Diskuse s uživatelem:Ready

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 5. 10. 2010, 19:19 (CEST)


Pár rad[upravit | editovat zdroj]

Zdravím Vás,

koukal jsem na Vaše poslední příspěvky a musím říci, že jsem ohromen, jak rychle (a jak dobře) jste se dokázal zapracovat a jak pěkně tvoříte nový článek. Článek Chrupavka je zajisté velmi povedený, v současné době zde máme jen málo textů z histologie, proto každý nový článek z tohoto oboru je velmi vítaným příspěvkem. S dovolením jsem Vám do článku trochu zasáhl a odstranil z něj Váš podpis. Články totiž nepodepisujeme - není to vůbec potřeba. Pokud se podíváte do Historie stránky (odkaz vpravo nahoře vedle vyhledávacího políčka), zobrazí se vám seznam všech úprav této stránky i s jednoznačnou identifikací autora, který změny provedl. Jelikož jsou tyto změny zaznamenávány automaticky, nikdo Vám Váš podíl na tvorbě tohoto článku vzít nemůže. Naproti tomu podpisy nejsou určeny pro podepisování článků (některé články již editovalo třeba 20 různých redaktorů - to by z toho článku zbyl často jen adresář ;-), ostatně články se nepodepisují ani ve Wikipedii. Na proti tomu se podpisy používají na diskusních stránkách (jako je tato), aby byl hned zřejmé, kdo vlastně píše (dá se to opět dohledat v historii, ale je to trochu zdlouhavější).

Všiml jsem si, že jste výborně zařadil Váš článek do struktury WikiSkript (a to jak do kategorie, tak i do Portálu). Snad bych Vás ještě chtěl upozornit na způsob, jakým vkládáme citace jednotlivých zdrojů. K tomuto účelu používáme speciální šablonu, která obsahuje všechny potřebné parametry a zajistí vždy správný výstup, aniž by bylo potřeba přemýšlet nad ručním vyplňováním. Podrobnosti o citacích najdete v nápovědě, kde se rovněž dozvíte, jak si v nastavení zapnout speciální tlačítko, které Vám vkládání této šablony neuvěřitelným způsobem usnadní. Ať se Vám daří i nadále. Hezkou neděli. --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 17. 10. 2010, 11:43 (CEST)

Jak dál[upravit | editovat zdroj]

Milý kolego,

procházel jsem Váš článek Chrupavka, daří se Vám výborně. Kolega už Vám psal o citacích; podívejte se, prosím, ještě na Nápověda:Závěr článku. Jinak bych doporučil v tuto chvíli zkusit článek prolinkovat a doplnit obrázky. Pak se, prosím, pomalu objednejte na konzultaci a postoupíme dál.

Držím palce, aby se Vám i nadále tak hezky dařilo!--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 19. 10. 2010, 11:56 (CEST)

Obohacená chrupavka[upravit | editovat zdroj]

Ahoj pane kolego,

dovolila jsem si obohatit tvůj zdařilý článek "Chrupavka" o pár informací, které jsem považovala za důležité pro studenta nejen zubního lékařství.

Přeji hodně dalších povedených článků :)

S pozdravem Leanna

Ahoj Leanno,
děkuji za velmi vhodné doplnění informací o chrupavce. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 12. 11. 2010, 15:40 (CET)

Pochvala[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Honzo,

úprimné...vau, množstvo editácií a nových príspevkov z tvojej hlavy. Skutočne rapídny posun tvojich schopností smerom k lepšiemu, za ten zhruba mesiac. Len tak ďalej!. --Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 28. 11. 2010, 02:21 (CET)

Díky Kubo za pochvalu. Moc mě těší. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 28. 11. 2010, 21:37 (CET)

Wikičtyřlístek[upravit | editovat zdroj]

Wiki4lístek

Milý Honzo,

Tvé neuvěřitelné množství editací mne již nenechává chladným a rád bych Ti za Tvou nedocenitelnou pomoc poděkoval.

