Diskuse s uživatelem:Tom kom

Z WikiSkript

--Kotletka 7. 2. 2010, 18:10 (UTC)

Hezký den!

Doslechla jsem se, že jste se upsal k práci v terminálovně. Ráda bych Vám pomohla zorientovat se v práci redaktora ve WikiSkriptech - mrkněte do nápovědy a na Fórum:Pokyny pro redaktory - najdete zde podrobnou instuktáž. Pokud Vám cokoli z toho nebude jasné, ráda se Vám to pokusím vysvětlit a případně Vám pomohu. Bohužel nejsem k dispozici osobně, ale můžete mi napsat do diskuse nebo poslat e-mail.

V současné době máme ve Wikiskriptech poměrně mnoho článků, které je potřeba dodělat a zařadit do portálů (vytvořit na ně v příslušných portálech odkazy). Záleží ale hlavně na Vás, jakým způsobem máte chuť ve WikiSkriptech pracovat. Osobně bych Vám doporučila vyhledat (například pomocí příslušné kategorie) obor, který Vás zajímá, a články v něm zařazené pročíst, ověřit jejich původ (nejedná se o copyvio?), opravit pravopis a typografii, upravit nadpisy a členění, doplnit kategorie, vytvořit na ně přesměrování synonym a odkazy z příslušných portálů, zkompletovat parametry šablony redakce,.... Na druhou stranu, pokud máte chuť aktivně psát nové články, jsou taktéž vítány. Jenom při tom nezapomínejte také na práci redaktora : )

Máte-li jakýkoliv dotaz, jsem tu pro Vás. S pozdravem --Valtameri 16. 3. 2010, 17:30 (UTC)


Úpravy článku o očkování[upravit | editovat zdroj]

Milý Tomáši,

děkuji za úpravy článku Aktivní a pasivní imunizace, typy očkovacích látek. Daří se Vám to velmi dobře, jen tak dál! Líbí se mi, že ke zvýraznění textu neváháte použít CSS. Oceňuji také, že nahrazujete podtrhávání - to je častý problém nováčků.

Pokusil jsem se článek trochu dále poupravit, prosím, koukněte se do historie.

Prosím, označujte editace, při nichž neprovádíte věcné změny, jako malé. Jako velkou označte takovouto editaci, pokud tím sledujete nějaký záměr (obvykle chcete na změny upozornit autora nebo další redaktory).

Tento článek potřebuje hromadu dalších úprav:

  • chybí odzdrojování,
  • poslední odstavec se musí přepsat (copyvio),
  • bylo by dobré změnit název,
  • pravděpodobně článek rozdělit na tři a pak zase poskládat,
  • a jak správně poznamenává Slepi, sloučit s duplicitním textem (který je kvalitnější).

To je dohromady ještě spousta práce (já bych nad tím strávil aspoň 3/4 hodiny).

Zkuste nyní redakčně upravit nějaký dobře napsaný text. Namátkou mi padl zrak na Čtyřpolní a kontingenční tabulka, ale najdete mnoho jiných. V tomto případě by se Vám mělo podařit článek dotáhnout do konce.

Držím palce, aby se Vám nadále dařilo--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 8. 4. 2010, 23:13 (UTC)

Dobrý den, pane doktore,
děkuji za povzbuzení, úpravu článku i tip na další. Jdu se na něj podívat a pokusím se jej dotáhnout co nejdále... Nemám bohužel k dispozici literaturu, z níž autor čerpal a nebudu tedy zřejmě schopen posoudit, do jaké míry je článek autentický a zda se nejedná o případné porušení autorských práv. Každopádně budu dělat, co bude v mých silách a budu se těšit na Vaše připomínky, případně připomínky jiných správců a redaktorů.
S přáním hezkého víkendu,
Tom kom 9. 4. 2010, 15:07 (UTC)


