Diskuse s uživatelem:VRejlek

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 30. 3. 2011, 20:33 (CEST)


Zkontrolování článku[editovat zdroj]

Ahoj Vašku,

dívala jsem se, že v posledních dnech jsi odvedl spoustu redakční práce. Patří Ti za to náš dík!

Při kontrole Tvých editací jsem u článku Hendersonova-Hasselbalchova rovnice narazila na to, že na diskusní stránku článku (správně!) vložil šablonu {{Zkontrolovat}}, což už samo o sobě ukazuje, jak daleko jsi v práci ve WikiSkriptech postoupil. Měla bych ale 2 malé připomínky:

  • když tuhle šablonu vkládáš, mělo by to být u článku, který je zkontrolování hoden (myslím si, že v dosavadní podobě je článek ještě příliš stručný, ale to je na diskusi...)
  • pokud už navrhneš nějaký článek na kontrolu učitelem, měl bys příslušného učitele oslovit (třeba e-mailem, skrytou kopii pošleš na redakce@wikiskripta.eu) a pak taky jeho jméno do šablony doplnit, abychom věděli, kdo a jestli byl osloven, příklad:

{{Zkontrolovat | [[Uživatel:Mvejr | MUDr. Martin Vejražka, PhD.]]}}.

Pokud si nejsi v něčím jistý, kontaktuj mě mailem nebo na diskusní stránce, a nebo se zeptej zde. , --Romerová.jpg Michaela Romerová -- redakce WikiSkript 30. 4. 2011, 16:03 (CEST)

Ahoj, díky za připomínky a zpětnou vazbu, pokusim se svoje počínání zlepšit ;-) ----Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 2. 5. 2011, 12:35 (CEST)

Rozcestníky a různé významy[editovat zdroj]

Zdravím Vás,

musím Vás pochválit, jak jste se hezky zapojil do redakční práce. Děkujeme moc za všechny Vaše nedávné editace. Chtěl bych Vám jenom dát pár rad ohledně rozcestníků. Založil jste stránku Mutace rozcestník. Využít slova rozcestník v názvu stránky není nutné (a je tudíž vlastně zbytečné), pokud stránka sama o sobě je rozcestníkem. Správně by se tedy rozcestník měl zakládat na stránce Mutace a původní článek o mutacích by se musel přemístit. Při zakládání rozcestníků je ovšem také uvažovat o přínosu samotného rozcestníku. Pokud je ve WikiSkriptech v současné době článek pouze o jednom významu, potom nemá rozcestník pro čtenáře žádnou přidanou hodnotu - neboť mu nedá na výběr, ale vlastně ho jen "zdrží". Navíc si říkám, o čem vlastně by byl potenciální článek o mutaci hlasu - jednořádková zmínka je v článku Fyziologické zvláštnosti období dospívání a nabízí se otázka, zda je účelné napsat o tom i samostatný článek (neříkám, že není, pouze o tom přemýšlím). Pokud by se ve WikiSkriptech takovýto článek vyskytl, potom bude rozcestník určitě na místě, do té doby bych ho považoval za zbytečný.

Druhou poznámku mám k používání šablony Různé významy. Její použití ve článcích Amniocentéza a Arthrogryposis multiplex congenita je totiž velmi sporné. Tato šablona v nich původně byla, po diskusi jsme ji ovšem odstranili (a proto jsem Vám ji odstranil i nyní). Důvod je ten, že rozcestník je vytvořen z důvodu shodné zkrakty - AMC. Různé významy má tedy tato zkratka, nikoliv konkrétní články. Pokud už se někdo prokliká do článku amniocentéza, potom hledal zřejmě právě amniocentézu a ne arthrogryposis multiplex congenita - poznámka o podobném názvu je tedy vysloveně zavádějící.