Během krátké doby jsi provedl tolik úprav článků, že podle statistik předčíš i naprogramovaného bota. Bot má ovšem softwarově omezený počet editací denně. Ty však, jak se dívám, nejenže nejsi omezený počtem editací, ale ani fyziologickými možnostmi člověka :-). Edituješ ve dne v noci, a co víc, vylepšuješ články, které nás už dlouho pálily. Jsem Ti za to nesmírně vděčný: jsi příkladem velmi plodného redaktora, kterého nezastaví ani únava, ani beznadějná typografická změť :-).

Byl bych rád, kdyby Tě spolupráce s ostatními ve WikiSkriptech i nadále bavila. Tvé neutuchající nadšení je velmi nakažlivé, motivující a povzbuzující. Přijmi ode mne, prosím, jako výraz upřímných díků symbolické ocenění: Wiki4lístek. Kéž Ti přinese štěstí nejen ve WikiSkriptech, ale také ve studiu a v osobním životě. Díky, Honzo! --Slepi (redakce WikiSkript) 28. 11. 2010, 21:33 (CET)

Ahoj Petře,
mnohokrát Ti děkuji. Jsem velmi rád, že mohu být součástí takové přátelské a vstřícné komunity, jakou redakce WikiSkript zajisté je. Ocenění Wiki4lístkem je pro mne tou nejvyšší poctou. Naplnil jsi mé srdce užasným pocitem uznání. Opravdu jsi mne potěšil. Díky :-) --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 28. 11. 2010, 21:45 (CET)

Noinclude[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Honzo!

Mockrát díky za kontrolu provozu na WikiSkriptech v tomto období, kdy lidé plni cukroví jsou líní byť jen natáhnout ruku k počítači :-) Chtěl jsem se jen zeptat, zda jsi vložením šablony noinclude do článku Skalpace sledoval nějaký záměr :-)

Měj se hezky!

--Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 30. 12. 2010, 10:29 (CET)

Ahoj Karle!
Všiml jsem si, že také velmi pilně na WikiSkriptech i o Vánocích pracuješ. :-) Vložením šablony noinclude jsem nic zvláštního nesledoval. Vkládam ji preventivně do každého článku kolem odkazů jednak proto, že to tak automaticky vkládá při použití udělátka "Seznam literatury", jednak proto, aby šel článek eventuálně vložit do jiného bez problémů.
Měj se moc pěkně!
--Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 30. 12. 2010, 10:44 (CET)
Už jsem si to ujasnil, chybění na 3. WW se neodpouští :-D. Díky a přeji Ti hezký konec roku! --Nemekar.jpg Karel Němec -- redakce WikiSkript 30. 12. 2010, 14:33 (CET)

Krevní tlak[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Honzo, s Valtameri jsme se dohodnuli na reorganizaci článků, které se týkají krevního tlaku (viz. zde). Rád bych se Tě zeptal, co máš v úmyslu s článkem Tlak krve v srdci a ostatních částech krevního oběhu? Ony již existují články: Krevní tlak a jeho měření, Krevní tlak a jeho regulace, Střední arteriální tlak, Monitorování krevního tlaku a Arteriální katetr. Nejsem si jistý, zda je vhodné vytvářet další článek zabývající se touto tématikou. Výše uvedené články budu mírně reorganizovat...Vadilo by Ti, kdybych informace z Tvého článku přidal ke článkům již existujícím? Chtěl bych vytvořit jeden zastřešující článek "Krevní tlak", ze kterého povedou odkazy na "Regulace krevního tlaku", "Měření/Monitorování krevního tlaku" a "Střední arteriální tlak", přičemž tyto články bych doplnil informacemi z Tvého článku.. Co ty na to??

Příjemný večer! Ondra --OK 1. 1. 2011, 17:49 (CET)

Ahoj Ondro,
článek Tlak krve v srdci a ostatních částech krevního oběhu jsem založil v době, kdy jsem se toto téma učil na praktikum z fyziologie. Tak trochu jsem na něj od té doby zapomněl. :-) Budu velmi rád, když se pustíš do jeho úprav a jeho začleňování do již založených článků ve WikiSkriptech. Zastřešující článek Krevní tlak by se rozhodně hodil, rozcestník na toto téma může někoho i případně odradit. Jsem rád, že se toho ujmeš. Ať se Ti daří.
Měj se moc hezky! Honza --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 1. 1. 2011, 18:11 (CET)

