Diskuse s uživatelem:StenDy

From WikiSkripta

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Tereza Černá 22. 10. 2010, 21:47 (CEST)

== Nápad ==

Ahoj Stando,

díky moc za spoustu provedené práce na genetických článcích. Je to super, že se i o prázdninách tak činíš. Mám jenom jeden námět do diskuse: dneska jsi založil článek Profáza I.zracího delení. Jenom jsem chtěl připomenout, že článek o zracím dělení už ve WikiSkriptech máme. Samozřejmě, že může vzniknout i článek pouze o profázi meiózy I (téma je to široké a dostupných poznatků je hodně :-), ale možná to nebude úplně účelné a já bych skoro více doporučoval, aby se doplnil a rozšířil již existující článek (určitě je tam prostor).

Každopádně ještě jednou moc děkuji a přeji hezký zbytek prázdnin! --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 27. 12. 2010, 20:00 (CET)


Ahoj,

Nieje zač, ešte plánujem omnoho viac rozširovať genetické články. Len som teraz trošku sviatkoval. Našiel som, že je článok na túto tému (meióza), ale sa mi zdal dosť stručný. Každopádne je to určite lepší nápad článok rozšíriť ako zakladať nový, čiastkový článok. Ďakujem za dobré usmernenie. Krásne sviatky s pozdravom stenDy

= StenDy, 28. 12. 2010

Ahojda, už nám to tu visí docela dlouho, mažu Stando tvůj pahýlek a zbytek rozšiřuj do již existujícího článku Meióza. :-) Mějte se krásně ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 19. 3. 2011, 23:23 (CET)

CŽT – citace[edit | edit source]

Ahoj, koukám na Tvé doplnění hesla Centrální žilní tlak. Doplň prosím celou citaci - autora bloku apod (nejsem si jistá, zda i toto má isbn, každopádně, tato informace je příliš stručná o zdroji je přiliš stručná. S přáním příjemného začátku nového roku ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 3. 1. 2011, 17:28 (CET)

Ahoj,

ja som to upravil z praktik (blok 2) na fyziologiu, z tade som čerpal. Neviem ako inak by som to napísal alebo kto je autor blokov na fyziologiu. Každopádne sa skúsim opýtať mojho vyučujúceh, a zdroj doplním.

S pozdravom = StenDy, 7. 1. 2011

Cyanóza[edit | edit source]

Ještě jednou dneska zdravím. Narazila jsem na Tebou rozšířený a zapomenutý článek Cyanóza. Přimlouvala bych se k ponechání definice jako hesla a následnému vytvoření článku Cyanóza (patofyziologie) (klidně rozdělit na víc). Nebo naopak vytvořit Cyaňoza (heslo) a podrobný článek cyanóza. Prosím, podívej se na to. Díky a měj se krásně ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 3. 1. 2011, 21:22 (CET)

Ahoj,

dobre tak ja napíšem nový článok v súcislosti s patofyziologiou, a potom pridám odkaz.

S pozdravom = StenDy, 7. 1. 2011

Ahoj,

ono možno by to aj rozcestník chcelo. Ale nie som si istý. Čo si o tom myslíš?

S pozdravom = StenDy, 7. 1. 2011

Ahoj, no asi bych zatím s rozcestníkem počkala, pokud by se vynořil člának z dalšího pohledu. Zatím mi přijde vcelku ideální, když si někdo není jistý významem slova, dostane se na heslo a z něj jedním klikem dostane podrobnosti. ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 1. 2. 2011, 14:37 (CET)

použitá literatura/zdroj[edit | edit source]

Ahoj, všimla jsem si, že u tvého článku Inhibitory (genetika) není uvedená použitá literatura nebo zdroj ze kterého bylo čerpáno. Můžu Tě poprosit o doplnění? Dík:) Měj se pěkně a ať se Ti daří!--Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 7. 1. 2011, 16:29 (CET)

Ahoj, Jasné nieje problém, asi som to zabudol. Ďakujem za pripomienku.

