Diskuse s uživatelem:Petrus Adamus

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

Aktualizace seznamů[upravit | editovat zdroj]

Milý kolego,

během 30. wikivíkendu jsme jako obvykle aktualizovali seznamy redaktorů. Vzhledem k tomu, že v automatických záznamech Vaše jméno v posledním roce chybí, ubíráme Vaše jméno z veřejných seznamů redakce. Tyto změny děláme kvůli uživatelům, aby se neobraceli se svými dotazy a prosbami na momentálně méně aktivní členy redakce, kteří by neměli čas na tyto dotazy odpovídat.

Moc si vážíme všeho, co jste pro WikiSkripta vykonal. Vaše příspěvky, ale i vše ostatní, co jste redakci přinesl, mají trvalou hodnotu. Slouží a nadále budou sloužit medikům a mladým lékařům. Samozřejmě doufáme, že WikiSkriptům i nadále zachováte přízeň a že se budeme i nadále vídat. Vaše příspěvky do WikiSkript, účast na akcích redakce a cokoli dalšího jsou i nadále více než vítané. Člověka, jako jste Vy, zkrátka bude mít redakce vždy v úctě a na všechna setkání s Vámi budeme vždy rádi vzpomínat. A doufám, že nejen vzpomínat - věřím, že se příležitosti opět se setkat v budoucnu zase najdou.

Srdečně zdraví --Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 16. 3. 2019, 22:30 (CET)

Přesměrování[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Petře, všiml jsem si, že občas zakládáš přesměrování, která nikam nevedou - dávej prosím na to pozor, příp. třeba alespoň rámcově založ hlavní článek... ostatně to znáš. Díky! Přeji Ti příjemný začátek nového roku! --Slepi (redakce WikiSkript) 3. 1. 2011, 23:53 (CET)

Ahoj Petře, dělám to záměrně, vím, že to není z vícera důvodů ideální, ale připadne mi to lepší, než se vystavovat riziku vzniku duplikátu. --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 3. 1. 2011, 23:59 (CET)
Jo, ale takhle se (v odkazech nebo např. v našeptávači při vyhledávání) ten článek tváří, že existuje (přestože ne). Navíc mnohdy těžko odhadnout, kudy se bude ubírat autorova mysl, když bude chtít článek napsat. Myslím, že je lepší následné (až po vytvoření článku) redakční zpracování pomocí tvorby synonym, přesměrování a rozcestníků, jak to děláme nyní. Ke vzniku duplikátů teď již prakticky nedochází, pakliže ano, tak jen velmi sporadicky a jsou nesmírně rychle objeveny, zastaveny a síly přesměrovány na tvorbu již existujícího článku... Jestli zakládat přesměrování jako prevenci, pak snad jedině s vytvořením nějakého rámcového hlavního článku, který bude spíše lákat k doplnění, než nefunkční redirect. Nicméně je to jen můj velmi nesmělý názor, můžeme to prodiskutovat v širším kruhu. --Slepi (redakce WikiSkript) 4. 1. 2011, 00:11 (CET)
Zdravím, rovněž bych se přimlouval spíše nezakládat slepá přesměrování. V seznamu přerušených přesměrování se za chvilku nebude možné vyznat. Navíc některá přesměrování jsou věcně chybná (právě jsem označoval STD vedoucí omylem na Pohlavní nemoci místo na Pohlavně přenosné nemoci). A často se zakládají zkratky, které však mívají více významů (HD = m. Hodgkin, ale také hemodialýza, Huntingtonova choroba; ve všech třech významech je již tato zkratka ve WS použita; BD = bronchodilatancia, ale také deficit bazí). Přeji hezký den!--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 4. 1. 2011, 12:22 (CET)
Prvotní pohnutkou nebylo ani tak vyhnout se duplicitám, jako spíš ulehčit studentům zjišťování významů zkratek používaných v učebních textech. Vždy když jsem nad některou dlouho uvažoval a nakonec se mi ji po dotazování a hledání podařilo někde najít, vytvořil jsem z ní na WS přesměrování: i to samo studentovi podá informaci co zkratka znamená. Vytvořit přesměrování je rychlé, kdybych viděl povinnost vždy vytvořit i pahýl článku na dané téma, zřejmě bych se tím raději ani nezabýval, tolik času jsem zase neměl. Myslím si, že takto máme ve WS ne nehodnotnou informaci navíc. Samozřejmě nevylučuji, že jsem mohl udělat v přesné formulaci názvu odkazovaného článku (kupř. ony STD) chybu. Napříště se tedy zakládání přerušených přesměrování vystříhám, ač myslím, že jsou přese všechny potíže užitečná. --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 4. 1. 2011, 13:17 (CET)

Šablona Nahrazeno[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Petře, mohl bys, prosím, dopsat dokumentaci a nápovědu k šabloně {{Nahrazeno}}? Díky moc a ať se Ti daří! --Slepi (redakce WikiSkript) 21. 1. 2011, 11:59 (CET)

Obrázek[upravit | editovat zdroj]

Milý Petře Adame, chci Ti jen oznámit, že Tebou vložený obrázek jsem nejprve odstranila z článku Zvracení a teď jsem jej navrhla na smazání. Myslím si, že jej ve WikiSkriptech nepotřebujeme, protože i většina laiků ví, jak vypadají zvratky. Díky za pochopení. --Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 7. 4. 2011, 12:14 (CEST)

Milá Míšo, ačkoli se domnívám, že obrázek je málokdy na škodu, pokud jsi přesvědčena, že jeho odstranění ze článku prospěje kvalitě WikiSkript, čiň jak myslíš. --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 7. 4. 2011, 18:32 (CEST)

Diseminovaná vs. disseminovaná IC[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Petře,

dovolil jsem si přesunout stránku „Disseminovaná intravaskulární koagulace“ na Diseminovaná intravaskulární koagulace kvůli pravopisu a záhy jsem v knize přesunů zjistil, že jsi před chvílí udělal přesně opačný krok :-). Správně by ovšem podle všeho měla být „Diseminovaná intravaskulární koagulace“, jak jsem si ověřil v Bednář: Patologie, Nečas: Obecná patologická fyziologie a Češka: Interna. V angličtině je správným názvem očividně „disseminated“, což je matoucí. --Sidd.jpg Zdeněk Šteffek -- redakce WikiSkript 24. 10. 2011, 21:29 (CEST)

Viz diskusní stránku článku. --Petr-Adam.jpg Petrus Adamus -- redakce WikiSkript 24. 10. 2011, 21:34 (CEST)

Obrázek popáleniny[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Petře,

díky za upozornění na nefunkčnost odkazů na externí úložiště u obrázku [Soubor:Cirk_popal_krku_ET.jpg cirkulárního popálení krku]. Nefunkční odkazy jsem si připravil, než budou obrázky na úložiště nahrány, což se už stalo, takže zprovozňuji ;-)

Měj se fajn a buď fit! --Filip Mareš.jpg Filip Mareš (redakce WikiSkript) 26. 10. 2011, 16:39 (CEST)