Diskuse s uživatelem:Otakar Beneš/Archiv

Z WikiSkript

Výzkum na WS[editovat zdroj]

Dobrý večer, omlouvám se za své dlouhé vedení, ale teprve před chvíli jsem si povšiml, že jste výsledky svého výzkumu umístili do hlavního jmenného prostoru na Wikiskriptech: Seminární práce/Biofyzika/2. LF/2016-17/Kruh 9

Vloni jsme s tím měli trochu problém, redakce Wikisript takové věci nerada vidí a má k tomu své pochopitelné důvody, viz:

Nevím, jestli vás na to kolega Tomsa v úvodu semestru důrazně upozornil. Z tohoto důvodu jsem nabízel (viz. Fórum:Seminární práce/Biofyzika/2. LF/2015-16#Zadání) vypracování případného výzkumu na Wikiverzitě, kam jsme minulý rok museli přesunout právě výzkum loňského 3. kruhu: v:cs:Dotazník kvality života EQ-5D; Wikiverzita je pro výzkumné práce přímo určena a navíc tam funguji jako správce, takže bych vám mohl být v této věci nápomocen. Chtěl bych vám navrhnout, abyste celý váš výzkum přesunuli rovnou tam, ale nerad bych neúměrně zvyšoval váš stress na začátku zkouškového období :-( Nyní vidím dvě další alternativy, jak vzniklou situaci nadále neřešit či řešit:

  1. V posici mrtvého brouka čekat, až nám někdo z redakce Wikiskript vynadá a celý článek nám smaže.
  2. Kompromisní řešení – za které bych se přimlouval – by mohlo být následující:
    1. Založit v hlavním prostoru článek Stres (i když zde už existuje krátký článek Stres (hygiena) a do něj přesunout teoretickou část vaší práce Seminární práce/Biofyzika/2. LF/2016-17/Kruh 9#Teoretický úvod – s tím by neměl být na Wikiskriptech problém
    2. Druhou část, týkající se vašeho výzkumu – tj. Cíle, Reprezentativní vzorek a zejména Seminární práce/Biofyzika/2. LF/2016-17/Kruh 9#Data a jejich vyhodnocení přesunout do jmenného prostoru Fórum stejně, jako to mají jiné kruhy, tedy na stránku Fórum:Seminární práce/Biofyzika/2. LF/2016-17/Kruh 9. Jak jsem pochopil z výše uvedeného sdělení redaktora Wikiskript MUDr. Vejražky, tak vaše práce by se ve jmenném prostoru Fórum dala tolerovat. Pokud ne, pak bych navrhoval pro přesun na Wikiverzitu právě jen tuto druhou část, protože přesun té první části by pro vás byl dost pracnější, vzhledem k četným interním odkazům do Wikiskript, zatímco ta druhá část by měla jít přesunout bez větší námahy. (Samozřejmě, že z jednoho místa by vedl příslušný odkaz na druhé a naopak.)
Dejte mi vědět, jak jste se rozhodli.
-- Kychot (Petr Heřman, 2. LF UK) 7.1.2017, 19:09
Vážený pane doktore,

velmi si vážím Vaší snahy tyto problémy řešit ku prospěchu všech. Prozatím jsem článek jenom narychlo výstražně označil kvůli čtenářům, než se dojedná o jeho případném přesunu. Rozhodně vám neplánujeme celý výzkum smazat, toho se nemusíte bát :). Hlavním problémem je to, že se ve WikiSkriptech snažíme mít nějakým způsobem podložené informace, tedy zde bohužel není prostor pro vlastní výzkum. Jmenný prostor Fórum slouží pro diskuse okolo WikiSkript, přípravu akcí a podobně, vhodně označené články týkající se vlastního výzkumu by zde tedy asi umístěny být mohly. Teoretickou část práce asi v hlavním jmenném prostoru nechat lze bez problémů, bylo by jen potřeba vyřešit, jak ji kombinovat s již existujícím článkem. Jak však sám píšete, článek není příliš obsáhlý, šlo by tedy například články sloučit, doplnit. Další možností je vytvořit článek nový. Pokud bude příslušný Wikiskriptor chtít, můžeme se na dalším postupu společně domluvit, rád pomůžu, prosím o kontakt nejlépe na můj mail (david.novotny@wikiskripta.eu). V tomto případě je jen potřeba doplnit zdroje a dát si pozor na případné porušení autorských práv, jako u ostatních článků na WikiSkriptech, což by snad neměl být zde problém. Pokud si nebudete přát výzkumy přesunout na Wikiverzitu, mohu vám nabídnout, že vytvořím informační banner podobný banneru Ozdrojovat, který jsem teď do příslušného článku vložil, který by čtenáře ve jmenném prostoru Fórum upozorňoval, že se jedná o stránku s vlastním výzkumem studentů. (Nemusel by být samozřejmě tak křiklavý jako upozornění, která jsem do článku prozatimně vložil teď.)

S pozdravem a přáním hezkého dne ještě jednou děkuji za vstřícnost
David.Mirth.jpg David Novotný (diskuse), redakce WikiSkript 8.1.2017, 13:37
Díky za vstřícnou reakci, pane redaktore. S wikiskriptorem jsem již hovořil, slíbil řešit situaci, až pomine stres ze zkouškového období, tj. v rámcovém výhledu jednoho měsíce. Své návrhy na další postup jsem uvedl přímo do diskuse k inkriminovanému článku, kdež by potom bylo vhodné o případném dalším osudu článku diskutovat. Pokud byste chtěl s wikiskriptorem diskutovat e-mailem, má na své domácí stránce uveden kontakt – v tom případě bych prosil o případné Cc <ph@lf2.cuni.cz>. Díky!
-- Kychot (Petr Heřman, 2. LF UK) 11.1.2017, 06:23