Milý kolego, děláte to výborně. Hezky umíte tabulky! Pár úplných maličkostí:
  • Není obvyklé dát kvůli redakci {{Pracuje se}} - to se dělá jen při rozsáhlých úpravách (slučování či přepracovávání článku), jinak je to spíš proti smyslu věci. Chcete-li ostatním dát vědět, že jste něco nedotáhl a budete pokračovat, píše se to do souhrnu editace. Docela často v historiích uvidíte něco jako "typo a prav., jen část, budu pokračovat".
  • Snažte se nepoužívat odřádkování pomocí značky <br>, <br /> - v textu stačí 2× odřádkovat. HTML značku ponechejte pro případy, kdy by to jinak bylo nepřehledné (tabulky, seznamy, šablony...).
  • Znaménko minus by se mělo psát &minus; - je pak delší a lépe čitelné. Liší se od "dlouhé" pomlčky výškou posazení (lícuje s +, ×, ÷, · a =). (Na několika místech jsem opravil).
  • (K dalšímu jste se možná jenom ještě nedostal, v tom článku mi na to padl zrak:) Uprostřed textu je lépe se vyhýbat math, často se pak sype výška řádku a vůbec to nevypadá dobře. Samozřejmě občas se nedá nic jiného dělat... (na několika místech jsem opravil).
  • Podívejte se na psaní mezer u jednotek, procent atd. Jednoduše: 5 % = pět procent, 5% = pětiprocentní (je-li v rozepsaném mezera, bude i u symbolu). Je ještě potřeba projít pravopis; jeden překlep jsem opravil, jsou tam ale chyby v interpunkci (před spojkou a se píše čárka, pokud není ve významu slučovacím: ..., a tedy...; ..., a proto...; ..., a tudíž...; podobně ve významu stupňovacím, odporovacím atd.). Měla by se používat desetinná čárka, nikoliv tečka.
  • Konvertor svg zlobí, proto jej má spousta wiki-projektů zakázaný. I tam, kde zafunguje, překládá do png, a navíc je systémově náročný; tak se s ním snažíme zatím šetřit. Je to otrava, vektorová grafika má své výhody... Čekáme na update. Pro tento typ obrázků doporučuji png, jak jste udělal.
  • K Vašemu dotazu na původ: připomeňte mi tuto otázku, až se někdy sejdeme ke konzultacím, povím podrobněji. V tomto případě jsem si 100% (stoprocentně, tedy bez mezery :-) ) jistý, že nejde o plagiát.
  • Oceňuji snahu doplnit obrázek. Nejsem si ovšem úplně jistý, jestli Gaussovka dobře ilustruje kontingenční tabulky, kterých se obvykle používá pro diskrétní veličiny (i když je tam zmíněna; mám pocit, že se autor snažil velmi zjednodušeně vyjádřit skutečnost, že rozdělení testové statistiky χ2 pro náhodné vzorky velké populace se při vysokém počtu stupňů volnosti přiblíží normalizovanému normálnímu rozdělení). To je na dotaz autorovi :-) (a Gaussovka se určitě bude hodit i jinde, už někde je článek o normálních rozděleních). V zásadě ovšem platí, že článek, který má výrazné grafické prvky (čímž v tomto případě mohou být tabulky a vzorce) nemusí již další ilustrace potřebovat.
  • Podívejte se ještě na odkazy. Myslím, že např. "chyba prvního druhu" a "chyba druhého druhu" při testování hypotéz jsou termini technici, které by měly být linkovány.
Jak vidíte, samé nepodstatné hnidy - což je tím, že Vám to jde hezky od ruky. Až Vám dojde dech nad statistikou, zkuste se ještě kouknout třeba na některé z článků Neurowiki - spousta jich ještě čeká na redakci a jsou to výborné texty. U nich jen pozor na odkazy - jsou to PGS články, odkazy musí být relevantní.
Ještě jednou díky za editace, těším se na pokračování. Pokud byste cokoliv potřeboval, neváhejte se ozvat. Přeji hezký víkend--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 9. 4. 2010, 19:54 (UTC)
Dobrý večer, pane doktore,
děkuji za další povzbuzení a zpětnou vazbu - odpověděl jste mi na spoustu otázek, které jsem Vám chtěl položit na některé z našich budoucích konzultací. :-) Při editaci dalších článků se budu snažit výše uvedených chyb vyvarovat.
Bohužel jsem momentálně v menší časové tísni - zkouška z neurologie se blíží a učení je pořád dost, krom toho mě dost zaměstnává vyřizování formalit ohledně Erasmu, na který se chystám příští rok vyjet. Je tedy možné, že moje aktivity na wikiskriptech budou tento a příští týden menší, než byste očekával, za což se předem omlouvám. Přesto se budu snažit udělat, co bude v mých silách a až "nebezpečí" neurologie pomine, rád se do práce na wikiskriptech pustím opět naplno.
S pozdravem, Tom kom 12. 4. 2010, 18:39 (UTC)