Toto jsou ovšem již velmi pokročilé aspekty redakční práce. Ještě jednou Vám moc děkuji za Vaše příspěvky a přeji ať se Vám daří i nadále. --Antonín Šípek.jpg MUDr. Antonín Šípek -- redakce WikiSkript 1. 5. 2011, 14:52 (CEST)

Také Vás zdravím,

děkuji mnohokrát za zpětnou vazbu, snažím se světem WikiSkript co nejrychleji a nejefektivněji prokousat, ale neobejde se to bez přehmatů. Jsem vděčný za každou radu a pokusím se jich v budoucí práci využít.----Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 2. 5. 2011, 12:41 (CEST)

Pochvala[editovat zdroj]

Ahoj Vašek,

Chcel by som Ti veľmi poďakovať za Tvoje nové články z kategórie Biofyziky. Portál Biofyziky totiž patrí k najvyťaženejším, hlavne počas obdobia pred skúškou (zimné mesiace:-) a kvalitné články sú skutočne potrebné. Len tak ďalej!--Držiak.jpg Jakub Žiak -- redakce WikiSkript 27. 6. 2011, 15:05 (CEST)

Wiki4lístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Milý kolego,

chtěl bych Vám poděkovat za velké množství práce, kterou vykonáváte ve WikiSkriptech. Jsem moc rád, že se těmto stránkám věnujete; a doufám, že i pro Vás je tato činnost přínosná. Mám radost z toho, jak hezky jste se do redakčních činností zapracoval, a těší mě, že pomáháte WikiSkripta udržovat i o prázdninách, kdy se jim věnuje méně redaktorů, než obvykle.

Jako malé poděkování, prosím, přijměte aspoň symbolický čtyřlístek.

Doufám, že i nadále zachováte WikiSkriptům přízeň a že se budeme na jejich stránkách potkávat.--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 1. 9. 2011, 19:04 (CEST)

Děkuji mnohokrát, velmi si toho vážím. Jsem rád, že se mohu na tomto projektu podílet. Na wikiskriptech se mi totiž dostává možnosti něčím přispět studentské komunitě a zároveň ona přispívá mně, když si ve zdejších článcích opakuji zapomenutou látku nebo si pročítám věci nové a neznámé. Věřím, že se zde potkáme v příštím ak. roce ještě častěji. ----Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 2. 9. 2011, 09:06 (CEST)

Brzký velký zásah do nového článku[editovat zdroj]

Ahoj Vašku,

cítím se trochu jako pes, když tady po všech těch pochvalách mám ač malou přesto výtku ke Tvé práci ;) Celkově se snažíme do nových článků autorům nezasahovat moc brzo. Tedy počkat den dva od jejich poslední editace a pak se můžeme redakčně vrhnout na úpravy připomínky apod. Brzké editace můžou nového autora snadno zaskočit a odradit od dalších článků. Konkrétně ve článku Léčba pomocí laseru byl zásah už uživatele před Tebou příliš brzo, každopádně mě překvapilo, když jsi smazal odstavec a půl a do souhrnu editace napsal překlep. Bylo to opravdu záměrně? Příště prosím opravdu počkej pár dní, přeci jen není dobré promazávat nové články, mě by to jako autora rozhodně odradilo ;) Hezký začátek září a ať se daří! ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 3. 9. 2011, 13:26 (CEST)

Zdravím,
jsem z toho trochu zmatený, jelikož takovouhle editaci bych určitě neshrnul pod „překlep“, čili se někde musela stát chyba a já omylem smazal kus článku, za což se omlouvám. Určitě to nebylo schválně, jednalo se tam jenom opravdu o opravu překlepu. Napříště se pokusím o větší pozornost. Také přeji hezký začátek září! ----Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 4. 9. 2011, 10:39 (CEST)
Díky za rychlou reakci. Myslela jsem si, že to nebyla záměrně. Ovšem stane se. Ať se daří a měj se parádně! ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 4. 9. 2011, 20:49 (CEST)

Příspěvky na diskusní stránky[editovat zdroj]

Milý kolego,

děkuji za Vaše editace ve WikiSkriptech i za vítání nových uživatelů. Chtěl bych poprosit o úplnou drobnost: Píšete-li na diskusní stránky, včetně přivítání nových uživatelů, mělo by editace zpravidla být označena jako velká. Existují sice výjimky (např. opravujete překlep v předešlé diskusi, vkládáte informačně prázdný text - poděkování za reakci apod.)., ale těch je výrazná menšina. Jedinou opravdu podstatnou výjimkou je podepisování redakční šablony, které se ukládá jako malá editace, pokud nejde o první vložení, o podepsání posledního parametru, nebo pokud nechcete na úpravy upozornit další redaktory. Jde o to, že příspěvky do diskusí by měly být vidět v posledních změnách a o malých editacích se také neposílají automatická hlášení.

