Diskuse s uživatelem:OK

Z WikiSkript

Archiv původní diskuse naleznete ZDE.

--Azrael (Antonín Šípek) 10. 3. 2010, 16:09 (UTC)


Článek OCD[upravit | editovat zdroj]

Milý kolego,

blahopřeji Vám k Vašemu článku o OCD. Vedete si výborně, na začátečníka dokonce více než výborně.

Přestože jste příspěvek ještě nedokončil, dovolil jsem si Vám do něj zasáhnout a redakčně jej upravit. Doufám, že jsem Vám jej tím příliš nepomršil :-) . Prosím, prohlédněte si změny, které jsem dělal (použijte srovnání verzí dostupné ze záložky Historie).

Velká část úprav je dána jen zvyklostmi (např. pokud začátek článku obsahuje vymezení pojmu, který je v titulu článku, nepíše se nadpis; první výskyt pojmu z nadpisu se zato píše tučně - což je užitečné zejména při skládání více článků dohromady; osnovu netřeba psát, jakmile "nastřelíte" nadpisy, vytvoří se automaticky obsah). Další drobnosti uvidíte.

Oceňuji způsob, kterým jste zpracoval citace a zejména fakt, že jste tak udělal takřka přesně podle normy. Zjednodušujeme si život (a z hlediskaúdržby je to výhodné) pomocí šablony {{Citace}} - podívejte se, prosím, na její použití. Taktéž odkazy do Wikipedie mají zjednodušenou notaci (v nápovědě se o ní dočtete jako o "interwiki").

Velmi chálím, že jste článek ilustroval obrázky (byť škarohlídi mohou namítnout, že jsou příliš populární :-) ).

Pokud by se Vám některé mé změny nelíbily (či by neodpovídaly Vaeu záměru), neváhejte je, prosím, vrátit - považujte je za pouhé návrhy. Každopádně držím palce, aby se Vám i nadále tak hezky dařilo!

S přáním příjemného víkendu--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 12. 3. 2010, 22:17 (UTC)



Milý kolego,

děkuji za dokončení článku o OCD. Obdivuji, jak hezky se Vám to hned napoprvé povedlo. Skoro nebylo co zlepšovat... Až teď jsem si všiml, že jsem Vám minule při úpravách omylem vyhodil obrázek - moc se omlouvám, jde o překlep. Nechám nyní na Vás, jestli obrázek vrátíte zpět do textu, nebo jestli ponecháte tak a požádáte správce o smazání nepotřebného dsouboru (v tom případě na jeho stránku vložte {{Smazat}}).

Chybičky, kterých jste se dopustil, jsou vpravdě nepodstatné. Prohlédněte si historii, popřípadě se jim lze věnovat při konzultacích.

Snad jediné, oč bych si Vás dovolil požádat pro příště, je označování editací. Oceňuji, že jste začal používat zatržítko "malá editace". Pozor ale na to, že za malou se nepovažuje úprava, která mění věcný smysl textu - tedy doplnění modalit farmakoterapie jí zcela jistě není. Jako "me" se označují opravy překlepů, typografické úpravy, technické změny (např. kategorizace) apod. - podrobněji vizte Wikiskripta:Malá editace.

Důsledně také vyplňujte souhrny editací. Zanedlouho se naučíte sledovat provoz ve WikiSkriptech, a sám uvidíte, jak to redakci usnadňuje orientaci. Pro představu, souhrny Vašich posledních editací by mohly být (řazeno pozpátku):

  • 14. 3. 2010, 20:06 OK (OK) m (→Léčba) +anxiolytika, neuroleptika jde o velkou editaci; symbolem + se obvykle značí přidání, doplnění něčeho do článku. Pokud článek rozsáhle rozšíříte, napíše se třeba jen "++"
  • 14. 3. 2010, 19:55 OK (OK) -Pracuje se označil bych jako malou editaci; minus znamená, že jste něco vypustil, ubral
  • 14. 3. 2010, 19:44 OK (OK) (Dokončení článku.) lépe např.: pořadí bodů v seznamech, překlepy
  • 14. 3. 2010, 19:30 OK (OK) +příznaky a diagnostika

Dále prosím: ve WikiSkriptech vystupujete pod jménem (máte jej aspoň an uživatelské stránce), čemuž jsem rád; vyplňte ale prosím své jméno i v nastaveních v políčku "Skutečné jméno" (zatím tam máte "OK"). Uživatelům, kteří také vydstupují pod jménem, se pak bude zobrazovat v historiích článků.

Nyní jste výborně zvládl tvorbu prvního článku. Budeme velmi rádi, když stejně kvalitně budete přispívat i nadále; je opravdu radost s takovým textem dále pracovat. Váš článek by nyní měl být nasměrován ke kontrole odborníkem - o tom si povíme více.