Typy zubních náhrad[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Honzo, narazila jsem na tvůj článek Typy zubních náhrad, chybí u něj použitá literaturu. Mohla bych tě poprosit o doplnění? Už jsi si tam na ni i zřejmě připravil nadpis:) Dík. Přeju hodně úspěšné zkouškové. --Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 13. 1. 2011, 20:56 (CET)

Ahoj Danczo,
díky za připomenutí doplnění literatury u tohoto článku. Úplně jsem na něj zapomněl. Doplním to ještě dnes. Děkuji za přání a přeji Ti také hodně úspěšné zkouškové s příjemnými zkoušejícími a schůdnými otázkami. Měj se pěkně. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 13. 1. 2011, 21:36 (CET)

Edituj článek[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Honzo, prosím, aký význam má šablóna Edituj článok, ktoré si použil v článku Žíla? Lebo to trošku zneprehľadnilo text, mám pocit. Pekný začiatok semestra prajem.--Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 20. 2. 2011, 12:33 (CET)

Ahoj Kubo,
do článku Žíla jsem vložil šablonu Edituj článek proto, že ji vkládám všude tam, kde je vložený nějaký článek. Domníval jsem se, že to takto máme dělat. Myslel jsem, že to umožní editovat přímo daný článek, aniž bychom museli prolinkovávat nadpisy, a ty by potom svítily modře. Dělám to takto chybně?
Také přeji pěkný začátek semestru. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 20. 2. 2011, 12:38 (CET)
Ak sa to tam vkladať má, tak tu určite robíš dobre, ja som teda ani nevedel, že tam tá šablóna má byť:-) Každopádne mi to len prišlo neprehľadné vo výslednom texte. Krásny zvyšok nedele.--Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 20. 2. 2011, 12:46 (CET)
V tom, že je to takto nepřehledné máš naprostou pravdu. Jen si teď nemohu vzpomenout jak zajistit, aby se tam nezobrazovalo "tlačítko" Editovat, ale jen Editovat část. Snad to někde najdu a naučím se to. Původně jsem to chtěl nějakou dobu takto nechat, ale tvé velmi správné připomínky o nepřehlednosti mě pěkně stimulovaly ke snaze o nápravu. Měj se moc pěkně. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 20. 2. 2011, 12:52 (CET)

Diskuse ke článku porušujícímu autorská práva[upravit | editovat zdroj]

Milý Honzo,

děkuji za kontrolu článků a označení Vyšetření sluchu jako copyvia. Udělal jste to správně, poprosím jenom ještě o jednu maličkost: pište, prosím, přímo do diskuse k článku, jaká část textu koliduje s čím, je vhodné vložit i odkazy na ukradený text. Hodně to pak usnadní práci správci, který řeší "propadlé" copyvio - kouká se, jestli je nutné vše smazat, jestli někam nestačí dát odkaz apod. Vlastně pak musí znovu udělat práci, kterou jste provedl při odhalení copyvia. Mně se osvědčilo nejprve vložit do článku šablonu, pak napsat diskusi k článku, tu zkopírovat a jen mírně modifikovat na diskusní stránce vkladatele. Každopádně však děkuji za pečlivé kontroly zdrojů! Přeji hezký týden--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 13. 3. 2011, 20:39 (CET)

Vážený pane asistente,
děkuji za radu. Zbytečně zásobovat prací správce bych opravdu nechtěl. Přesně takový jasný postup, kterým řešit copyvio jsem potřeboval. S přáním pěkného týdne--Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 13. 3. 2011, 20:51 (CET)

Keramika v protetice[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den,

prosím chtěla bych se zeptat, zda byste mi neporadil, jak vylepšit článek keramika v protetice (zubní lékařství - preklinika)

Jsem v koncích :-)