To je ale jenom maličkost. Doufám, že Vám práce na WikiSkriptech i nadále půjdou hezky od ruky. Pokud byste potřeboval s čímkoliv pomoci či poradit, neváhejte se ozvat.--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 5. 10. 2011, 13:27 (CEST)

Ano, díky za upozornění, bude tak činěno. Pěkný zbytek dne ----Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 5. 10. 2011, 20:47 (CEST)

Obnova kontrol[editovat zdroj]

Ahoj Vašku,

jsem ráda, že se zase někdo pustil do obnovování pozměněných zkontrolovaných článků. Jen prosím pozor na velké editace. Vložení obrázku do článku je velká editace a redakce nemá právo v takovém to případě kontrolu obnovit. Stručně jsou pravidla popsána zde. Kdyby cokoliv nebylo jasné, neváhej se na mě obrátit. Hezký víkend ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 7. 10. 2011, 14:08 (CEST)

Zdroje[editovat zdroj]

Ahoj, myslíš že by bylo možné doplnit zdroje u článku Difusní endokrinní systém ? Děkuji --Jana Zítková 28. 12. 2011, 01:31 (CET)

Zdravím,
asi jsem na to zapomněl, hned to tam dám. Díky za upozornění, pěkný zbytek svátků! ----Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 28. 12. 2011, 09:09 (CET)

Poděkování[editovat zdroj]

Děkuji za skvělou a rychlou pomoc při řešení problémů s uživatelkou Dana.russova. Moc děkuji! --Dancza.jpg Daniela Krupičková -- redakce WikiSkript 6. 2. 2012, 22:05 (CET)

Není zač, je to přeci samozřejmostí ;-) ----Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 6. 2. 2012, 23:11 (CET)

Druhý čtyřlístek[editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Milý kolego,

budu tentokrát stručný, neboť toto poděkování datluji z mobilu a všechny ty hranaté závorky a svislíky mi dávají zabrat: nemohu však již mlčky přihlížet Vaší pečlivé a pilné činnosti pro WikiSkripa. Ohromě pomáháte. Velmi si vážím Vašeho času a energie, které věnujete náročnému přepracovávání článků. Jsme rádi, že se na WikiSkriptech podílíte. Ať Vás tato činnost nadále baví!--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 14. 2. 2012, 19:48 (CET)

Děkuji pěkně, jsem rád, že mohu být nápomocen ----Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 15. 2. 2012, 10:35 (CET)

Překvapení[editovat zdroj]

Ahoj Vašku!

Mám tu milou povinnost ti jako první pogratulovat k zaslouženému povýšení. Na WikiWeekendu jsme se jednomyslně shodli, že máš za sebou obrovské množství práce a zasloužíš si alespoň symbolickou odměnu. Doufám, že WikiSkriptům zachováš přízeň a hlavně budeš šířit slávu na naší fakultě :-)

Měj se hezky --Cat.katka.JPG Kateřina Kůlová -- redakce WikiSkript 21. 4. 2012, 09:25 (CEST)

Zdravím,
toto mě skutečně zaskočilo a mile překvapilo! V poslední době jsem bohužel nemohl WS věnovat čas a nebude to patrně ani do prázdnin možné, mám mnoho práce se sebou samým a svým studiem. Přesto svou přízeň jistě zachovám a v budoucnu opět přispěji.
S díky a pozdravem ----Vrejlek fotka.png Václav Rejlek -- redakce WikiSkript 22. 4. 2012, 20:29 (CEST)