Uživatel:Cooba/Nápověda/Nápověda:Editační tlačítka2/Nástroje

Z WikiSkript
Editační tlačítka

Klepnutím na tlačítko zobrazíte nápovědu. Nemáte-li ve svém editoru speciální tlačítka, můžete si je zapnout v nastavení (vizte návod).

Tlačítka formátování

Button bold.png Button italic.png Button link.png Button extlink.png Button headline.png Button image.png Nowiki icon.png Button sig.png Button template alt.png TableCell.png Button sub letter.png Button sup letter.png Button nbsp 1.png Btn toolbar liste.png Btn toolbar enum.png

Speciální tlačítka

Button easy cite.png Button ref.png Button refs.png Button renommer.png Button verse.png Button code.png Button fact.png Button mysignature.png Button user.png Button clock.png Button copy edit.png Btn toolbar rayer.png Btn toolbar Evalution Securite informatique.png Button copyvio discuss.png Button article de qualite.png Button redirect.png Button miss signature.png

Nástroje

Button easy cite.png Nástroj pro tvorbu citací

Tlačítko nástroj pro tvorbu citací spustí aplikaci pro generování citací. Vyberte typ zdroje, který chcete citovat (kniha, časopis, internetová stránka, přednáška) a vyplňte povinné položky. U knih a časopisů stačí uvést IBSN resp. PMID, zbytek je doplněn automaticky.

Nakonec klepněte na vygenerovat citaci a citace se vloží do článku.

Searchtool right.svg Podrobnější informace naleznete na stránce Nápověda:Literatura.

Button ref.png Reference

Tlačítko reference vkládá <ref>Citace</ref>. Vložíte-li na místo "Citace" citaci zdroje (např. pomocí nástroje pro tvorbu citací, tlačítko Button easy cite.png), zobrazí se v textu index. Citovaný zdroj pak bude zobrazen na konci článku v oddílu Reference.

Searchtool right.svg Podrobnější informace naleznete na stránce Nápověda:Literatura.

Button refs.png Seznam literatury

Tlačítko seznam literatury vkládá přednastavený seznam literatury. Je zvykem vkládat jej na konec článků. V této sekci je možné uvést související články, externí odkaty, použitou literaturu, reference a další.

Je možné libovolné položky ze seznamu vyřadit, vždy byl však měla být uvedena použitá literatura nebo reference.

Button renommer.png Vložený článek

Tlačítko vložený článek vkládá {{subst:Vložený článek}}. Tím se v článku zobrazí informace o tom, že článek je vložen do jiného článku a editace v něm se musí dělat s jistým ohledem na souhrnný článek. Tato informace se zobrazí pouze v editačním okně editoru.

Tato šablona se vkládá zásadně na začátek článku.

Button verse.png Javascriptový kód

Tlačítko javascriptový kód vkládá <source lang="javascript">javascript</source>. Tohoto označení se používá k zvýraznění javascriptového kódu.

Button code.png Kód

Tlačítko kód vkládá <code></code>. Text ohraničený tímto označením se zobrazí proporcionálním písmem.

<code>Příklad</code> Příklad

Button fact.png Šablona redakce

Tlačítko šablona redakce vkládá předpřipravenou redakční šablonu. Tato šablona se umisťuje na diskusní stránky článků a slouží redakci k organizaci redakčního zpracování článků.

Searchtool right.svg Podrobnější informace naleznete na stránce Nápověda:Redakční šablona.

Button mysignature.png Redakční podpis

Tlačítko redakční podpis vkládá speciální podpis určený pro podepisování parametrů redakční šablony.

Searchtool right.svg Podrobnější informace naleznete na stránce Nápověda:Redakční šablona/Podepisování.

Button user.png Uvítání

Tlačítko uvítání vkládá {{Vítejte}} (šablona {{Vítejte}}, která se umísťuje na diskusní stránku nového uživatele. Po uložení se zobrazí uvítání – krátký text obsahující odkazy na nápovědu a základní rady.

Vložení šablony Vítejte vždy ukládejte jako velkou editaci.

Button clock.png Časové razítko

Tlačítko časové razítko vkládá {{subst:REVISIONTIMESTAMP}}. Po uložení se na místě zobrazí aktuální datum a čas. Tento nástroj se využívá u kontrol článku učiteli.

Button copy edit.png OldID

Tlačítko OldID vkládá unikátní číslo aktuální revize článku. Využívá se u kontrol článků učiteli.

Btn toolbar rayer.png Přeškrtnutý text

Tlačítko přeškrtnutý text vkládá <span class="preskrtnuto">kód</span>. Text uzavřený mezi tyto značky se zobrazí přeškrtnutě. Toho se využívá např. na stránkách pracovních skupin – pokud splníte nějaký úkol, tímto způsobem jej škrtněte.

<span class="preskrtnuto">Sjednotit podobné články</span>Sjednotit podobné články

Btn toolbar Evalution Securite informatique.png Podezřelý účet

Tlačítko podezřelý účet vkládá předpřipravený text upozornění na účet, který se zdá být založen robotem a mohl by tedy v budoucnu být např. zdrojem spamu. Upozornění se vkládá na diskusní stránku uživatele, pokud nedojde do 14 dnů k reakci, je účet automaticky navržen k zablokování.

Button copyvio discuss.png Copyvio

Tlačítko copyvio vkládá {{Zpracovat|důvod=copyvio|datum=20111115}} (šablona {{Zpracovat}}). Po uložení se v článku zobrazí upozornění na podezření na porušení autorských práv. Toto upozornění se vkládá do článku. Zároveň je třeba na diskusní stránku článku i uživatele, který se pravděpodobného porušení práv dopustil, popsat celou situaci, vysvětlit jaké jsou možnosti a nabídnout pomoc. Je třeba dodržovat zásady komunikace.

Pokud nedojde do 14 dnů k vyřešení, automaticky je článek zařazen ke smazání.

Button article de qualite.png Zkontrolováno

Tlačítko zkontrolováno vkládá do článku razítko zkontrolování učitelem. Toto tlačítko smějí využívat pouze učitelé zařazení v seznamu potvrzených učitelů.

Jste-li učitel, kontaktujte redakci WikiSkript na redakce@wikiskripta.eu – členové redakce WikiSkript Vám rádi vysvětlí, jak kontrolovat články.

Button redirect.png Přesměrování

Tlačítko přesměrování vkládá #PŘESMĚRUJ [[Stránka]]. Mezi hranaté závorky doplňte název stránky, na kterou chcete vytvořit přesměrování. Tento kód musí být jediným textem stránky, jinak přesměrování nebude fungovat.

Searchtool right.svg Podrobnější informace naleznete na stránce Nápověda:Přesměrování.

Button miss signature.png SPAM na diskusní stránku

Tlačítko SPAM na diskusní stránku vkládá upozornění, že daný uživatel byl pro vkládání spamu zablokován a nahlášen poskytovateli.

← Zpět na obsah nápovědy