Diskuse s uživatelem:Nguyd5a1

Z WikiSkript

--CeSt 2. 3. 2010, 12:57 (UTC)

Nabídka[editovat zdroj]

Ahoj Tomáši,

všiml jsem si, že jsi trochu zápasil se stránkou Fórum:3. wikivíkend/seznam účastníků‎‎. Zapsal jsem Tě do tabulky podle Tvého přání. Pokud bys chtěl kdykoli s čímkoli na WikiSkriptech pomoct, klidně mi napiš do diskuse nebo na e-mail, rád Ti pomůžu a případně vysvětlím, jak WikiSkripta fungují. Ať se Ti daří! --Slepi 11. 3. 2010, 16:53 (UTC)

Článek o komplikacích DM[editovat zdroj]

Milý kolego,

děkuji za vložení prvního článku. Vidíte, že to jde docela snadno :-)

Zkusil jsem článek trochu poupravit podle zvyklostí WikiSkript. Všimněte si, že jsem předělal především nadpisy, takže se automaticky vytvořil obsah článku. Podrobnosti najdete v nápovědě v kapitole Základy formátování.

Změny, které jsem udělal, můžete zobrazit pomocí záložky Historie u článku. Ze stránky s historií je možné mj. porovnat různé vývojové verze článku.

Doufám, že se Vám i nadále bude tak hezky dařit, jako s tímto článkem! Pokud byste potřeboval s čímkoli poradit nebo pomoci, neváhejte prosím kontaktovat mě nebo někoho ze správců.

Zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 12. 3. 2010, 23:34 (UTC)

Endokrinní onemocnění gonád[editovat zdroj]

Ahoj Tome,

díky za vložení potřebného článku Endokrinní onemocnění gonád! Mám několik nápadů a připomínek:

  • Je zcela správné, že vytváříš odkazy na články, které by mohli být vytovřeny nebo již existují. Ale:
  1. Odkazy musejí být v 1. pádu (tj. odkaz na testosteron ve Tvé větě by měl vypadat [[testosteron|testosteronu]] nebo [[testosteron]]u).
  2. V nadpisech není zvykem užívat odkazů (ani interpunkce, referencí atp.) vůbec.
  • Snaž se článek co nejvíce zpracovat po typografické i pravopisné stránce.
  • Pracuješ-li na nějakém článku a nestihneš jej dokončit nebo chceš uložit mezikrok (v případě dlouhého článku), vlož na začátek šablonu {{Pracuje se}}. Článek pak bude následujících 30 dnů ve Tvé režii a nikdo by Ti do něj neměl zasahovat.
  • Dlouhé články není úplně špatné rozkouskovat na jednotlivé podčlánky, například právě tento Tvůj článek se mi zdá jako ideální případ, kdy by se mohli vytvořit jednotlivé články Gynekomastie atp. a článek Endokrinní onemocnění gonád by zůstal jako zastřešující, složený z jednotlivých šablon. Až článek dokončíš po typografické stránce, rád Ti s tím pomohu a ukážu jak na to.

Ještě jednou díky za práci na WikiSkriptech a těším se Tvé další příspěvky! Klidně mi kdykoli napiš, budeš-li potřebovat pomoc (třeba i s maličkostí).

Měj se hezky! --Karel Němec 15. 3. 2010, 13:54 (UTC)

Děkuji za přípominku :) S pozdravem T.nguyen

Konzultace[editovat zdroj]

Ahoj Tome,

nabízím Ti možnost konzultace – přišel bych za Tebou do terminálovny a ukázal Ti přímo na počítači co a jak na WikiSkriptech dělat. Máš-li zájem, zapiš se prosím sem nebo mi prostě a jednoduše zašli maila, abychom se dohodli na termínu.

Přeji hezký víkend! --Karel 20. 3. 2010, 12:09 (UTC)

Ahoj,omlouvám se, přes víkend byl jsem nemocný,neboť jsem nemohl dostat k počitači, proto jsem nevěděl, že jsi mi psal. Rád bych uvital tvoji nábidku. Děkuji --Nguyd5a1 22. 3. 2010, 14:24 (UTC)

Zdravím,
to vůbec nevadí. Napiš mi maila, kdy se Ti to bude hodit (kdy budeš v terminálovně, zdravý atd.) a já se zastavím. Přeji Ti úspěšný týden! --Karel Němec 22. 3. 2010, 23:34 (UTC)