Děkuji za jakoukoliv radu. Míša

Dobrý den Míšo,
poradím Vám a rád. Velmi si vážím Vaší práce, kterou zde odvádíte. Články ze zubního lékařství opravdu potřebujeme. Z úrovně vašich editací předpokládám, že jste se již velmi dobře seznámila se způsoby, jak editovat a upravovat článek (odrážky, číslované seznamy a tak ....), což mě opravdu těší.
Viděl bych to asi následovně:
 1. Okénko s obsahem bych přemístil hned na začátek článku. To provádíme tak, že na první řádek v editačním okně napíšeme: "__TOC__" (tj. table of contents).
 2. První odstavec: vyčlenit úvodní text do jednoho odstavce, typy porcelánů dát do tabulky (doleva názvy; nahoru - živec, křemen, kaolin), informace o tom, co jednotlivá složka způsobuje napsat možná jako poznámku (máme nyní nově možnost editovat pomocí více předdefinovaných šablon, například {{Poznámka | Sem napíšete daný text.}}), pigmenty a jimi způsobené tónování bych dal opět do tabulky (mohlo by to například vypadat jako barvy ve článku Barevnost látek)
 3. Dělení keramických materiálů: u rozdělení dle způsobu zpracování bych možná vytučnil údaje v megapascalech, u rozdělení dle teploty tavení bych dal to, co nyní začíná pomlčkou jako Poznámku (šablonou)
 4. Proces vypalování keramik: místo odrážek bych volil číslovaný seznam pomocí dvojitého křížš (#) a text, který je nyní pod seznamem bych dal přímo pod daný bod nově očíslovaného seznamu za odrážku (jde to, pokud před text napíšete #* a sem za to pak text) – pokud byste náhodou nevěděla jak na to, můžete se podívat do nápovědy
 5. Indikace, kontraindikace a pracovní postupy bych roztřídil trošku jinak, a to následovně:
 • Nadpisy by byly: keramické materiály, kovokeramické náhrady, celokeramické náhrady
 • Na další úrovni nadpisů by pak bylo: Indikace, Kontraindikace, Pracovní postup
K celému textu:
 • Názvy firem a výrobků bych psal kurzívou (tlačítko je v nástrojové liště nad editačním oknem)
 • Chemické vzorce píšeme mezi následující text (HTML tag): <chemform>Sem přijde daný chemický vzorec</chemform>
 • Někde by bylo možné něco zvýraznit, ale to záleží na každém, jak to cítí.
Pokud se na úpravy sama necítíte, avšak s nimi souhlasíte, mohu je provést sám.
Přeji příjemný den--Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 16. 3. 2011, 10:19 (CET)

Korunková náhrada[upravit | editovat zdroj]

Dobrý den,

konečně jsem dodělala článek Korunková náhrada. Zase bych poprosila, kdyby jste se na to podíval, zda to má správné wikiparametry. Vím, že je to dlouhé, ale je to dlouhé :-) Děkuju moc.

S pozdravem

Míša

Dobrý den,
tak jsem Váš velmi pěkný a dlouhý článek prošel. Jak se vypořádat s tím, že je dlouhý, je poměrně jednoduché. Po úpravách článku, aby byl co nejvíce přehledný, bych článek rozkouskoval na jednotlivé celky do samostatných článků a ty potom navkládal do jednoho souhrnného, tj. zpět sem. Ale toto bych udělal až opravdu po ukončení základních úprav, abychom v tom měli přehled. Budeme ale muset zohlednit budoucí rozdělení a složení v úrovních nadpisů jednotlivých odstavců.
Nyní Vám napíšu seznam mých postřehů a návrhů k úpravám.
 1. Čísla v číslovaných seznamech by bylo vhodné nahradit dvojitým křížem (#) - vkládá se pomocí pravého alt + x.
 2. Jak tam máte 3 poznámky za sebou, bylo by asi přehlednější, aby nebyly odděleny mezerou. Toho lze docílit, pokud použijete jen jednu šablonu Poznámka, která bude obsahovat všechny 3 informace. Zápis v editačním okně bude vypadat následovně:
  {{Poznámka |
  '''Materiály''' -adiční silikony, polyétery, jednodobá technika otiskování
  '''Provizorní náhrady''' - většinou se nezhotovují " zbylá vrstva skloviny dostatečně chrání pulpu před poškozením, pokud zasahuje preparace do dentinu, je vhodné před otiskováním aplikovat některé z dentinových adheziv, aby nedošlo ke kontaminaci dentinové rány
  '''Fixace''' - adhezivním postupem s použitím kompozitních cementů}}
 3. V odstavci Inlaye, onlaye
  • Poznámky bych tady viděl spíš jako náplně dvou hesel. První heslo (článek obsahující šablonu Heslo): Inlay. Druhé heslo: Onlay. Z článku bych pak udělal odkazy právě na tato nová hesla.
 4. Některé poznámky bych nahradil normálním textem (pro větší přehlednost). Jde o tyto poznámky:
  • Inlay, onlay - Kontraindikace
  • Částečné korunky - Hned pod nadpisem
  • Částečné korunky - Otisky
  • Částečné korunky - Fixační materiál
  • Kořenové nástavby - Indikace
  • Čepové korunky - Hned pod nadpisem
  • Čepové korunky - Otiskování
  • Čepové korunky - Fixace
  • Celoplášťové korunky - Plastové - Fixace
 5. Některé poznámky bych nahradil normálním textem pod další nadpis. Jde o tyto poznámky:
  • Celoplášťové korunky - Kovové - pod nadpis Materiál
  • Celoplášťové korunky - Plastové - část pod nadpis Materiál a část pod nadpis Indikace
  • Kotevní korunky - pod nadpis Definice
 6. Některé poznámky bych přesunul na konec odstavce. Jde o tyto poznámky:
  • Složené kořenové nástavby
  • Kořenové čepičky
Uznávám, je toho dost, a tak doufám, že Vás to neodradí. :-)
Je toho opravdu dost, a tak mě napadlo, jestli by nebylo dobré domluvit se na osobní konzultaci.
Přeji pěkný večer! --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 3. 4. 2011, 23:02 (CEST)