S pozdravom = StenDy, 7. 1. 2011

Ahoj, článek je stále bez literatury. Uděláš s tím prosím něco?
Měj se pěkně a přeju hodně štěstí u zkoušek! --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 2. 6. 2011, 13:47 (CEST)


Připojuji ještě další prosbu o literaturu k článku Cyanóza (patofyziologie). Děkuji.
Měj se fajn! Zdravím --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 10. 6. 2011, 09:36 (CEST)

Ahojky :D

všetko bude, ale teraz mam hlavu plnú skúšok tak nejak nestíham editovať :) 15.6 sa na všetko pozriem :))

S pozdravom ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 10. 6. 2011, 14:41 (CEST)

Nové články[edit | edit source]

Ahoj Stendy,

vďaka za nové články, ktoré si v priebehu posledných dvoch dní vložil do WikiSkript. Je skvelé, že máš chuť "tvoriť aj počas skúškového obdobia:-) Len mi napadlo – bolo by fajn, keby si to ešte kúsok dotiahol a prelinkoval a nahral do portálov atď..., máš v textoch totižto ako autor najlepší prehľad. Krásny deň.--Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 9. 2. 2011, 16:02 (CET)

Ahoj,

Určite ešte mám zopár rozrobených článkov, ale o chvílku sa na to pozriem. Ďakujem za upozornenie.

S pozdravom = StenDy, 9. 2. 2011

Podpisy[edit | edit source]

Ahoj Stando,

opravdu si vedeš velmi dobře. Od té doby, co jsme spolu naposledy mluvili, jsi udělal velký kus práce. Při běžném prohlížení toho, co se ve WikiSkriptech děje, jsem narazil na malé nedorozumění ohledně podpisů. Pouze do redakční šablony se podepisujeme pomocí našeho speciálního "Redakčního podpisu". Kdekoliv jinde se podepisujeme obyčejným (očumáčkovaným – pokud by sis v nastavení přidal do podpisu odkaz na svou fotku) podpisem. Všiml jsem si toho u vítání nových uživatelů: Uživatel diskuse:Poliak, Uživatel diskuse:Seeeta, Uživatel diskuse:Slamovav, Uživatel diskuse:Ve.lu a Uživatel diskuse:Misg. Více o podpisech můžeš najít zde: Fórum:Podpis redaktora.

Přeji Ti příjemný zbytek zkouškového a zasloužených prázdnin! --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 9. 2. 2011, 18:36 (CET)

Ahoj,

No o tých podpisoch som nevedel. Používal som len ten jeden redakčný. Už som si to prečítal a ďakujem za pripomienku.

S pozdravom Stanislav Smutný

Článek o névech[edit | edit source]

Milý kolego,

děkuji za vložení článku o kožních névech. Všiml jsem si, že na konci píšete o souhlasu s převzetím materiálu. Chtěl bych poprosit, jestli byste mi neposlal získaný souhlas mailem k založení. Obecně bych se s Vámi rád sešel - našel byste si na mě někdy čas? Srdečně zdravím--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 9. 2. 2011, 23:27 (CET)

Dobrý deň,

rád vám pošlem ten súhlas, žial nemám to ako úradné tlačivo, ale len formou emailovej konverzácie. Určite sa s Vami rád stretnem. Ak by Vám to vyhovovalo tak aj zajtra (piatok 11.2, do 16:00)

Aj ja srdečne pozdravujem

StenDy

Kdyby se hodilo v 15.00, bylo by to výborné. Přepošlete prosím ten mail. Děkuji!--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 10. 2. 2011, 17:54 (CET)

Dobrý deň,

Zajtra o 15:00 mi to vyhovuje. Ďakujem s pozdravom StenDy

Chybějící zdroje[edit | edit source]

Ahoj, narazil jsem na Tvůj článek Dysbalance natria. Článek je super, ale je potřeba zde uvést zdroje. Proto Tě prosím o jejich doplnění. Článek je sice zatím stále označený šablonou "pracuje se", ale všiml jsem si, že ho již začala zpracovávat redakce. Přeji hezký den. --Josef Brychta Josef Brychta 13. 2. 2011, 00:47 (CET)

Ahojky,

ja asi to už presne nepametám, ale ten článok sa spracovával na základe nejakých materiálov, ktoré sme si mali ako redaktory wikiskript rozdeliť. Skúsim sa na to popýtať a doplním to. Ďakujem.

S pozdravom--StenDy 13. 2. 2011, 15:24 (CET)

šablony vložený článek[edit | edit source]

Ahoj,

koukala jsem, že teď do spousty článků vkládáš šablonu "vložený článek". U některých článků tak došlo ke shození kontroly učitelem. Nejsem si sice jistá, jak dlouho trvá obnova kontroly, ale myslím, že je to trochu zbytečná práce. Chci tě tedy poprosit o rozvahu při vkládání této šablony. Ať zbytečně neodrazujeme čtenáře šedivou barvou:). Neber to jako výtku, spíš jako téma k diskuzi:) Jinak dík za spousty a spousty udělané práce! zdravím --Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 13. 2. 2011, 21:32 (CET)

