Portál diskuse:Mikrobiologie

Z WikiSkript

Nvrhuji změnit členění portálu. Současnou položku Bakterie bych přejmenoval na Nemoci a Bakterie bych věnoval ryze bakteriím podle taxonomického dělení (tyčinky/koky, G+/G-). Dále bych separova článek bakterie a k ní náležící nemoci, samozřejmě s poatřičným prolinkováním. Pokud souhlasíte, rád se této změny ujmu. --Petrb.jpg Petr Bína -- redakce WikiSkript 6. 1. 2011, 20:55 (CET)

Asi by také bylo vhodné sjednotit nadpisy - tj. bakterie, viry, houby, paraziti.--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 7. 1. 2011, 08:46 (CET)
Na svém pískovišti jsem vytvořil svoji představu o vzhledu a členění portálu, prosím podívejte se na ni. --Petrb.jpg Petr Bína -- redakce WikiSkript 7. 1. 2011, 19:24 (CET)
Z mého laického pohledu je to dobré, akorát bych asi místo "infekční nemoci" psal "bakteriální". Děkuji a zdravím--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 7. 1. 2011, 20:45 (CET)
Souhlasím s přejmenováním nadpisu "infekční nemoci", protože tam, jsou vypsané pouze bakteriální onemocnění a infekční jsou i virové či parazitární. Ještě bych navrhla k diskuzi, zda je opravdu potřeba mít články ryze dle taxonomického dělení pro potřeby mediků. Už dříve vznikly určité pokusy v podobě infoboxů viz infobox nemoci Mor a nebo infobox taxonomický Mycobacterium tuberculosis, který se mi zdá dostatečně přehledný a ucelený. Spíše bych se tedy přikláněla k dodělání infoboxů, tot můj názor do diskuse :-) Hezký den ----Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 8. 1. 2011, 13:57 (CET)