Ctyrpolna a kontingencna tabulka[upravit | editovat zdroj]

ahoj Tome, vidim ze pracujes na ctyrpolnej..neviem celkom koho mam diskutovat, nechcem to tam prepisovat, len navrhujem aby sa v momente ked sa porovnava testova statistika s kritickou hodnotou napisat porovnanie tych cisel, dnes sa z toho ucim a v podstate hladam, co je co, inak ..ta kriticka hodnota 3,84 je skamad, z tabuliek? to ma vzdycky zmatie, ked sa to tam len tak zjavi hotove zdravim elkatelka (eli) 11.4. 2010, 15:29

Ahoj Eli,
omlouvám se, že odpovídám s takovým zpožděním - byl jsem o víkendu bez internetu. Máš pravdu, že jsem v pátek na článku Čtyřpolní a kontingenční tabulka pracoval, ale jednalo se především o redakční úpravy a s obsahem článku jako takovým nemám bohužel moc společného. Každopádně je dobře, že ses ozvala, pokud Ti něco není jasné a máš ke článku přípomínky - navrhuju, abys svůj dotaz zkopírovala do diskuse k článku, kde jej uvidí přímo jeho autor (Formol) a bude Ti na něj moct odpovědět, protože já se v této problematice zatím bohužel moc nevyznám...
Jinak se nemusíš bát cokoliv v jakémkoliv z článků na wikiskriptech změnit, pokud máš pocit, že je to pro dobro věci a zlepší se tak jejich kvalita - i kdyby se Ti povedlo udělat nějaký "průšvih", dá se většina věcí naštěstí jedním kliknutím uvést do původního stavu, navíc všechny změny kontrolují neustále redaktoři a správci wikiskript, aby všechno dobře fungovalo...
Snad jsem Ti aspoň trochu pomohl - pokud bys něčemu nerozuměla nebo potřebovala s čímkoliv na wikiskriptech pomoct, neváhej napsat znova! :-)
Měj se hezky, Tom kom 12. 4. 2010, 18:29 (UTC)

Drobnosti[upravit | editovat zdroj]

Milý Tomáši,

jsem rád, že jste se pustil do editací. Jde Vám to dobře :-)

Prošel jsem Vaše poslední editace a dovolím si poslat Vám pár tipů. Vesměs jde o nepříliš podstatné maličkosti. Omlouvám se, že budu trochu telegrafický - mám značný shon, takže není času pro epickou šíři; současně bych Vám ale rád dodal uvedené náměty dříve, než se pustíte do dalších editací (a tím spíše doufám, že má snaha nepřijde vniveč).

Nuže:

Jediná podstatnější připomínka je k používání redakční šablony. V několika případech jsem vracel parametr licence (prosím, projděte své příspěvky, jestli ještě někde není stejná chyba).