Zdravím, v tomto případě není třeba se vložení šablony bát. Je ovšem vhodné rovnou obnovit i kontrolu učitelem. Podrobnosti jsou ve článku WikiSkripta:Kontrola článku učitelem a v neveřejných materiálech pro redakci. Zdravím--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 13. 2. 2011, 22:17 (CET)
Děkuji moc za ujasnění:). Též zdravím--Dancza.jpg dancza -- redakce WikiSkript 13. 2. 2011, 22:37 (CET)

Dobrý večer,

No aj mňa mrzelo, že tam už niesú tie zelené fajfky. Článok som si prečítal, a zajtra (vlastne už dnes večerom :) kontroly obnovím, nakoľko sú to len malé zmeny pri ktorých nedošlo k zmene textu.

S pozdravom --StenDy 16. 2. 2011, 00:08 (CET)

No, aby to bylo podle pravidel, tak by to po Tobě měl zkontrolovat jiný redaktor. Předejdeme tím situacím, kdy by si někdo řekl, že vlastně až tak velkou úpravu neprovedl, a zkontroloval by po sobě zásadní změnu článku... --Slepi (redakce WikiSkript) 16. 2. 2011, 00:11 (CET)
Pravda, děkuji za upřesnění (už jsem si příliš zvykl, že jako učitel mohu články podepisovat sám :) . Každopádně se nebojte úprav, které kontrolu článku "shodí". Pokud by pozměněných zkontrolovaných článků přibylo moc, vyzvěte někoho dlašího, ať kontroly obnoví.--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 16. 2. 2011, 11:28 (CET)

Ahoj,

Určite súhlasim..:)

S pozdravom --StenDy 16. 2. 2011, 00:14 (CET)

Šablona {{Edituj článek}}[edit | edit source]

Ahoj Stando,

vidím, že vkládáš do článků šablony {{Edituj článek}}. To je velmi dobře. Tak to má být. Jen bych Tě chtěl upozornit na některé maličké chybičky, kterých se při tomto počínání dopouštíš. Při používání šablony {{Edituj článek}} však musíš zaměnit mezery v nadpisech odkazovaných článků za podtržítka ( _ ). Příklad: původně {{Edituj článek|Menierova choroba/PGS/diagnostika}}, správně {{Edituj článek|Menierova_choroba/PGS/diagnostika}}. Jinak se stane dosti nepříjemná věc, a to, že odkaz půjde jen na stránku Meinerova choroba (pokud existuje – zde to vedlo na REDIRECT) a ne na stránku Menierova choroba/PGS/diagnostika. Podobně je tomu v případě kdy prolinkováváš nadpisy před vloženými články. Když je odkaz například na stránky PGS či jinak dalé specifikované, musíš to zohlednit v tomto prolinku a použít svislítko. Jsou to jen drobnosti, ale zpříjemní to výsledek pro uživatele, který chce nejenom číst. :-)

Vedeš si výborně. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 20. 2. 2011, 12:03 (CET)

Ahoj, určitě to tak funguje? Mně to pracuje správně v obou verzích (s mezerami i s podtržítky). Nedávno jsem kvůli mezer v názvech článků přepisoval onu šablonu, aby fungovala správně. Pokud tomu tak není, dejte mi, prosím, vědět, podívám se na to znova. --Slepi (redakce WikiSkript) 20. 2. 2011, 21:59 (CET)
Ahoj, máš pravdu. Upřímně řečeno jsem na ten problém narazil již dříve a Ty jsi to potom jak píšeš již vyřešil. Díky za to! Moc to zjednoduší práci. Jen myslím, že je to ještě po staru v nápovědě. Výtku jsem vlastně myslel hlavně na prolinky z názvů článků, kde je v názvu vynecháno například verzování na PGS a tak podobně, a když se to jen prolinkuje bez doplnění, tak to odkazuje na jiný článek, než je tam vložený. Na to jsem chtěl, aby si dal Standa pozor. Díky za informaci o změně šablony. To jsem nevěděl. Moc mi to ulehčí práci, protože jsem se v blízké době chtěl podívat na stránky obsahující tuto šablonu a dodělat tam podtržítka místo mezer, což by byla nyní naprosto zbytečná práce. Díky. Měj se moc hezky. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 20. 2. 2011, 22:07 (CET)

Lektiny[edit | edit source]

Ahoj Stano, odpusť mi obťažovanie, ale začal si pracovať na článku Lektiny, označil si ho za rozpracovaný. Uplynul však už viac ako mesiac, odkedy si ho posledne upravoval. Prosím, buď ho dokonči alebo odstráň šablónu, aby sa mohli ostatní návštevníci realizovať. Maj sa krásne. --Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 23. 2. 2011, 18:53 (CET)

Ahojky,

jasne na ten članok som trošku pozabudol, tu šablonu odstranim.

