text vyhledat! :-( Takže se to bude muset asi přepsat ... --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 9. 4. 2011, 00:18 (CEST)
EDIT: Tak jsem něco umazal a něco přesmolil, aby to bylo ok, nicméně neexistují odkaz na článek Ministerstva lazebnictví zůstává ... --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 9. 4. 2011, 00:28 (CEST)

velké editace[editovat zdroj]

Ahoj Karle,

objevila jsem, že jsi k článku centrální žilní katetr přidal obrázky a pak obnovil kontrolu. To bohužel není přípustné. Obrázek ať už jakýkoliv je velká editace, tudíž redakce kontrolu sama obnovit nemůže a je třeba znovu žádat o kontrolu pedagoga.

Měj se hezky ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 6. 6. 2011, 14:15 (CEST)

Předdefinované styly[editovat zdroj]

Milý Karle,

děkuji za převod dalšího textu od dr. Havránka -velmi záslužná činnost! Chtěl bych jenom upozornit, že se snažíme z textů odbourat "na tvrdo" zadané inline styly - v pondělí vám při čaji povím více. Prozatím jen: Pokuste se vystačit s tím, co zde. Pokud byste potřeboval více, neváhejte se ozvat. Srdečně zdravím a přeji příjemný konec týdne--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 16. 6. 2011, 21:02 (CEST)

Děkuji za informaci. Raději tedy počkám na další pokyny :-) Přeji Vám příjemně strávený víkend! --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 17. 6. 2011, 11:05 (CEST)

Hesla[editovat zdroj]

Ahoj Karle,

obdivuji, že i jako doktor si pořád najdeš tolik času na editace WikiSkript. Je to super. Měl bych jen malý návrh: Nebylo by lepší nechávat tebou vytvořená hesla bez redakční šablony tak, aby parametry v ní zkontroloval a podepsal někdo jiný? Vím, že u článku o jedné větě to možná zní nesmyslně, ale například začínající redaktoři si na takovém příkladu pak mohou snadno vyzkoušet podepisování redakční šablony, protože projít s nimi při čaji celý dlouhý článek samozřejmě není možné. Zároveň i u kratičkého článku se může stát, že člověk něco sem tam přehlédne a tak je lepší, když se na to podívá vždy co nejvíce lidí. Co si o tom myslíš?

Díky a měj se moc hezky, Kuba --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 22. 9. 2011, 15:54 (CEST)

Ahoj Kubo, díky za dobrý podnět. Máš určitě pravdu. O tom žádná. Ale na druhou stranu pak zbytečně roste počet článků, kde něco chybí. S tím úmyslem jsem hesla rovnou podepisoval. Navíc, každý může přidat podpis k již existujícímu, pokud něco doplní - což se běžně děje.
Přeji hezké babí léto! --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 2. 10. 2011, 17:06 (CEST)

šablona „Redakce“[editovat zdroj]

Dobrý den Nemakare, velice Vám děkuji za zásobování WikiSkript pěknými články, Vaše práce je velkým přínosem pro všechny. Při pročítání článku Adenom hypofýzy, jsem si dovolila provést drobné pravopisné úpravy i přesto, že jste již parametr „pravopis“ v redakční šabloně podepsal, doufám, že s nimi budete souhlasit. Těším se na Vaše další příspěvky a děkuji, že WikiSkriptům věnujete svůj čas. S pozdravem ---Jana Novotná - Jana Novotná (redakce WikiSkript) 22. 10. 2011, 12:52 (CEST)

Dobrý večer, naopak, děkuji za každou editaci směřující k vylepšení textu. Navíc každou šablonu redakce je možno podepsat více uživateli. Zdravím --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 22. 10. 2011, 22:44 (CEST)

Kontrolujte, prosím, články[editovat zdroj]

OK Kontrolujte, prosím, články!

Vážený pane asistente,
jako odborníkovi jsme Vám zpřístupnili tlačítko Button article de qualite.png Kontrola nad editačním oknem. Pomocí tohoto tlačítka můžete články ze svého oboru, které považujete za kvalitní a věcně správné, označit jako zkontrolované. Dáte tím studentům najevo, že mohou daný text bez obav použít při svém studiu.


Je to jednoduché!
Chcete-li označit článek jako zkontrolovaný, klepněte na záložku editovat. Až se otevře editační okno, umístěte kurzor na začátek článku, otevřete nabídku Kontrola článku a stiskněte tlačítko Button article de qualite.png.
Tlačítko se Vám nezobrazilo?
Pokud tlačítko nad editačním oknem nevidíte, je třeba ještě obnovit vyrovnávací paměť Vašeho prohlížeče (obvykle stisknutím Ctrl+F5 nebo Ctrl+R).
Nápověda
Stručný návod pro kontroly článků naleznete v nápovědě, podrobné informace si můžete přečíst v manuálu, zejména v sekci Pokyny pro učitele provádějícího kontrolu.

Děkujeme Vám za pomoc při zlepšování WikiSkript!
Pokud budete potřebovat s čímkoli pomoci, neváhejte kontaktovat redakci.
Věříme, že se pro Vás WikiSkripta stanou užitečným nástrojem.

P.S.: Tlačítko si, prosím, zapněte sám :)

--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 27. 10. 2011, 13:02 (CEST)

Děkuji :-) --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 31. 10. 2011, 21:39 (CET)

  1. AWAD, William M. Jr. Iron and heme metabolism : Clinical correlation 21.14: Bilirubin UDP-glucuronosyltransferase deficiency. In Devlin, Thomas M. Textbook of biochemistry with clinical correlations. 6. vydání. Hoboken : Wiley-Liss, 2006. 1208 s. s. 843. ISBN 0-471-67808-2