  • Parametr licence vždy tvoří pár s parametrem obrázky. Buď jsou uvedeny oba, nebo žádný z nich; jiná možnost nedává smysl.
  • Podepsané obrázky znamenají, že obrazová dokumentace článku je přiměřená (obrázků není ani moc ani málo a jsou adekvátní a kvalitní).
  • Pokud článek žádné obrázky neobsahuje a ani je obsahovat nemá, oba parametry smažte.
  • Licence pak slouží ke kontrole, že redakce prošla jeden každý obrázek užitý v článku a zkontrolovala, že k němu máme oprávnění a že jsou správně licenční údaje. Časté problémy jsou:
    • Obrázek bez licence (případ mnoha v Neurowiki) - není přípustné. Je třeba požádat autora, aby licenci specifikoval. Doporučuje se licence stejná, jako má text, tj. CC-BY 3.0 Cz. U obrázků v Neurowiki se tak už stalo, budeme to muset zaurgovat. Stihneme-li do konce roku ještě konzultaci, prosím připomeňte.
    • Nesprávné uvolnění obrázku jako Volné dílo (Public domain, PD). Chce-li "náš" autor uvolnit obrázek tak, aby byl co nejsnáze exploatován, mělo by to být rovněž pod CC-BY; podle našeho práva se totiž nelze vzdát všech autorských práv. PD je přípustné jen u děl, která nejsou autorsky chráněná dle zákona (uřední díla), nebo která jsou jako PD uvolněna podle jiné jurisdikce (častý případ u obrázků převzatých z Commons). Kromě toho se PD používá i u děl, jejichž majetková ochrana už vypršela (autor zemřel před více než 70 lety), i když to není úplně přesné (zůstávají tzv. postmortální práva, tj. musí být uveden původní autor a nelze dílo libovoně upravovat - nesmí se snížit jeho hodnota).
    • Nesprávné uvedení verze licence CC u obrázků přebíraných např. z Commons. To je menší chyba, redaktor by ji však měl odhalit a napravit. Může vzniknout i kvůli tomu, že formulář pro nahrávání obrázků nemá kvůli přehlednosti v roletce všechny přípustné kombinace národních mutací a verzí.
  • Snažte se nezůstat u pouhého vložení {{Redakce}} (např. Bolesti hlavy/PGS). Vždy by co nejdříve měly být zkontrolovány aspoň zdroje (v neurowiki není problém, ale měl byste je podepsat). Vložení šablony bez jakéhokoliv dalšího zpracování by se mělo dít jen není-li zbytí (časový pres...)
  • A naopak nezapomínejte šablonu vložit a podepsat, pokud článek upravujete (Lacerace mozku/PGS/diagnostika).

Maličkosti:

  • Fraktury kalvy a lební baze - používáte v odkazech. Asi byste měl navrhnout rozdělení článku, nebo přinejmenším odkazovat jen na odpovídající část článku (udělá se [[Jméno stránky#Nadpis sekce]]). Za povšimnutí stojí, že článek neměl nadefinovaná synonyma (Fraktura kalvy, Fraktury kalvy, ...lební baze, ...lební base, ...spodiny lebeční, Zlomenina..., Zlomeniny...) a dosud si toho nikdo nevšiml (parametr synonyma v šabloně chyběl, neb byla vložena před 3. WW).
  • Prosím, používejte důsledně češtinu vč. diakritiky, a to i v souhrnech editací a protokolovacích poznámkách. Jsme oficiální český vzdělávací projekt a jako takový máme společenskou povinnost kultivovat i po této stránce. Dost na tom, že v redakční komunikaci používáme z praktických důvodů a pohodlnosti často nehezké slangové výrazy (copyvio, refovat, redir). Ani tento účelový/účelný žargon by neměl přesáhnout do širší komunikace redakce s uživateli.
  • Dle našich pravopisných doporučení je difuzní. Nadpisy článků by tomu měly odpovídat. V textu je přípustné i difúzní a difusní, při zpracování však je vhodné upravovat dle Doporučení. Stejně infuze, perfuze... i další kmeny (kontuze...). Používejte prosím Internetovou jazykovou příručku.
  • Prolistujte si, prosím, typografické zásady. Rozsah se píše s "dlouhou" pomlčkou bez mezer (10–25 %). Typografická doporučení není třeba striktně dodržovat jen v diskusích a dalších "pomíjivých" textech. Redakčně zpracovaný článek v hlavním jmenném prostoru by měl být typograficky bezchybný.
  • Odkaz na článek s podrobnostmi se pohodlně vloží pomocí {{Podrobnosti}}.
  • Název obrázku by měl aspoň trochu charakterizovat jeho obsah. Soubory pojmenované Kapitola3_obrázek3.jpg (např. Kraniocerebrální a míšní traumata/PGS) je vhodné přejmenovat.
  • Narazíte-li na nesprávný název článku, řešte obratem. Speciální význam v názvu článku mají znaky : / () . Celý název stránky je totiž projekt:jmenný prostor:název stránky (verze stránky)/podstránka (a verze + podstránky s příslušnými oddělovači se mohou dle potřeby vyskytnout vícekrát). Pokud by takto stručně nebylo jasné: dvojtečka, lomítko a závorky smějí být v názvu, jen mají-li speciální význam pro zařazení stránky; jinak musí pryč, vedly by k nekorektnímu chování a řazení článku. Případně rovněž připomeňte při konzultacích.
  • Najdete-li v Neurowiki odkaz na podrobnosti v "kapitole č. ...", nemažte prosím bez náhrady. Co měl autor na mysli zpravidla zjistíte z čísel "kapitol" na Portál:Neurowiki. Platí obecně: tento typ údajů může být z hlediska autora dost důležitý, nesmí zmizet jen tak. Pokud nedopátráte ani s vynaložením určitého úsilí sám, je nutno požádat autora o pomoc.
  • Je dobře, že typograficky zvýrazňujete cizí texty; u vysloveně autorských textů buďte ale nanejvýš opatrný. Bez váhání se pouštějte do zvýraznění dle zvyklostí wiki-projektů (např. první výskyt termínu z nadpisu je tučně). I v textu je zvýrazňování užitečné, dodržujte ale dvě zásady:
    1. Zvýraznění může být velká editace, neboť může zásadně ovlivnit, co čtenář vnímá jako důležité a co jako detail. Rozsáhlejší úpravy v tomto směru by proto neměly být "me" (byť jde o "typo").
    2. Snažte se zvýrazňovat jen "plnovýznamové" části textu - v principu vždy nejkratší možný úsek (výjimky jsou samozřejmě četné - zvýraznění celé věty nebo odstavce může být opodstatněné...). Čím více je zvýrazněných úseků a čím jsou delší, tím menší je přínos této úpravy.
  • K podstránce by vždy měla existovat nadřazená stránka. Pokud není, je vhodné ji vytvořit aspoň ve formě rozcestníku nebo pahýlu.
  • Souhrn editace "formátování" u nás není dosud obvyklý. Zpravidla v tomto významu píšeme "typografické úpravy", "typo" (je to běžné i v jiných wiki). Považujete-li za užitečné změnit, dejte k obecné diskusi. Je pravda, že zejména v anglofonních wiki-projektech má "typo" význam širší, než u nás (myslí se tím prakticky všechny malé editace, zejména opravy překlepů), takže úplná jednota nepanuje.
  • Všimněte si, prosím, jak na Vaše úpravy reagoval Petr Bezděk v článku Kraniocerebrální traumata.
  • Podívejte se, prosím, na drobné zásahy, které jsem provedl já i další ve článcích, které jste editoval (Speciální:Sledované stránky)


Tož tak. Uff. Ještě jednou se omlouvám za určitou strohost.

Mimochodem: včera jsem se s OK dohodli, že zorganizuje a povede dotažení článků z ORL. Provádí teď jejich inventuru a kouká, co s kterými bude třeba. V mnohých asi budou nutné rozsáhlejší věcné opravy a někde jde asi o copyvio; až bude jasný rozsah potřebných úprav, bude povolávat čtvrťáky a starší a bude Vás žádat o spolupráci. Byl bych nerad, kdybyste vnímal jako podraz, že jsem svolil, aby se velení nad zpracováním článků, které jste vložil, ujal někdo jiný. Ondra je už velmi zběhlý redaktor s vysokým výkonem a výbornou kvalitou práce, Vámi vložené články jsou tak v dobrých rukou. Budeme samozřejmě rádi, když se do práce na ORL zapojíte, a budeme vděční za Vaše náměty. Současně je ale zřejmé, že jde o úkol olbřímí a musí se jej ujmout více lidí pod vedením někoho již dostatečně zacvičeného.