S pozdravom--StenDy 25. 2. 2011, 14:09 (CET)

Slovenština - drobnost[edit | edit source]

Ahoj StenDy, narazila jsem na jednu z Tvých starších úprav v článku Dihybridismus, kde jsi přispěl užitečnou informací, ale do článku, který je celý psán v češtině jsi ji napsal slovensky (Termín zavedl de Vries (1900), kríženie organizmov líšiacich sa 2 pármi alternatívnych znakov.). WikiSkripta sice jsou dvojjazyčná, ale myslím, že v rámci jednoho článku by měl být použit jazyk jen jeden. Vím, že je to jenom drobnost, ale myslím, že bychom na to měli dbát. Mrkneš se na to, prosím :-), a opravíš to?

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 2. 3. 2011, 12:57 (CET)

Ono nám to vymizelo z pokynů pro redaktory během jejich úprav, ale strategie domluvená na 4. WW byla následující: Primárně je třeba, aby se nikdo nebál opravovat články a doplňovat je o potřebné informace. Bez ohledu na jazyk. Pokud si Čech netroufne psát slovensky nebo naopak, nechť úpravy učiní ve svém jazyce - věcná správnost je důležitější než formální vzhled článku. Překlad pak může dodat kdokoliv z dalších redaktorů či editorů. Následně je žádoucí upravovat články a případně i skupiny článků tak, aby byly jazykově jednotné a tím přátelské vůči čtenáři. Myslím každopádně, že není třeba nutit Slováky, aby své úpravy překládali do češtiny, pokud se na to necítí (a totéž i obráceně). Na druhou stranu je asi vhodné, aby pokud podobné doplnění provádí někdo z redaktorů, současně požádal o úpravu někoho dalšího. Zdravím--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 2. 3. 2011, 14:20 (CET)
Tak to je přesně ta informace, která mi chyběla (že to můžeme předělávat). Rozumím tomu, že je občas komplikované psát v cizím jazyce (sama bych slovensky nenapsala ani pohled), ale mělo by se to nějak hlídat (třeba kontaktováním jiných redaktorů), aby to nezapadávalo. Dihybridismus sama opravím. --Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 2. 3. 2011, 14:40 (CET)

Dobrý deň,

určite maš miška pravdu, žial túto editáciu som robil už veľmi dávno, keď som ešte len začínal a vtedy som ešte nemal úplne správnu predstavu ako to robiť, teraz to už viem a budem si dávať na to pozor

Ďakujem za upozornenie

S pozdravom --StenDy 2. 3. 2011, 16:25 (CET)

Operon[edit | edit source]

Ahoj Stando,

při redakční práci jsem narazil na článek Operon, který jsi založil a správně označil šablonou "Pracuje se". Chtěl bych Tě poprosit, zda bys mohl článek buď dopracovat, nebo šablonu odstranit, aby nebránila případným dalším přispěvatelům do tvého článku. Díky. Přeji pěkný zbytek víkendu! --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 12. 3. 2011, 17:28 (CET)

Ahoj kluci,
já bych jenom doplnil prosbu - v současné době již máme i článek Operonový model, který problematiku operonů rozebírá podrobněji. Proto bych stránku Operon opravdu nechal jako pouhé heslo se stručnou definicí a základním rozdělením (a samozřejmě s odkazem na tento rozsáhlejší článek :-)
Díky moc a hezkou neděli všem! --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 12. 3. 2011, 21:40 (CET)

Ahojte,

no musim sa ospravedlniť, momentálne som bol dosť zaneprázdnený a nemal som nejak čas dorábať rozpracované články, od budúceho týždna sa to zlepší..:)

A pozdravom --StenDy 13. 3. 2011, 01:20 (CET)


Dobrý deň,

pozeral som si neskontrolované editácie a našiel som tam editáci od počítača 90.181.30.193, ktorý tam vložil text z dokumentu na stranke: irben2.chytrak.cz/materialy/infekceJB.doc

Chcem sa spýtať, či neuznať editáciu a vrátit verziu spať, alebo vložiť šablónu copyvio.