Začněte se teď věnovat dalším redakčním pracím. Prosím, domluvte si konzultaci s některým správcem, nebo se zapište ke mně na stránce Uživatel:Mvejr/Konzultace. Prohlédněte si Fórum, zejména část věnovanou redakci. A začněte sledovat Poslední změny; snažte se pochopit, co se tam děje, a pokuste se upravovat články, které Posledními změnami procházejí.

Srdečně zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 14. 3. 2010, 21:56 (UTC)

Nepatrná rada[upravit | editovat zdroj]

Milý Ondro,

srdečně Vás zdravím a děkuji za další editace. Jste den ode dne lepší, mám radost, jak hezky jste se zapojil do redigování článků!

Zkusím trochu pomoci s drobnostmi, na které jste narazil:

  • Symbol à (ve významu "à 12 hodin") se na většině klávesnic vkládá pravý Alt + 7, a. Jestli si na to vzpomenu, přidám jej do řádky Vložit pod editačním oknem.
  • Symbol × ("krát") se rozlišuje od x (malé písmeno X); vkládá se pravý ALT + ), nebo z řádky Vložit pod editačním oknem.

Přeji hezkou neděli--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 20. 3. 2010, 19:28 (UTC)

Odesílání článků ke kontrole[upravit | editovat zdroj]

Milý kolego,

některé z Vašich příspěvků vypadají natolik dobře, že by si, myslím, zasloužily odeslat ke kontrole odborníkem. A protože je na čase, abyste se tento úkon naučil, prosím, pusťte se do toho:

Korespondenci, kterou za redakci WikiSkript povedete, prosím posílejte v kopii na adresu redakce@wikiskripta.eu.Na tutéž adresu prosím pošlete krátkou informaci, pokud například někoho kontaktujete telefonicky či osobně. To proto, aby se nějaký krok zbytečně nedubloval a nepůsobili jsme zmatky.

Přeji Vám, aby se Vám nadále ve WikiSkriptech tak hezky dařilo--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 22. 3. 2010, 09:29 (UTC)

Blahopřeji, zvládl jste to výborně. Doplnil jsem jen redakční ověření kontroly, to příště už také můžete udělat sám (jak na to, je zde. Díky, zdravím ze služby--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 6. 4. 2010, 14:37 (UTC)

Pochvala[upravit | editovat zdroj]

Milý Ondro,

musím Vás pochválit, jak přesně se řídíte všemi doporučeními, která na Vás postupně hrneme. A moc se mi líbí, jak máte naplánováno, které "své" články byste chtěl dokončit, a přitom se zapojujete i do editací stránek, které aktuálně zpracovávají ostatní redaktoři. Přesně tak to má být! Cítím ještě z Vašich úprav určitý ostych, ale nemáte se čeho bát - když jsem Vaše editace namátkově kontroloval, nenašel jsem žádné závady. Sem tam Vám ještě něco poupravím podle zvyklostí, což - předpokládám - sledujete v historii, jde ale o zanedbatelné maličkosti. Za chvilku za sebou budete mít první stovku úprav, a už nyní Vás nelze považovat za nováčka.

Prosím, zkuste si znovu projít pokyny redaktorům a úkoly redaktorům na fóru. Seznamte se také se všemi ostatními údaji a dokumenty, které jsou v redakční části fóra. Prosím, neváhejte mě nebo kohokoliv ze správců kontaktovat, kdyby cokoliv nebylo jasné. A pomalu se také přihlaste na konzultaci, buď ke mně (uživatel:Mvejr/Konzultace), nebo ke kterémukoliv jinému správci.

A zachovejte WikiSkriptům přízeň! Srdečně zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 24. 3. 2010, 22:28 (UTC)

Poděkování[upravit | editovat zdroj]

Milý Ondřeji,

děkuji Vám za pomoc s redakcí článků z hygieny a epidemiologie. Oceňuji Vaše úpravy i připomínky k těmto materiálům. Správci sice ještě některé drobnosti dotahují, ale opravdu jim hodně pomáháte!

Prosím, neváhejte se připojit i k převodům materiálů, které jsem rozesílal mailem. Z Vašich předchozích příspěvků vím, že máte velmi dobrou představu, jak by měl dobře zpracovaný článek vypadat; a práce s těmito materiály takovou představu opravdu vyžaduje - jste tedy právě tím, kdo by mohl hodně pomoci!