Ať se Vám daří jako v posledních dvou dnech. Držím Vám palce!--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 19. 5. 2010, 17:07 (UTC)

Vážený pane doktore,
děkuji za Vaše tipy - opět jste mi tak zodpověděl spoustu otázek, které bych Vám položil na naší příští konzultaci. (Zejména ohledně šablony Redakce a jejího parametru "obrázky" - nebyl jsem si jist, kdy a jak je vkládat či nevkládat.)
Děkuji také za poznámky k článku Fraktury kalvy a lební baze. To, že na něj z jiného článku odkazuji neúplně, je však pouhé přehlédnutí (za které se omlouvám), odkazovat na jednotlivé části článků již umím. :-) Zároveň bych chtěl podotknout, že jsem včera vytvořil 2 redirecty na tento článek - také jsem si všimnul, že u něj nebyla vytvořena synonyma, ale s jejich vytvářením jsem se záměrně trochu "krotil", protože jsem si nebyl jistý, jak moc můžu WS "zasynonymovat"... :-)
Za používání "cestiny" namísto češtiny ve shrnutí se omlouvám - šlo pouze o sílu zvyku.
To, že byl OK pověřen organizací dotažení článků z ORL mi samozřejmě vůbec nevadí - pro mne by to bylo dle mého názoru dosti velké sousto, takže je dobře, že tomu bude velet někdo zkušený.
Ještě jednou děkuji za všechny Vaše připomínky a doufám, že se mi je zdárně podaří uplatnit při své další práci na WS.
S pozdravem, --Tom kom 19. 5. 2010, 18:26 (UTC)
Málem bych zapomněl - děkuju také za vložení nálepek na moji stránku - vypadá to moc hezky! :-)
Zdravím, Tomáši,
děkuji za řadu editací. Nejsem si jistý, jestli se nemýlím, a nemám teď možnost to podrobně zkoumat, ale mám pochybnosti, jestli obrázky z neurowiki nepřejmeováváte zbytčně krkolomným postupem: stačí použít záložky Přesunout u obrázku. Mám pocit, že obrázek zbytečně znovu nahráváte. Přesunutí má tu výhodu, že se přenese historie a veškeré protokolovací záznamy. Stačí pak označit ke smazání autmaticky vytvořený redir.
Promiňte mi stručnost, o víkendu napíši podrobněji. Zdravím ze Slovenska--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 20. 5. 2010, 22:34 (UTC)
Dobré ráno, pane doktore,
podobnou možnost jsem při snaze o přejmenování obrázků hledal, ale bohužel se mi záložka Přesunout u obrázků nezobrazuje (u normálních stránek ano), takže mne nenapadla jiná možnost, než obrázky poněkud krkolomně stahovat k sobě do počítače a následně znovu na WS nahrávat... Poradíte-li mi, jak to udělat lépe, budu rád.
Zdravím na Slovensko! --Tom kom 21. 5. 2010, 04:42 (UTC)
Máte pravdu, oprávnění k přesunu souboru má jen správce. Nevěděl jsem, omlouvám se. Musíme vyřešit systémově, zakládám vlákno. Prosím o strpení, během několika dní bude jasno, jak dál.--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 21. 5. 2010, 18:17 (UTC)
Přesouvání souborů by Vám již mělo být dostupné. Zkuste prosím.--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 24. 5. 2010, 06:19 (UTC)

Dvojitá přesměrování[upravit | editovat zdroj]

Milý Tomáši,

děkuji za zakládání přesměrování - synonym. Je to velmi užitečné pro vyhledávání. Dávejte jen pozor, abyste nevytvořil dvojitá přesměrování, popřípadě stav, který ke vzniku dvojitých přesměrování v budoucnu povede. V zásadě:

  • dříve, než začnete vytvářet synonyma, měl by mít článek "správný" název. Tedy např. "Anémie ze snížené tvorby erytrocytů" (anémie je s dlouhým -é-; bohužel vše ostatní - glykemie, hyperbilirubinemie... je krátce - je to nesoustavnost, ale je to tak; erytrocyt se počešťuje th -> t; vizte Internetovou jazykovou příručku), "Posthemoragická anémie", "Arthritis uratica" (termíny by neměl být hybridní; tedy buď celý v řecko-latinské terminologii - arthritis uratica, nebo celý česky - dnavá artritida, nebo celý slovensky),
  • všechny odkazy pak musí vést přímo na nový název respektující všechny zásady.

