Nápověda:Jak začít

Z WikiSkript

Tip.png
Tip: Nemáte čas číst nápovědu a učit se, jak přispívat do WikiSkript?

Pošlete svůj text emailem na adresu redakce@wikiskripta.eu a redakce WikiSkript jej převede za Vás.

Úpravu článku s Vámi bude redakce konzultovat. Můžete také využít našich grafiků, kteří pro Váš článek vytvoří schémata či ilustrace. Jste-li učitel z lékařské fakulty, budete mít možnost článek nakonec zkontrolovat a podepsat svým jménem.

Tip.png
Tip: Nemáte čas číst nápovědu a učit se, jak přispívat do WikiSkript?


Registrace

Registrace není povinná, přesto ji uživatelům doporučujeme. Díky registraci Vám mohou redaktoři lépe pomáhat s prvními kroky. Zároveň budete mít lepší přehled o svých článcích a můžete si nechat zasílat e-maily při jejich změnách.

Zaregistrujete se klepnutím na vytvořit účet.

Editovat články můžete i bez registrace, v takovém případě bude do historie zaznamenána Vaše IP adresa.

Jak vytvořit článek
  • Zadejte název článku do vyhledávacího políčka.
  • Ve výsledcích vyhledávání zkontrolujte, zda článek s podobnou tematikou již neexistuje. Pokud ano, neváhejte jej vylepšit.
  • Pokud se zobrazí text Napište pro WikiSkripta článek..., klepněte na červený odkaz vedle něj a začněte psát.
  • Dbejte, prosím, na autorská práva. Bez svolení nevkládejte do WikiSkript texty, které napsal někdo jiný.
Jak upravit článek

Upravte stávající stránku – klepněte na záložku editovat vpravo nahoře u příslušného článku ikona tužky pro jednoduché a rychlé úpravy.

Nebo záložku editovat zdrojový kód Editovat zdrojový kód pro komplexnější úpravy článku. Své změny si prohlédněte pomocí tlačítka Náhled dole pod článkem a článek následně uložte pomocí tlačítka Uložit.

Do shrnutí editace napište, jaké změny jste provedli – usnadňuje to další práci s článkem.

Pozor na autorská práva

Vkládejte do WikiSkript pouze texty, k nimž máte autorská práva, popř. svolení autora. Až na výjimky není možné doslova citovat učebnice, kopírovat z nich obrázky, ani kopírovat materiály dostupné na internetu. Další informace naleznete na stránce Autorské právo.

Mějte rovněž na paměti, že vložením či úpravou jakékoliv stránky ve WikiSkriptech současně souhlasíte s tím, že kdokoliv může váš příspěvek či vaše změny pozměnit, dále použít nebo smazat.