Zdravím, máš prosím tě zitra po 13h čas? mám zitra službu. Diky moc T.nguyen--Nguyd5a1 28. 3. 2010, 19:40 (UTC)

Hezký večer, dobře, přijdu tam. Kdyžtak Ti ještě napíšu sms. --Nemekar 28. 3. 2010, 21:13 (UTC)

Autorská práva[editovat zdroj]

Ahoj Tome,

dovol mi, abych Tě informoval, že Tebou vložené články (Onemocnění jícnu, Tuberkulóza plic, Bronchogenní karcinom, Komplikace u diabetes mellitus 2. typu, Osteoporóza, Endokrinní onemocnění gonád, Jaterní cirhóza) porušují autorské právo.

Proč? Jde o to, že jedinou informaci, kterou o zdroji textu máme je odkud pochází (www.lf1.cz), kdo jej vložil (lenny) a kdo jej napsal (elHrochito - v záhlaví stránek ve Wordu). To, bohužel, nestačí. Nemůžeme přejímat cizí text bez povolení. Tzn. neznáme-li, kdo je elHrochito a nepožádáme jej o uvolnění textu pro WikiSkripta, text nemůžeme přejímat. Navíc, dle vyjádření dr. Chrze (viz opět www.lf1.cz, na první stránce), se nepovoluje kopírování vypracovaných otázek na WikiSkripta.

Co s tím? V zásadě máme 2 možnosti:

  1. Text přepracovat (doplnit, zkrátit, změnit slova a slovosled), čímž se z něj stane nové dílo, na které se již budou vztahovat původní autorská práva. Zároveň by bylo třeba doplnit citaci původní literatury (nejspíše půjde o Klenerovo Vnitřní lékařství).
  2. Dané příspěvky smazat. To je také možnost, ale dával bych přednost té první.

To bychom měli. Teď již budu jen chválit. Od svého prvního příspěvku jsi udělal velký pokrok. Tvé články vypadají (zejména při porovnání se zdrojovým materiálem) dobře (a o to šlo - vyzkoušet si, co WikiSkripta umí). Proto se nic neděje, vytvořil-li jsi pár článků porušujících autorská práva, jelikož jsi se na nich naučil formátovat a to je důležité!

Mám rovněž radost, že se svoje příspěvky snažíš ihned zařadit do portálů. Zde bych měl jen připomínku, že musejí být zařazeny do všech portálů, na které odkazuje kategorie u daného článku, nejen do jednoho z nich.

Dále Tě chci pochválit za správnou typografickou úpravu názvů bakterií. Dej si jen pozor, aby to bylo dotažené po stránce latiny (tj. Mycobacterium tuberculosis, ne Mykobakterium).

Vím, že můžeš mít s češtinou drobné problémy, proto zaměř své cenné síly na věci, které budeš dělat správně a WikiSkriptům prospějí. Zde Tě odkazuji na stránky, které potřebují zpracovat (Kategorie:Redakce, již jsme si to ukazovali). Zde bys mohl upravovat zejména typografii, nadpisy, portály (zařazovat články do portálů dle kategorií) nebo uploadovat obrázky.

Napiš mi (např. na moji diskuzní stránku nebo maila), jak budeš chtít s vloženými texty pokračovat. Samozřejmě se kdykoli můžeš ptát na cokoli, na co narazíš, případně si můžeme dát další schůzku.

Měj se moc hezky a užívej jara!

S pozdravem --Nemekar 10. 4. 2010, 08:23 (UTC)


Ahoj Karle, Děkuji Ti moc za informaci. Opravdu mě to nenapadlo že jsem porušil autorské právo. Prosím tě, budu mít v pondělí službu. chtěl bych se zeptat, jestli budes mít čas. já jsem byl totiž skoro 3 týdny po té naší schůzce nemocný, nedostal jsem moc k počítači, proto jsem mnoho věcí, které jsi mi ukazal,zapoměl. Děkuji předem za ochotu S pozdravem --Nguyd5a1 10. 4. 2010, 11:37 (UTC)

Ahoj, v pondělí nemám sice službu, ale pokud máš prosím tě čas, tak můžeme se sejít po 1h v počítačovně u Nemocnice 2(knihovna).Byl bych velmi rád. Díky S pozdravem --Nguyd5a1 11. 4. 2010, 09:20 (UTC)

Zdravím,
ještě nevím, jak na tom zítra budu, ale předběžně s tím počítám. Kdyby se něco změnilo, napíšu Ti smsku. Přeji hezkou neděli! --Nemekar 11. 4. 2010, 10:44 (UTC)

