Diskuse s uživatelem:Pau

Z WikiSkript

--Valtameri 12:44, 23. 7. 2009 (CEST)


Označení malých editací[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den,

mnohokrát děkuji za hezké příspěvky do Wikiskript a za přípravu tolik žádaného článku o hemoglobinu a článku o roztocích. Rád bych Vás upozornil na několik maličkostí:

  • Pokud pracujete na článku a provádíte řadu drobných úprav po sobě, je vhodné při ukládání zaškrtnout políčko "tato změna je malá editace". Vyplňujte také prosím aspoň velmi krátce souhrn editace. Obojí je vhodné, i když pracujete na svém "pískovišti". Wikiskripta jsou totiž pod neustálým dohledem redakce, aby nedocházelo k poškozování stránek, vkládání spamu, porušování autorských práv apod. Tato kontrola probíhá na několika úrovních, její část je však ruční. Uvedená označení usnadňují správcům orientaci a dohled nad provozem ve Wikiskriptech zrychlují.
  • Rozpracovaný článek nemusíte nutně tvořit na pískovišti, můžete jej rovnou psát pot náležitým nadpisem. Na začátek textu jen vložte šablonu {{Pracuje se}}.
  • Není mi jasné, jaký máte záměr s článkem o hemoglobinu, který jste na svém pískovišti přepsal(a) článkem o roztocích - byl to záměr?
  • Vzhledem k tomu, že píšete dosti pokročilé texty, byli bychom rádi, kdybyste si vytvořil(a) uživatelskou stránku a napsal(a) na ni několik slov o sobě. Jakkoli to není povinné, byli bychom rádi, kdyby Wikiskripta byla co nejlidštější - a tomu úplná anonymita nesvědčí.

A ještě jedna typografická drobnost (to proto, že vidím, že běžnou tvorbu ve wiki zvládáte naprosto hravě): v psaném textu se rozlišuje pomlčka a spojovník. Spojovník je kratší, je např. ve slovech "má-li" nebo "červeno-bílý"; vkládá se rovnou z klávesnice. Pomlčka je delší a používá se ve většině ostatních případů (k oddělení části textu, ve významu od-do...). Vkládá se sekvencí – nebo klepnutím na odpovídající symbol v boxu Vložit dole pod editačním oknem. Rozlišení pomlčky a spojovníku nevyžadujeme striktně a z pohodlnosti jej také nedodržujeme na diskusních a jiných "provozních" stránkách (jak ostatně vidíte i v tomto textu); v hezky propracovaných článcích, což jsou i ty Vaše, je však slušivé.

Ještě jednou chválím, jak si ve Wikiskriptech vedete (zdá se, že s wiki již máte bohaté zkušenosti!) a těším se na Vaše další příspěvky. Pokud byste s čímkoliv potřeboval(a) poradit, neváhejte mě kontaktovat na mailu uvedeném na mé stránce nebo napište na wiki@lf1.cuni.cz.--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 14. 9. 2009, 19:23 (UTC)

Tlačítko Zkontrolováno[upravit | editovat zdroj]

OK Kontrolujte, prosím, články!

Vážená paní doktorko,
jako odborníkovi jsme Vám zpřístupnili tlačítko Button article de qualite.png Kontrola nad editačním oknem. Pomocí tohoto tlačítka můžete články ze svého oboru, které považujete za kvalitní a věcně správné, označit jako zkontrolované. Dáte tím studentům najevo, že mohou daný text bez obav použít při svém studiu.


Je to jednoduché!
Chcete-li označit článek jako zkontrolovaný, klepněte na záložku editovat. Až se otevře editační okno, umístěte kurzor na začátek článku, otevřete nabídku Kontrola článku a stiskněte tlačítko Button article de qualite.png.
Tlačítko se Vám nezobrazilo?
Pokud tlačítko nad editačním oknem nevidíte, je třeba ještě obnovit vyrovnávací paměť Vašeho prohlížeče (obvykle stisknutím Ctrl+F5 nebo Ctrl+R).
Nápověda
Stručný návod pro kontroly článků naleznete v nápovědě, podrobné informace si můžete přečíst v manuálu, zejména v sekci Pokyny pro učitele provádějícího kontrolu.

Děkujeme Vám za pomoc při zlepšování WikiSkript!
Pokud budete potřebovat s čímkoli pomoci, neváhejte kontaktovat redakci.
Věříme, že se pro Vás WikiSkripta stanou užitečným nástrojem.

--Slepi 6. 3. 2010, 17:47 (UTC)