Za odpoveď vopred ďakujem a prajem príjemný wíkend

S pozdravom --StenDy 18. 3. 2011, 15:57 (CET)

PS: jedná sa o článok Malárie

Ahoj Stando,
pro přebírání textů ze stránek http://jirben2.chytrak.cz/ máme svolení autora. (Materiály, které můžeme bezproblémově přebírat nelezneš ve fóru.) Editaci můžeš uznat, jen by se na konci článku v sekci odkazy měl objevit správně citovaný zdroj. I když je to převzato, není to copyvio. Přeji krásný víkend. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 18. 3. 2011, 16:14 (CET)


AHoj,

ďakujem za skorú odpoveď..:)...ja len tak pre istotu...:D --StenDy 18. 3. 2011, 16:16 (CET)


Ahoj,
nemáš zač. Naprosto s tebou souhlasím. Lepší je se zeptat, než pak něco dlouze napravovat. Snažím se to dělat také tak. :-D Měj se pěkně! --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 18. 3. 2011, 16:19 (CET)

Spáleniny[edit | edit source]

Ahoj ahoj,

pred časom si založil článok spáleniny, budeš na ňom teda pracovať? Ak nie, bolo by dobré odstrániť šablónu zo začiatku a prilepiť pahýl, aby sa mohli ostatní užívatelia realizovať... Ten článok vlastne neobsahuje vôbec nič. Krásny zvyšok nedele.--Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 10. 4. 2011, 13:21 (CEST)

Ahoj,

určite sa na to pozriem a text doplním :) pekný wíkend prajem :D

S pozdravom --StenDy 16. 4. 2011, 09:14 (CEST)


Ahoj, uběhly skoro dva měsíce a s článkem se stále nic nestalo. Myslím, že je to škoda. Pokud na něm dělat nebudeš a do dvou týdnů nebudeš ani nezmizí šablona, tento prázdný článek smažu (šablona vložena), aby se na něj mohl podívat případně někdo jiný. Až budeš mít čas, můžeš se do něj samozřejmě pustit, ale takhle už visí příliš dlouho. ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 6. 6. 2011, 15:10 (CEST)


Ahoj kotletka :)

S článkom budem určite niečo robiť, ale momentálne fakt nieje čas :) 15.6 sa na to pozriem :D

Pa a nech sa darí ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 10. 6. 2011, 14:43 (CEST)

šablona zkontrolovat[edit | edit source]

Ahoj,

obdivuji spoustu práce na článcích z anatomie, mám jen malou prosbu. Když vkládáš do diskuze šablonu Zkontrolovat, zkoukni, prosím, ještě jednou celý článek. Občas se stane, že někdo redakční šablonu podepíše, i když to není úplně ono. Pak by naše články působily před pedagogy dost nevěrohodně. Klidně pak podpisy, které se ti nezdají oprávněné, z redakční šablony smaž. Ať se to posílá už pěkně uhlazené. Byl to například tenhle článek, kde bylo pár překlepů: https://www.wikiskripta.eu/index.php?title=Musculus_obliquus_externus_abdominis&action=historysubmit&diff=118377&oldid=117798.

Jo a ještě si nejsem jistá, jestli víš, že: tím, že vložíš tu šablonu, tak dáváš najevo, že jsi kontaktovali toho učitele... Jinak se o tom nikdo nedozví a ostatní redaktoři na ten článek nebudou sahat... Takže určitě napsat a kontaktovat. Pokud učitel odpoví a souhlasí, dáte tam šablonu "Probíhá kontrola". Pokud ne, tak to necháte chvíli viset a pak to shodíte. A pokud odpoví odmítavě s připomínkami, dáte šablonu "Diskuse" do článku a na diskusní stránku stručně shrnete jeho námitky. Jestli jo, tak se nezlob, sama jsem v tom měla teď trošku zmatek, tak jen pro upřesnění:).

Díky moc! Přeju pěkný prvomájový víkend. --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 29. 4. 2011, 18:20 (CEST)

Ahoj danči :D

riadne sa na teba hnevám :D no tie članky som viac menej prešiel sú to v podstate len hesla tak tam nebolo veľa textu, malo to spravne členenie nejaký ten obrázok, tak myslím že to nebolo treba nejak naťahovať s tou kontrolou. je možné že som niekde prehliadol nejaký preklep. To ma mrzí.

S tým kontaktovaním som si veru nie istý. Som myslel,že sú na to špecialny ľudia určený (Kotletka a spol) ak nie tak to ešte dorobím.

