Nápověda:Redakční šablona/Prolinkování
Každý parametr šablony označuje kritérium, které je třeba v článku zkontrolovat, popř. opravit a nakonec podepsat. Vizte jak vkládat a podepisovat šablonu redakce.
Prolinkování
Prolinkování článku označuje, jak je článek propojen pomocí odkazů s jinými články ve WikiSkriptech.
Prolink vkládáme pomocí dvojitých hranatých závorek [[]]. Pokud prolinkované slovo přesně neodkazuje na název článku, případně chceme prolinkovat jen na část článku, používáme svislítko – název článku|prolinkovaný odkaz.
Platí, že článek by neměl být:
- Příliš modrý – odkazujeme vždy jen z prvního výskytu daného pojmu. Také není třeba prolinkovávat vše, je vhodné odkazovat na takové články, které předpokládáte, že by mohly čtenáře zajímat.
- Příliš červený – někdy je vhodné vytvořit odkaz na pojem, který sice ještě ve WikiSkriptech není popsán, ale lze předpokládat, že se tak brzy stane. Pojmy, o nichž pravděpodobně nikdy články nevzniknou, jako odkazy nevytváříme.
- Příliš šedý – nevedou-li z článku odkazy, není využita výhoda elektronického media oproti tištěnému, totiž možnost články efektivně propojit a usnadnit čtenářům orientaci.
Mohlo by se hodit
Je třeba zkontrolovat, že na článek vedou odkazy z jiných článku (sekce Nástroje v levém menu → Odkazuje sem) a také vytvořit vhodné odkazy z článku na jiné články.
Externí odkazy vkládáme pomocí hranaté závorky [] – název externí stránky mezera prolinkované slovo. Více využívané odkazy jako např. Akutně, Mefanet mají vlastní způsob zadávání. Více o tom na stránce K:Externí zdroje.
Je-li prolinkování přiměřené, může být parametr v redakční šabloně podepsán.