Nápověda:Kontrola článku učitelem/Pokyny pro učitele

Z WikiSkript

Akademičtí pracovníci jsou oprávněni zkontrolovat a „podepsat“ kterýkoliv článek WikiSkript. Vítáme, pokud učitelé ověří články ze svého oboru i v případě, že k tomu nebyli předem vyzváni.

Článek je v pořádku

Pokud je článek věcně správný a chcete jej označit jako „zkontrolovaný učitelem“, vložte na jeho úplný začátek označení {{Zkontrolováno}}:

  1. Otevřete článek v editačním okně.
  2. Umístěte kurzor na úplný začátek
  3. Vložte označení:
  • Stiskněte tlačítko Button_article_de_qualite.png Kontrola z nabídky Kontrola článku nad editačním oknem
nebo
  • vložte text {{Zkontrolováno|{{subst:REVISIONTIMESTAMP}}|~~~~}} (použijte Ctrl+C, Ctrl+V).

Pozn.: Pokud nemáte nad editačním oknem tlačítko Button_article_de_qualite.png Kontrola, kontaktujte redakci na redakce@wikiskripta.eu.

Redakce následně ověří, kdo článek podepsal, a provede v článku určité technické změny. Pokud podepisujete článek poprvé, může se stát, že Vás redakce ještě „nezná“ – v tom případě Vás budeme kontaktovat, abychom ověřili Vaši identitu.

Bude-li Vám kontrola trvat delší dobu, kupříkladu pokud si články za účelem snazší kontroly tisknete, kontaktujte prosím redakci na redakce@wikiskripta.eu. Ta článek označí, aby jej během kontroly nikdo neupravoval a neznesnadňoval Vám tak práci.

Článek obsahuje chyby či má jiné nedostatky

Budeme velmi rádi, pokud případné nedostatky v odborném textu odstraníte a článek upravíte natolik, že jej budete moci „podepsat“. Neváhejte kontaktovat kteréhokoli člena redakce, můžeme-li Vám s úpravami článku jakkoli pomoci.

Pokud nedostatky nechcete či nemůžete odstranit, označte, prosím, alespoň článek jako chybný, neúplný apod. Můžete tak učinit:

  • odesláním informace mailem kterémukoli členovi redakce,
  • uvedením nedostatků na diskusní stránce článku,
  • vložením šablony {{Diskuse}} nebo {{Pahýl}} do článku, ideálně rovněž s doplněním komentáře na diskusní stránce článku.