Dobrý den, zítra máme sraz. Mám prasklý kotník, takže si jdu dneska pro sádru, zítra mám do 15.45 histologii na purkynáku, takze si nejsem jistá zda do 4 to stihnu ke knihovně. Vadilo by, kdyby jsme sraz přesunuli o ctvrt hodiny, abych mela vetsi pajdaci manevrovaci prostor? Děkuji Míša

Dobrý den, přesunutí srazu není problém. Počkám na Vás u knihovny dokud nepřijdete. Těším se na Vás a přeji brzké uzdravení --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 13. 4. 2011, 06:37 (CEST)

Slovenština[upravit | editovat zdroj]

Ahoj,

chtla bych se zeptat jak je to se slovenskými články. Ty zůstávají ve sj?

Děkuji

Míša


Ahoj!

Ano, slovenské články zůstávají ve slovenském jazyce. Dopisovat do nich se ale může jak v češtině, tak ve slovenštině. Někdo z redakce (zdatný ve slovenském jazyce) to potom přeloží do slovenštiny.

Měj se hezky, Honza --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 22. 4. 2011, 14:24 (CEST)

Copyvia[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Honzo,

koukal jsem, že asi před měsícem jsi řešil dva články jako možné copyvio: Vyšetření sluchu. Rozdělení základních poruch podle audiogramu a Vyšetření zraku. Ozval se ti už autor třeba přes email? Jinak je asi budeme muset nějak předělat nebo smazat. (Otázkou samozřejmě zůstává, zda by se nepodařilo získat práva na ty texty z ústavu fyziologie.)

Díky a měj se hezky, --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 26. 4. 2011, 01:08 (CEST)

Ahoj Kubo,
autorovi jsem poslal mail (kopie je v OTRS: ticket číslo #2011032710000011). Články jsem smazal a následně obnovil pouze s externími odkazy. Patičky jsem ponechal. Prosím Tě, můžeš moje editace zkontrolovat? Dělám takovou destruktivně-konstruktivní činnost poprvé a chtěl bych mít jistotu, že jsem to provedl správně.
Díky a měj se pěkně --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 27. 4. 2011, 19:46 (CEST)
Ahoj,
promiň, že jsem nereagoval na mail, nějak mi to zapadlo. Každopádně přesně tohle bych ti poradil, myslím, že jsi postupovat naprosto správně. Pokud se nám autorská práva nakonec přeje jen podaří získat, můžeme články kdykoli obnovit.
Díky za vyřízení a měj se hezky, --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 27. 4. 2011, 19:54 (CEST)

Oddělení pedostomatologie[upravit | editovat zdroj]

Ahojda,

prosím nepřidal bys na zubní hlavní stránku kategorii pedostomatogie?

