Nápověda:Závěr článku

Z WikiSkriptNa konci každého článku se uvádějí odkazy na použité prameny a další informace související s tématem článku, a dále vnitřní odkazy pro zařazení článku do kategorií.

Odkazy[editovat zdroj]

Oddíl Odkazy by měl mít následující strukturu:

== Odkazy ==
=== Související články ===
=== Externí odkazy ===
=== Zdroj ===
=== Reference ===
<references />
=== Použitá literatura ===
=== Doporučená literatura ===
[[Kategorie:]]
  • Související články: sem patří seznam odkazů na další články ve WikiSkriptech, které s tématem vlastního článku určitým způsobem souvisí.
  • Externí odkazy: odkazy na stránky mimo WikiSkripta, které obsahují textové či jiné materiály související s tématem článku.
  • Zdroj: jako zdroj je citován materiál, ze kterého byl celý článek kompletně přejatý. Takto přejímat lze samozřejmě pouze s výslovným svolením autora původního materiálu.
  • Reference: reference představují přímé odkazy na citovanou literaturu. Referencemi by mělo být doloženo každé významné tvrzení, podobně jako je tomu v odborných článcích.
  • Použitá literatura: pod tento nadpis patří odkazy na zdroje, s jejichž pomocí byl článek vytvořen. Od referencí se liší tím, že nejde o přímou citaci konkrétního tvrzení, ale o širší a obecnější využití.
  • Doporučená literatura: jako doporučenou literaturu je vhodné uvést tištěné materiály, které článek vhodným způsobem rozvíjejí či doplňují.

Jednotlivé položky jsou nepovinné, každý článek by však měl obsahovat alespoň jeden záznam použité nebo referenční literatury a pokud není původní, pramen, ze kterého byl převzat.

Searchtool right.svg Podrobnější informace naleznete na stránce Nápověda:Zdrojování.

Každý jednotlivý odkaz se vkládá na nový řádek s odrážkou (vložením znaku * na začátek řádku).

Kategorie[editovat zdroj]

Každý článek je třeba zařadit do kategorií, a to podle jednotlivých oborů. Tato problematika je vysvětlena v nápovědě pro kategorie. Jednotlivé kategorie zadáváme jako vnitřní odkaz vždy jednotlivě.

[[Kategorie:...]]
[[Kategorie:...]]

Příklad správného závěru článku[editovat zdroj]

Příklad správného závěru článku naleznete na stránce Ideální článek.