Ahoooj a prajem pekný wíkend :D ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 6. 5. 2011, 14:28 (CEST)

Ahoj,
v GoogleWave teď probíhá diskuse, jak je to tedy vlastně s tou šablonou Zkontrolovat. Já třeba jsem na WW slyšela přímo od dr. Vejražky, že šablonu Zkontrolovat vložíme do článku, který je redakčně hotov a zdá se nám kvalitní. Že tím článek navrhneme ke kontrole, ale neznamená to, že kontaktujeme učitele. Pochopila jsem to tak, že články navržené ke kontrole pak prochází skupina redaktorů vybraná Kotletkou pro komunikaci s učiteli. Ale i podle té diskuse ve Wavu to vypadá, že každý to slyšel trochu jinak.
Pěkný den! --Cernater.jpg Tereza Černá -- redakce WikiSkript 1. 5. 2011, 14:08 (CEST)

Ahoj no, ja sa ešte skúsim na to niekoho zo správcov opýtať ako to je s tou kontrolou. Ale tiež sa mi zdá že to má na starosti Kotletka a pár vybraných redaktorov.

Ahoj a pekný wíkend prajem

Kategorie uživatelů[edit | edit source]

Ahoj Stando, dívám se, že upravuješ uživatelské stránky. Kategorii Uživatelé ale rozhodně nemusíš přidávat všem – na seznam uživatelů máme speciální stránku. Takže ani nemusíš zakládat nové uživatelské stránky s pouhou kategorií. Úprava kategorie je vhodná jen tehdy, když se uživatel zakategorizuje sám a nedodá si tam magické slůvko {{PAGENAME}}... Měj se skvěle a užij si víkend :-). --Slepi (redakce WikiSkript) 6. 5. 2011, 17:28 (CEST)

Ahoj peťo :)

prepáč som nevedel, som myslel, že to musí mať každý aby to bolo podľa poradia zaradené v zozname. Aj tebe prajem pekný wíkend a blahoželám k hokejovému úspechu :D

S pozdravom ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 6. 5. 2011, 23:05 (CEST)

Materiály od MUDr. Janečka[edit | edit source]

Ahoj StenDy,

narazila jsem u článku Chirurgická léčba popálenin, že jako zdroj uvádíš materiály MUDr. Janečka. Vecně je to v pořádku, ale formát není úplně správně. Mělo by se to zapsat jako texty MUDr. Havránka:

  • HAVRÁNEK, Jiří: Farmakologie v intenzivní péči.

(Čili bez titulů a s názvem díla, ze kterého jsi čerpal). Opravíš to prosím (případně i u dalších článků, pokud takové existují)?

Moc děkuji.

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 10. 5. 2011, 13:52 (CEST)

Zbytečný prolink[edit | edit source]

Ahoj Stando!

Chtěl bych Tě poprosit, abys nevytvářel prolinkování/odkazy na vložené články. Viz. např. článek Srdce/histologie, kde jsem odkazy Tebou vytvořené odmazal. Všiml jsem si, že jsi takovéto změny provedl u velké spousty článků a bohužel se domnívám, že nemají žádný smysl. Takže šetři čas a sílu! :-)

S pozdravem ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 1. 6. 2011, 13:45 (CEST)

Ahoj :)

nie prave to treba robiť. Určite na vložené články treba odkazovať. Diskusia sa viedla len o tom, či treba dávať do vložených článkov edituj časť, a keď to tam každý vkladá tak asi ano.

Ale neviem ako to je. Ale tie prolinky treba vkladať určite

S pozdravom ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 2. 6. 2011, 13:36 (CEST)

Ahoj Stando! Já netuším, jestli na toto téma existuje nějaké obecné doporučení, ale logicky mi nepřijde moc užitečné odkazovat z článku A na článek A... Ale teď si mě zviklal statí "prolinky třeba určitě vkládat"...:-) To se někde domluvilo? Má to nějaký hlubší smysl, který mi uniká? ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 2. 6. 2011, 13:46 (CEST)

Ahoj :)

no teraz fakt neviem. Mne sa zdá, že sa to má tak robiť. Skúsim sa spýtať MUDr.Vejrážky.


Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 2. 6. 2011, 13:52 (CEST)

Ahoj :)

tak prepáč mal si pravdu, teraz som sa pýtal Peťa. :)netreba to odkazovať keď sú tam edituj časť a na stránku sa dá dosť aj cez ne. Ďakujem za upozornenie.

S pozdravom ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 2. 6. 2011, 13:57 (CEST)

Článek fototypy[edit | edit source]

Ahoj, dovolila jsem si ve tvém článku Fototypy zpracovat část do tabulky. Přijde mi ve WS trošku "přeodrážkováno". Takhle se mi to líbí trošku víc. POkud máš ale jiný názor, bez obav změnu vrať. Zdravím a přeji krásné prázdniny --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 13. 7. 2011, 22:07 (CEST)


Ahojky :)

je to úžastné :D ďakujem za opravu a sprehľadnenie.