Děkuju

Míša

Ahoj,
jdu ji tam přidat.
Nemáš zač. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 11. 5. 2011, 08:29 (CEST)
Už je tam. Míšo, je to tak, jak jsi chtěla? --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 11. 5. 2011, 08:32 (CEST)

Užasný něco tam pomalu vymyslíme :-) Poridila jsem si mail na gmailu - vcera jsme meli sraz s lidma z 2LF. Mam wikimisa@gmail.com Hele a mam dotaz kdyz narazim na článek https://www.wikiskripta.eu/w/Diskuse:Hemolyticko-uremick%C3%BD_syndrom je tohle prehledne?

Dekuju

Myslím si, že až na dva nadpisy obsahující znak = to celkem přehledné je. Je to ale názor někoho, kdo o dané problematice nic neví. Nevím tedy, jestli jsem kompetentní se k tomu vyjadřovat. Asi bych to nechal tak, jak to je, a pokud bych měl nějaké pochybnosti nebo nápady, jak článek vylepšit, napsal bych je na diskusní stránku ke článku. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 12. 5. 2011, 23:04 (CEST)

Zapomenuté články[upravit | editovat zdroj]

Ahojka, narazila jsem na tvé zapomenuté články Receptory, činnost, rozdělení, Funkce sítnice, zraková dráha, projekční oblasti. Chci se jen poptat, jestli už náhodou nepatří do rukou redakce, jinak se samozřejmě omlouvám a v klidu na nich pracuj dál. Přeji pěkný den--Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 15. 5. 2011, 19:22 (CEST)

Ahoj, díky za připomenutí, úplně jsem na ně zapomněl. Určitě patří do rukou redakce a už jsem z nich odstranil šablonu {{Pracuje se}}. Druhý článek jsem označil jako pahýl. Bohužel teď nemám moc času na psaní do WS, ale pořád se snažím kontrolovat, co se tady děje. :-) Měj se hezky --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 15. 5. 2011, 19:30 (CEST)

Pokus o sjednocení[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, prosím podíval by ses na články vedlejší nosní dutiny a vedlejší dutiny nosní, zda jsem to udělal správně? Děkuju 25.7.2011 Míša Bučková

Ahoj Míšo, sjednotila jsi to naprosto správně. Článek, ze kterého jsi vytvořila přesměrování byl založen později a obsahoval méně informací. Části textu, které naopak obsahoval navíc jsi správně přesunula do druhého článku Vedlejší dutiny nosní. Skvělý postřeh, že jsou to velmi podobné články. Výborná práce! Díky. Honza --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 25. 7. 2011, 10:01 (CEST)

BEZVA :-) Budu se dále činit. Díky M

Omluva[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Honzo, omlouvám se za nechtěné vrácení Tvé reakce v Ptáte se. Nebyl to záměr, jen jsem procházel poslední změny a uklikl jsem se na nebezpečný odkaz vrácení zpět... :-). Hned jsem své vrácení vrátil zpět, tak už je vše v pořádku. Díky a měj se, užívej zbytek prázdnin! --Slepi (redakce WikiSkript) 20. 8. 2011, 13:05 (CEST)

Zapomenutý článek[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ready,

narazila jsem na tvůj článek Transport O2 krví, vazbová křivka, je stále označen za rozpracovaný, vypadá ale už moc pěkně. Možná by stálo za to tuto šablonu už smazat. Jestli máš ale jiné úmysly, moc se omlouvám. Zdravím a přeji pěkný zbytek léta. --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 27. 8. 2011, 14:39 (CEST)

Ahoj Danczo,
díky za upozornění a za pochvalu. Opravdu už vypadá moc pěkně, ale šablonu pracuje se jsem tam nedal já, ale uživatel Xkozelm. Nejsem si tedy úplně jistý, jestli ji můžu smazat. Možná bys mohla kontaktovat jeho, když jsi to začala řešit. :-)
Měj se moc krásně --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 27. 8. 2011, 15:37 (CEST)
Ještě jednou ahoj:)
Tak to se moc omlouvám, dám vědět na správné místo. Měj se pěkně. --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 27. 8. 2011, 22:38 (CEST)

Pracovní skupiny[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Honzo,

moc děkuji za tu úpravu portálu pracovních skupin. Dobrá práce, vypadá to skvěle. Hezký víkend!

--Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 8. 10. 2011, 14:59 (CEST)

Ahoj Tondo,
děkuji za pochvalu. Jsem rád, že si myslíš, že je to hezké. Přeji příjemný víkend!
--Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 8. 10. 2011, 17:20 (CEST)

Pracovní skupiny[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Honzo,

mohl bych Tě poprosti o zrušení PS-ORL, prosím? Já Ti momentálně nechci do stránky PS zasahovat, abych odmazáním neporušil pravidelnou strukturu střídajících se podbarvených a nepodbarvených řádků. Děkuji! S pozdravem ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 8. 10. 2011, 15:18 (CEST)

P.S.: Služby na Fyziolog. ústavu jsou dořešeny. Příští týden bych se vrhnul na vykomunikování instalace tiskárny na počítače, aby bylo možné tisknout.

Ahoj Ondro,
zrušil jsem skupinu PS ORL, jak jsi chtěl. Teď už si ji můžeš smazat, kdy budeš potřebovat. Trochu jsem se snažil zjednodušit kód tabulky.
Děkuji, že jsi dořešil služby na Fyziologickém ústavu. Stačí na to, abych se dostal do terminálovny, opět jen ISIC?
Na možnost tisknout z počítačů se mě loni ptalo docela dost studentů. To máš dobrý nápad! Do toho bych se zapojil. Založíme novou vlnu?
Přeji příjemný víkend! --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 8. 10. 2011, 17:29 (CEST)
Perfektní! Díky, Honzo! Vlnu jsem založil. Hezký víkend i Tobě! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 8. 10. 2011, 19:14 (CEST)

Blokování účtu[upravit | editovat zdroj]

Milý Honzo,

děkuji za pečlivé sledování posledních změn a patrolování. Právě jsem uvolnil blok, který jste udělil adrese 217.117.216.102 - myslím si, že v tomto případě totiž nešlo o spamera. Z účtu byl vložen nesmyslný text - spíše než spam to hodnotím jako experiment. Whois ukazuje, že adresa je registrována v Praze, CheckUser pak ukazuje, že ze stejné adresy již byly založeny normálně se chovající účty. Domnívám se proto, že jde o nějaký veřejně přístupný počítač (např. internetová kavárna, knihovna...) a blokování proto není na místě. Šablonu {{Spam}} proto měním za {{Vandalismus anonym}}. Prosím, podívejte se na to a podle potřeby ještě upravte.

Srdečně zdravím a přeji příjemnou neděli--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 16. 10. 2011, 11:02 (CEST)

Vážený pane asistente,
blokoval jsem IP adresu 217.117.216.102, protože jsem viděl, že z ní někdo vkládá nesmyslné znaky do článku. Jsem schopen používat z nástrojů pouze Příspěvky uživatele, kde jsem viděl jedinou editaci. CheckUser nemám bohužel k dispozici. Omlouvám se, že jsem blokoval zřejmě nějaký veřejně přístupný počítač. Podíval jsem se na to a již není co upravovat.
S přáním pěkného dne --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 16. 10. 2011, 11:21 (CEST)
Milý Honzo,
máte pravdu, CheckUser je nástroj s přístupem omezeným pouze pro administrátory a přísně protokolovaným použitím - je tomu tak proto, že zpřístupňuje citlivé údaje. V tomto případě nezbývá, než při pochybnostech poprosit administrátory o spolupráci. Můžete ovšem zobrazit, odkud IP pochází - nástroje jsou přístupné na "uživatelské" diskusní stránce.
Nemyslím, že by v tomto případě došlo k nějaké škodě, rozhodně je lépe blokovat než nezareagovat. Možná bych přesto doporučoval v případech, kdy blokovaný uživatel je z ČR/SR a nejde vysloveně o spam (v tomto případě to opravdu mohl být jen experiment), požádat administrátory o kontrolu IP adresy a případné zrušení bloku, nebo o udělit jen dočasný blok (např na 1 den). Jinak si postupně vyblokujeme všechny studovny v knihovnách a počítačové místnosti na kolejích :)
V každém případě je dobře, že sledujete poslední změny a včas odstraňujete vandalismus. S rostoucím provozem je toho stále více třeba, technické drobnosti časem doladíme.
S přáním příjemného dne--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 16. 10. 2011, 12:00 (CEST)