Nápověda:Některé běžné situace

Z WikiSkript

Circle-question.svg Průvodce vytvářením článků Obsah nápovědyZeptejte se
Tento průvodce Vám objasní základní zvyklosti a doporučení, které by články ve WikiSkriptech měly dodržovat.

Jaké články patří do WikiSkriptNázev článkuDélka článkuIdeální článekZdrojováníPravopisTypografieBěžné situace

Rozpracovaná stránka[editovat zdroj]

Pokud musíte přerušit práce na nějaké stránce, nicméně počítáte s tím, že se k ní v nejbližší době vrátíte, vložte na její začátek kód {{Pracuje se}}. Díky této šabloně se objeví varování, které bude vypadat přibližně takto:

Rozpracované.jpg

K práci na stránce byste se měli vrátit co nejdříve, někdo z ostatních uživatelů totiž může čekat, až uvedené varování opět odstraníte.

Pokud po 30 dní nedojde k žádné editaci rozpracovaného článku, má se za to, že jste na něj „zapomněli“. Varování se nahradí za toto:

Zapomenuté.jpg

Neúplná stránka[editovat zdroj]

Jestliže stránka není dokončená (například obsahuje jen část informací, jež by na ní měly být), avšak sami nemáte v úmyslu ji v blízké době dokončit, můžete ji aspoň označit – tím jednak upozorníte čtenáře neznalé tématu, že něco chybí, jednak umožníte pokročilejším nedodělky snadno najít a začít na nich pracovat. Na konec takové stránky vložte kód {{Pahýl}}. Na stránce se objeví následující hlášení:

Pahýl šablona.jpg

Jak smazat stránku[editovat zdroj]

Mazání stránek je vyhrazeno správcům. Pokud si o některé stránce myslíte, že by měla být vymazána, vložte na ni šablonu {{Smazat|Důvod proč má stránka býti vymazána. --~~~~}}. Měla by být zcela na začátku stránky. Podrobnější informace o jejím použití najdete na její stránce.
Typicky se této šablony užívá v následujících případech:

  • V názvu stránky je překlep nebo jiná chyba.
Obsah stránky přesunete do jiného, správně pojmenovaného článku (viz níže). Článek s chybným titulkem (nyní již prázdný) označíte touto šablonou.
  • Sloučili jste několik článků a je potřeba „uklidit“ jejich pozůstatky.
  • Přejmenovali jste článek.
  • Narazili jste na něco, co do Wikiskript rozhodně nepatří.

Přejmenování článku[editovat zdroj]

Přejmenování článku není možné, jediným řešením v případě nevhodného nebo chybného názvu je přesunutí článku. K navržení takového postupu použijte šablonu {{Přesunout}}. S článkem se přesouvá i jeho diskuzní stránka a historie, automaticky vzniká přesměrování ze strané stránky na novou. Přesto je vhodné odkazy vedoucí na článek „napřímit“.

Co s duplicitním článkem[editovat zdroj]

Pokud je článek tématicky totožný či velice podobný jinému a myslíte si, že by měly býti sjednoceny, označte ten s méně vhodným názvem šablonou {{Sjednotit}}.

Editační konflikt[editovat zdroj]

Někdy se stane, že stejný článek upravují dva uživatelé najednou. Pak nastane editační konflikt a zobrazí se stránka s možností úprav rozdílných verzí článku. Pakliže chcete vědět, jak takovou situaci řešit, přečtěte si prosím nápovědu k editačnímu konfliktu.

Searchtool right.svg Podrobnější informace naleznete na stránce Nápověda:Editační konflikt.