S prianím krásnych prázdnin ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 25. 7. 2011, 20:16 (CEST)

Diagnostické zobrazovací metody v porodnictví[edit | edit source]

Milý kolego,

narazil jsem na článek Diagnostické zobrazovací metody v porodnictví, který byl označen jako copyvio a nyní by měl být smazán: jsou v něm mnohé shody s textem od dr. Mikšíka, na nějž nemáme práva (a v minulosti na žádosti o souhlasy nereagoval). Jelikož by text ale mohl být převzat i odjinud a mohlo by tedy jít i o paralelní licencování, chtěl bych poprosit o informaci, odkud jste při jeho vkládání čerpal.

Děkuji--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 20. 9. 2011, 23:43 (CEST)

Hematoencefalická bariéra[edit | edit source]

Ahoj Stanko,

při kontrole jsem narazil na Tvůj článek Hematoencefalická bariéra, u kterého jsi pozapomněl napsat literaturu, ze které jsi čerpal. Prosím Tě, doplníš to? Díky. --Jan Jirků.jpg Jan Jirků -- redakce WikiSkript 11. 10. 2011, 12:34 (CEST)

Cyanóza (patofyziologie)[edit | edit source]

Ahoj,

narazil jsem na tvůj obsáhlý článek Cyanóza (patofyziologie). Už jsou u něj podepsané všechny parametry a chybí jen citace. Mohl by jsi doplnit nějaké zdroje, ze kterých jsi čerpal?

Děkuji. --Josef Brychta Josef Brychta -- redakce WikiSkript 1. 11. 2011, 18:30 (CET)

Ahoj,

čerpal som z materiálov ktoré sme mali na prepracovanie (nie som si istý od koho presne sú, tak si to ešte overím a určite doplním).

S pozdravom ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 1. 11. 2011, 18:43 (CET)

Operon[edit | edit source]

Ahoj Stanko, měl bych prosbu, mohl bys doplnit ke svému článku Operon použitou literaturu? Děkuji --Jakub Papež, redakce WikiSkript 23. 11. 2011, 12:37 (CET)

Ahoj :)

ďakujem za pripomienku a hneď ju napravím.

S pozdravom ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 24. 11. 2011, 13:10 (CET)

Rozpracované Žlučové kyseliny[edit | edit source]

Ahoj Stando, narazil jsem na tvůj článek Žlučové kyseliny. Je to rozhodně zsjímavé téma a stálo by za to ho dopsat ;) --Petrb.jpg Petr Bína -- redakce WikiSkript 7. 12. 2011, 02:42 (CET)

Bacitracinový test[edit | edit source]

Ahoj Stando.. u tohoto článku jsi kontroloval citaci.. ten bednář byl špatně - pač šablona poukazovala na knihu, která ještě nevyšla.. z té dotyčný určitě nečerpal =D, opravila jsem ti to.. a ta citace knihy první... ta je tam taky špatně a hledala jsem ji a neumím najít jedinou zmínku, že taková kniha existuje =D, tak co s tím?

--M.jpg Uživatel:Martina Ševčíková , redakce WikiSkript 6. 12. 2011, 17:14 (CET)

Použitá literatura - dysbalance natria[edit | edit source]

Ahojky,

děkuji ti za vložení rozsáhlého článku Dysbalance natria, věřím, že jsi nad jeho psaním strávil mnoho času. Chtěla bych tě však poprosit, abys do článku doplnil zdroje, ze kterých jsi čerpal. Absence referencí mu zbytečně ubírá na důvěryhodnosti.

Díky, s pozdravem --Logo 8g05.png Valtameri -- redakce WikiSkript 18. 12. 2011, 15:16 (CET)

Patrolování článků[edit | edit source]

Milý Stendy,

chtěla jsem Tě poprosit, abys věnoval zvýšenou pozornost tomu, co odklikáváš za odstrážené. Narazila jsem na článek CHOPN, kde nepřihlášený uživatel přidal k terapii o nutném zanechání kouření větu: pozn.:podle statistických údajů údajně zanechání kouření neprodlouží člověku s rozvinutou CHOPN nějak významně život( aspoň to tvrdil pan doktor z Krče((kuřák)). Určitě uznáš, že taková věta nemá ve WikiSkriptech co dělat. Všimla jsem si toho jen proto, že mi na mail přišla notifikace. Kdybych to nezkontrolovala, pravděpodobně by si toho už nikdo dlouhou dobu nepovšimnul. Buď prosím opatrnější ve všech editacích, které označuješ jako prověřené. Děkuji.

