Diskuse s uživatelem:Prihodao/Archiv

Z WikiSkript

Práce na atlasu histologie 3.LF[editovat zdroj]

Dobrý den, koukal jsem, že práce na histologickém atlase 3.LF se nikam za poslední rok neposunula a přijde mi to škoda. Měl byste zájem, abych na tom já (studuji 4. ročník a zpracovávám naše školní preparáty z histopatologie ( https://www.wikiskripta.eu/w/Modul_Obecn%C3%A9_z%C3%A1klady_patologie_a_patofyziologie_%283._LF%29 )) a jedna moje spolužačka z ročníku (učí jeden kroužek histologii) zapracovali? Dali bychom tomu fazónu, ošipkovali po konzultacích s vyučujícími na histologii důležité struktury, co by studenti měli určitě na konci výuky být schopni poznat a přidali popisky... Díky a a přeji mnoho dobrého do nadcházejícího roku!
--vložil Zef avatar 2.JPG Zef dne 7.1.2014, 20:53
Zdravím,

práce na atlasu pro SFLT se skutečně zastavila poté, co jsem onemocněl. Nakonec kvůli tomu musím i o rok prodlužovat studium. Jeden kolega slíbil pokračování, ovšem prakticky nic se neudálo. Shodou okolností již asi 14 dní řešíme, že atlas začneme dokončovat, což by se mělo rozeběhnout v následujících dnech. Do konce akad. roku by měl být atlas hotový i s popisky. Po dokončení atlasu samozřejmě jakékoli vylepšení nebo připomínky uvítám :)

Zdraví Ondřej Příhoda
Prihodao (diskuse) 7.1.2014, 21:07
Tak ať Vám to jde od ruky. Mějte se,
--vložil Zef avatar 2.JPG Zef dne 7.1.2014, 21:34
Dobrý den,

mohli bychom se někdy my všichni, kdo se snažíme o aktuální a pokud možno úplný atlas preparátů pro 3.LF potkat? Na WS je několik verzí, které se vzájemně překrývají. Bylo by hezké, kdyby se nám podařilo dát dohromady JEDNU verzi a na té pak pracovat po stránce obsahové. Taky bych rád popisky přeložil pro studenty anglické paralelky - ale nechci se protivit dobrým mravům Wikiskript. Díky

Ondřej
Ondrejsmakem (diskuse) 16.10.2014, 12:22
Dobrý den,

pracuji na atlasu preparátů k praktikům konkrétního modulu, tže překryv s vaším částečně bude, pořád to je histopatologie člověka, ale není to jiná verze vašich preparátů. Jeden atlas, který sjednotí preparáty napříč atlasy mám v plánu (ne jen ty z 3. LF UK, ale i z jiných fakult), ale až potom, co dodělám ten, který mám rozdělaný. Dokončím jej do měsíce, tže potom se s vámi mohu sejít a domluvit se. Zítra večer se odjíždí na 17. WikiVíkend, tak kdybyste měl čas a chuť, tak bychom vás tám rádi uvítali! Co se týče překladu, tak klidně využijte portál wikilectures.eu. Zádrhelem trochu je, že ws a wikilectures nesdílí databázi obrázků, tže je budete muset nahrát znovu (batch upload je umožněn pomocí vicuňa uploaderu, případně vám s tím rád pomohu). Já budu svůj atlas překládat/dávat k dispozici k překladu, jen co bude jeho česká verze připravena ve všech směrech.

S pozdravem,
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 16.10.2014, 13:17
Můžete mi napsat email ohledně naší schůzky? Odkaz naleznete na mojí uživatelské stránce. Tento týden bych mohl zítra mezi 11. a 13. hodinou a pak až příští týden středa nebo čtvrtek odpoledne. Děkuji.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 10.11.2014, 11:09

Kategorizace preparátů[editovat zdroj]

Dobrý den, mohl byste v budoucnu nahrávané histologické preparáty kategorizovat jako "Histologické preparáty"? Dělám úklid obrázků a překategorizovával jsem takto Vámi nahrané preparáty, aby v tom byl pořádek. Kategorie Histologické preparáty je podkategorií kategorie Obrázky, takže už fotky preparátů přímo do kat. Obrázky neumisťujte, byla by to zbytečná duplicitní kategorie. S pozdravem.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 19.8.2014, 13:29
Analogicky to platí pro případně nahrávaná schémata, které mají teď vlastní kategorii Histologická schémata.
Zef avatar 3.jpg Zef d|p 19.8.2014, 13:46

Zapomenuté články[editovat zdroj]

Vážený uživateli,

s úctou se dívám na Vaši úžasnou práci na atlasu pro SFLT! Je radost vidět, že se stránky s preparáty mezi studenty chytly a spousta lidí přiložila ruku k dílu. Narazil jsem na řadu článků, které jsou Vámi označeny jako rozpracované. Některé vypadají velmi dobře, jiné tvoří jen torzo struktury. Chápu, že tak rozsáhlý úkol zabere mnoho času, nicméně rád bych Vás poprosil o drobnost. Mohl byste, prosím, rozpracované články projít, a u těch (víceméně) hotových jen umazat šablonu [[Šablona:Pracuje_se|{{Pracuje se}}]]? Dáme tak najevo studentům a čtenářům, že mohou základ článku použít, případně jej sami upravit. Úvodní výstražná šablona je od této aktivity může brzdit... Seznam článků, které jste označil za rozpracované, je zde:

Arteria (SFLT)
Axilla (SFLT)
Bronchus segmentalis (SFLT)
Chorion frondosum (SFLT)
Colon (SFLT)
Desmogenní osifikace (preparát)
Ductus deferens (SFLT)
Enchondrální osifikace (preparát)
Endocervix (SFLT)
Epididymis (SFLT)
Epiglottis (preparát)
Epiglottis (SFLT)
Funiculus spermaticus (SFLT)
Gaster - cardia (SFLT)
Gaster - fundus (SFLT)
Gl. submandibularis (SFLT)
Jazyk - hřbet (SFLT)
Jazyk - radix (SFLT)
Játra (SFLT)
Kloubní chrupavka (preparát)
Kůže (SFLT)
Kůže a vlasy (SFLT)
Kůže břicha (SFLT)
Kůže tlustého typu (SFLT)
Lamelosní kost (preparát)
Larynx (SFLT)
Ledvina (SFLT)
Lymfatická uzlina (SFLT)
Mamma lactans (SFLT)
Mamma non lactans (SFLT)
Mozek (preparát)
Ovarium (SFLT)
Ovarium králíka (SFLT)
Plíce (SFLT)
Pylorus - duodenum (SFLT)
Scrotum (SFLT)
Slezina (SFLT)
Tenké střevo (SFLT)
Tonsilla palatina (SFLT)
Trachea (SFLT)
Tuba uterina - ampulla (SFLT)
Tuba uterina - isthmus (SFLT)
Ureter (SFLT)
Uterus - cervix (portio vaginalis) (SFLT)
Uterus - fundus (SFLT)
Uterus post partum (SFLT)
Vagina (SFLT)
Vesica urinaria (SFLT)
Vesicula seminalis (SFLT)
Šlacha (preparát)

Mnohokrát Vám děkuji předem a moc také ještě jednou děkuji za Vaši úžasnou práci, kterou jste zde vložil. Podle statistik se na ně dívají tisíce až desetitisíce návštěv týdně! Pokud byste potřeboval s čímkoli pomoci, můžete se na mne směle obrátit.

S pozdravem
Slepi (diskuse) 31.5.2018, 13:33