Dvojité přesměrování se považuje za chybu, časem s velkou pravděpodobností povede ke ztrátě odkazů. Systematicky se proto "napřimují". Dvojitá přesměrování lze vyhledat pomocí tohoto nástroje (dostupný ze speciálních stránek).

Pokud vytvoříte přesměrování "obráceně" (ze "správného" názvu odkazujete na "špatný"), stránku už nemůžete vhodně přejmenovat bez pomoci správce (dostanete hlášení, že stránku nelze přesunout - musí se smazat cílová stránka přesunu). V tom případě neváhejte správce zaúkolovat buď přímo přes diskusní stránku, nebo pomocí Fórum:Úkoly pro správce (na 3.WW jsme se domluvili, že tuto stránku přejmenujeme na Žádost o pomoc správce, ale ještě jsme neprovedli :-) ).

Jdu to zkusit dočesat; prosím, zkontrolujte, jestli jsem něco nepřehlédl.

Děkuji a zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 21. 5. 2010, 19:00 (UTC)

Práva strážce[upravit | editovat zdroj]

Milý Tomáši, přidal jsem Vám práva strážce. V posledních změnách nyní uvidíte některé příspěvky označené červeným vykřičníkem - jsou to příspěvky uživatelů, kteří ještě nemají s WikiSkripty mnoho zkušeností. Měl byste se jim přednostně věnovat a začít řešit případné chyby. V porovnání verzí a někdy i na konci takové stránky pak uvidíte tlačítko "označit jako prověřené", po jehož stisknutí vykřičník zmizí a článek ostatním redaktorům a správcům vyřadíte z přednostního zpracovávání.

Naučte se také prosím v posledních změnách pracovat s filtry "skrýt prověřené editace" a "ukázat malé změny".

Pokud nabudete dojmu, že příspěvky některého uživatele už jako potenciálně rizikové označovány být nemají, požádejte správce, aby mu udělili právo "autopatrol".

Děkuji Vám za za spoustu práce v posledních dnech. Srdečně zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 24. 5. 2010, 06:08 (UTC)

Články z ORL[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Tome, nedávno jsi do WikiSkritp převedl větší množství článků z ORL. Většina těchto článků zůstala rozpracovaná. Chtěl bych Tě poprosti, jestli bys mi pomohl tyto články upravit a dotáhnout na přijatelnější úroveň...? Děkuji. Příjemný den! --OK 27. 5. 2010, 13:37 (UTC)

Vítání nových uživatelů[upravit | editovat zdroj]

Dobrý večer,

děkuji za poslední editace. Prosím o drobnost: pokud vítáte nové uživatele, nedělejte to jako malou editaci - nedostane se jim pak tolik informací o nové zprávě, takže přivítání včetně informací v něm uvedených mohou snadno přehlédnout.

Ozvěte se mi prosím také s tím termínem, předpokládám, že nejpozději zítra budu mít celý příští týden plný.

Zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 3. 6. 2010, 20:23 (UTC)

Dobrý večer,
děkuji za připomínku. Ohledně termínu jsem Vám právě odeslal email.
S pozdravem --Tom kom 3. 6. 2010, 20:33 (UTC)

Licence obrázků[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Tom kome :-),

narazila jsem na články, kde jsou obrázky uvedené jako vlastní dílo, ale bez udání licence. Všimla jsem si, že např. zde Diskuse:Míšní traumata/PGS/diagnostika jsi psal, že autorům napíšeš, aby se to vyřešilo. Chci se tedy zeptat, jak to probíhá? Jedná se vlastě vždy o obrázky z neurowiki.

Měj se hezky, ahoj --Weru.jpg Veronika Zemanová -- redakce WikiSkript 4. 5. 2011, 09:15 (CEST)