Portál diskuse:Pediatrie

Z WikiSkript

Zdravím!

Zjistila jsem, že Portál má v prohlížeči IE úplně jiný vzhled (běžně používám Operu), barvy se zobrazují jinak (OrangeRed1 modře apod.) a dokonce některým tabulkám chybí orámování - ačkoli jsou všechny nadefinované stejně - co s tím? S pozdravem --Valtameri 11. 4. 2010, 13:00 (UTC)

Milá Terezo,
různé prohlížeče různě umí jména barev. Obecně nejvíc problémů bývá s "číslovanými" barvami. Přestože sám raději používám názvy barev, protože kód je pro normálního smrtelníka čitelnější, nezbývá než poradit, abyste nahradila jména barev jejich čísly - udělal jsem v případě OrangeRed1 (tj. #FF4500) a funguje. Omlouvám se, že neudělám dále - jsem na chatě a připojen přes telefon, a jakákoliv editace je pro mě dnes zkouškou trpělivosti.
Přeji hezký zbytek neděle--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 11. 4. 2010, 13:48 (UTC)
Děkuji za tip! Hotovo : ) --Valtameri 12. 4. 2010, 14:52 (UTC)

Chorobopis[upravit | editovat zdroj]

Zdravím pediatry;) Na 1lf.cz visí můj státnicový chorobopis (samozřejmě anonymizovavý), již když jsem jej vystavoval na 1lf.cz, tak jsem do něj výslovně zmínil licenci CC-BY-SA. Chtěl jsem se zeptat, jestli by bylo smysluplné jej překopírovat i na Wikiskripta, nebo jestli máte pocit, že by to bylo zbytečné.--Formol 12. 12. 2010, 19:00 (CET)

Zdravím za nepediatry :) Otázkou klíčovou pro rozhodnutí, zda něco má či nemá být na WikiSkriptech je, zda je zveřejnění zde užitečné pro studium medicíny. Dle mého názoru je v tomto případě odpověď kladná. Následuje otázka, jak co nejlépe takový příspěvek zařadit do struktury WS. Zde bych váhal, zda má být vzorový chorobopis přímo v "oborovém" portále, nebo v některém portále se zkouškovými otázkami. Připadá mi výhodnější spíš druhé řešení, neboť jde o záležitost, která má význam právě pro přípravu na uzavření předmětu (či jeho části) a dost možná i jen na některých fakultách, než že by šlo o obecně platný a "nadčasový" učební text. Ale neznám podrobnosti, takže nechávám k další diskusi. Přeji všem hezký týden--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 12. 12. 2010, 22:24 (CET)

Tak tedy chorobopis je zde: Modelový chorobopis (pediatrie), rozhodnutí o umístění raději přenechám povolanějším.--Formol 13. 12. 2010, 11:55 (CET)