Karle, nevíš prosím tě proč mně samo odhlasuje z wiki po příhlašení? Já jsem dlouho přepsal téma bronchogenní karcinom, když jsem pak chtěl uložit, tak mě oznamuje že nejsou přihlašeny. Přihlasil jsem do wiki znovu, ale už jsem ztratil vše co jsem dělal, podobný případ už se mi stalo, když zaseknul internet. Díky--Nguyd5a1 16. 4. 2010, 13:15 (UTC)

Zdravím, tenhle problém budeme diskutovat v nejbližší době. Stává se to jen někomu, možná je problém v nastavení cookies. Když se to přihodí mně, tak dám jednoduše Zpět. Většinou tam upravený text naleznu, zkopíruji jej a vložím po přihlášení.
P.S.: Příště mi raději piš na mou diskuzní stránku, abych si Tvé zprávy snáze všiml. --Nemekar 17. 4. 2010, 06:59 (UTC)

Jaterní cirhóza[editovat zdroj]

Tome,

dovol mi, abych Tě upřímně pochválil za úpravy (zejm. doplnění Langenbeckova textu) článku Jaterní cirhóza. Článek jsi opravdu kvalitativně posunul a já z Tebe mám velkou radost! Ještě nějaké úpravy a článek se dotáhne do finální podoby. Mohl bys, prosím, postupně v podobném duchu opravit i Tvé původní články, které porušovaly autorská práva? (Onemocnění jícnu, Tuberkulóza plic, Komplikace u diabetes mellitus 2. typu, Osteoporóza, Endokrinní onemocnění gonád, Jaterní cirhóza). Tím, že promažeš některá slova či části, pozměníš, doplníš o jiný zdroj atp. vytvoříš v podstatě nové dílo a tyto články pak budou v pořádku. Měj se hezky! --Nemekar 17. 4. 2010, 21:29 (UTC)

Šablona vítejte[editovat zdroj]

Ahoj Tome, díky za aktivní práci při vítání nových uživatelů Wikiskript - jen malé upozornění - šablona Vítejte patří na diskusní stránku uživatele, ne na uživatelovu stránku. Zdar a sílu do dalšího editování. --Kwjetka 26. 4. 2010, 12:55 (UTC) Děkuji za upomínku :) Přeji hezký zbytek dne --Nguyd5a1 26. 4. 2010, 13:02 (UTC)

Nadpisy, úpravy[editovat zdroj]

Znovu dnes já :-) Nezbavíš se mě. Nadpisy, prosím, piš s velkým počátečním písmenem. Jinak se Ti daří. Ale spíše, než na vkládání nových článků se teď zaměř na úpravy těch stávajících. Viz Kategorie:Redakce. Díky! --Karel Němec 26. 4. 2010, 14:38 (UTC)

Obrázek[editovat zdroj]

Ahoj Tomáši, všiml jsem si, že se jeden Tebou nahraný obrázek zobrazoval špatně. Nahrál jsem novou verzi, která již funguje správně: obrázek zde. --Slepi 10. 5. 2010, 19:05 (UTC)

Ahoj Petře, díky za pomoc:) --Nguyd5a1 10. 5. 2010, 19:43 (UTC)

Obrázky[editovat zdroj]

Ahoj Tomáši, díky že tak vydatně ilustruješ články obrázky a správně je cituješ. Neváhej měnit názvy souborů – nemusíš ponechávat ty původní, ale klidně je počešti/upřesni. Hodně sil do další práce. --Don-giovanni 21. 5. 2010, 14:31 (UTC)

Ahoj, díky za radu :) Přeji hezký zbytek dne --Nguyd5a1 21. 5. 2010, 14:38 (UTC)

Ahoj Tomáši, díky za spoustu cenných obrázků, kterými obohacuješ články! Dovolil jsem si jen upravit některé odkazy na autory: dávej, prosím, pozor na to, abys odkazoval na autorovu stránku na Commons i se jmenným prostorem "User". Zároveň neváhej používat odkazy jako interwiki, protože adresy na Commons se mohou hromadně změnit, a potom bychom to ve WikiSkriptech jen těžko všechno opravovali. Příklad je zde. Díky a užij si víkend! --Slepi 5. 6. 2010, 07:27 (UTC)

Ahoj Petře, díky za upomínku :) --Nguyd5a1 9. 6. 2010, 11:15 (UTC)