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 13. 1. 2012, 18:18 (CET)

Ahoj Miška,

určite si na to budem dávať väčší pozor do budúcnosti, každopádne si myslím, že tá editácia nie je špatná. Niekto si mohol fakt takú štatistiku nájsť na internete.Aj keď vieme, že fajčenie nieje zdraviu prospešné, to však ešte neznamená, že zanechanie fajčenia predĺži človeku život. Jediné čo mi tam chýba je uviesť nejaký odkaz na tú štatistiku a asi určite zmazať to čo je v zátvorke.

S pozdravom ----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 14. 1. 2012, 00:05 (CET)

Milá Míšo, milý Stando,
musím potvrdit Míšin ortel, takováto věta (bez přesného odzdrojování) musí být z článku ihned odstraněna nebo musí být článek rozporován šablonou "diskuse". Jedná se o velice citlivou informaci zcela měnící náhled na terapeutický algoritmus, přičemž je dost nepravděpodobné, že by některá z epidemiologických studií uváděla výstup typu: „údajně neprodlouží nějak významně život“.
„Aj keď vieme, že fajčenie nieje zdraviu prospešné, to však ešte neznamená, že zanechanie fajčenia predĺži človeku život.“ To je, Stando, třeba možné, ale takovéto tvrzení musíš doložit referencí (nejlépe několika), v opačném případě je to bráno jako Tvůj čistě subjektivní názor, nepotvrzená hypotéza. Článek byl sepsán na základě v článku uvedených zdrojů, pakliže disponuješ zdroji, které jsou s informacemi v článku v rozporu, klidně článek rozporuj, uváděj protiargumenty, podkládej je studiemi a rozpoutávej diskusi, to je zcela správný a žádaný postup.
Svět se nehroutí, chyba byla napravena. :-) Děkuji oběma za diskuzi a přeji hezký víkend! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 14. 1. 2012, 10:22 (CET)
Děkuji Ondro... --Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 14. 1. 2012, 11:25 (CET)

Ahojte :)

S odstupom času, musím uznať, že Vaše stanovisko je správnejšie. Nakoľko sme medický portál, tak sa mi nezdá vhodné hľadať argumenty, ktoré hovoria za fajčenie (teda diskusia nebude :D).Takže sa ospravedlňujem za chybu a budem si už na to dávať väčší pozor.

S pozdravom a prianím pekného víkendu----Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 14. 1. 2012, 21:07 (CET)

Zapomenutý článek[edit | edit source]

Ahoj Stendy,

náhodou jsem narazila na článek Diagnostické zobrazovací metody v porodnictví, na kterém jsi se před časem rozhodl pracovat. Přesto je tam ponechána šablona {{Pracuje se}} a s článkem se nic nedělo. Prosím, podívej se na něj a zhodnoť, co se s ním udělá (možnosti jsou, že jej opravdu dopracuješ, nebo že jej smažem). Ozvi se, jak to vidíš. Díky.

Zdraví

--Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 29. 5. 2012, 16:22 (CEST)

Vytvoření již existujícího hesla[edit | edit source]

Ahoj Stando,

vytvořil jsi nové heslo Israelův hmat, které už ve WS existuje, dokonce i trochu podrobněji, jako Israeliho hmat. Zef Ti přímo na stránku hesla vložil návrh na přesměrování. Tak s tím něco proveď :)

Hezký den, --Martina.gajdacova.jpg Martina Gajdáčová -- redakce WikiSkript

Ahoj Gajdacom,

Ďakujem za upozornenie. Tesne po vytvorení toho hesla som si všimol to isté. Žial momentálne neviem ci Israelův hmat = Israeliho hmat???. V knihe som našiel Israeluv hmat ako palpačne vyšetrenie jednou rukou u detí. V prednáške na elektronických zdrojoch ako bimanuálne vyšetrenie u dospelých. Budúci týžden mám skušku z urologie tak sa spýtam vyučujúceho a túto záležitosť dám na poriadok :)

Ešte raz ďakujem :)

Prajem pekný víkend ;)


Stanislav Smutný.jpg Stanislav Smutný -- redakce WikiSkript 5. 12. 2014, 14:10 (CET)

Ahoj Stendy =)[edit | edit source]

V březnu jsi začal pracovat na vytvoření stránky Subakutní thyreoiditida. Prosímtě podívaš se na to a doděláš to? Pořád tam máš "pracuje se". Jinak užívej léta a hezký pracuj na erasmu =)--421786 576660865680256 485897316 n.jpg Martina Ševčíková, redakce WikiSkript 21. 6. 2015, 16:24 (CEST)