Ještě jednou děkuji za Vaši pomoc a přeji hezký týden--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 5. 4. 2010, 18:17 (UTC)

Antiarytmika[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ondro, zjistila jsem, že jsme oba současně upravovali článek Antiarytmika. Já jsem článek poměrně výrazně doplnila, ale před uložením mé změny jsi článek editoval. Tím se moje změny přemazaly tvojí verzí... Zkrátka, chtěla jsem tě poprosit, jestli tvoji editaci mohu vrátit, bude tam moje verze článku. Tvé úpravy dodělám, abys to nemusel dělat znovu (kromě úrovně nadpisů, ta by se neměla měnit vzhledem k tomu, že článek je začleněn do jiného - Vliv léků na srdeční rytmus)

Moc se omlouvám, ale nechci nad tím trávit několik hodin znovu. Díky, zdravím --Cat.katka 22. 4. 2010, 14:33 (UTC)

Vlákno diskuse[upravit | editovat zdroj]

Milý Ondro,

děkuji za Vaši neutuchající práci pro WikiSkripta. Dovolím si upozornit na maličkost: Pokud s někým komunikujete přes diskusní stránku, snažte se udržet celou nit na jednom místě - tj. odpovídat tam, kde se objevil dotaz (nikoliv v diskusi tázajícího se). Jsou výjimky, ale jsou to jen výjimky :-) . Připomeňte mi prosím, abych Vám pověděl více o pravidlech komunikace a diskuse, na nejbližší konzultaci.

Ať se Vám nadále tak hezky daří!--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 22. 4. 2010, 16:33 (UTC)

Děkuji za upozornění! Provedu! :-)--OK 22. 4. 2010, 17:44 (UTC)

Obrázky z Commons[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ondro, prosím, když přebíráš obrázky z Commons, kde je autorem nějaký "bezejmenný" uživatel s nickem, uveď při nahrávání obrázku do WikiSkript i odkaz na autorovu stránku. Můžeš přitom použít interwiki vychytávku commons:, která vytvoří odkaz na Wikimedia Commons automaticky. Viz např. pro ukázku zde. Jedná se o maličkost – přesto je ale lepší uvádět odkaz než např. pouhé nicneříkající "THWZ". Díky! --Slepi 28. 4. 2010, 14:11 (UTC)

Díky za radu! Mohl bys mi prosím ještě poradit – když jsou u obrázku uvedeny např. 3 licence, kterou z nich mám použít? Je to jedno? --OK 28. 4. 2010, 14:24 (UTC)
Wikipedisté často svá díla uvolňují pod vícero licencemi, aby si každý mohl vybrat, pod kterou si dané dílo (text nebo obrázek) přebere. Vzhledem k tomu, že jedeme na Creative Commons, tak stačí uvést jen jednu licenci – a nejlépe právě některou z Creative Commons. --Slepi 28. 4. 2010, 14:30 (UTC)

Wiki4lístek[upravit | editovat zdroj]

Wiki4lístek.png

Milý Ondro,

jsem opravdu potěšen Vaší vytrvalou prací pro WikiSkripta. Velmi si cením času, který věnujete soustavným a pečlivým editacím. Obdivuji, jak rychle jste se dokázal zapracovat – prakticky po deseti týdnech jste svým výkonem předběhl řadu služebně starších členů redakce.

Chtěl bych Vám za Vaše úsilí upřímně poděkovat. Jsem přesvědčen, že energie, kterou WikiSkriptům věnujete, není vynaložena nadarmo. I za ostatní členy redakce si dovoluji říci, že jsme velmi rádi, že jste se k WikiSkriptům přidal. A bude nám potěšením, pokud vytrváte.

Prosím, přijměte aspoň symbolické poděkování za Váš čas a za Váš přínos pro WikiSkripta: Wikičtyřlístek. Kéž Vám přinese štěstí nejen ve WikiSkriptech! --MUDr. Martin Vejražka, PhD. 15. 5. 2010, 22:39 (UTC)

Děkuji! To mi to nedělní sychravé ráno mile začalo! :-) --OK 16. 5. 2010, 07:50 (UTC)

Citace[upravit | editovat zdroj]

Milý Ondro,

dvě drobnosti:

  • Otázky z ORL od JB mají vročení 2007; prosím, doplńujte to ve zdrojích. (Jak najít: otevřete původní wordovský dokument, Soubor/Vlastnosti/karta Statistické údaje)
  • Prosím, pro vkládání citací/literatury používejte výhradně {{Citace}}. V nastavení/udělátka si zapněte "Editační tlačítko "Citace" a nástroj pro tvorbu citací", budete pak moci šablonu vyplňovat pomocí formuláře, což je velmi pohodlné. Citace vložené bez šablony jsou rizikem do budoucna.

Děkuji a srdečně zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 19. 5. 2010, 14:14 (UTC)

Děkuji za upozornění! Data doplním. Udělátko "citace" jsem si již vložil a začal ho používat... Příjemný den! --OK 19. 5. 2010, 14:18 (UTC)

Díky[upravit | editovat zdroj]

Milý Ondro, děkuji za umístění nálepky na můj profil. Velmi si toho vážím. --Murzik 18. 6. 2010, 17:05 (UTC)

Warfarin[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ondro, bylo by vhodné dopracovat článek Warfarin – díval jsem se, že jsi jeho autorem. Zvaž, zda nevzít za základ tento. Kdybys s tím chtěl pomoci, dej vědět. Hezký den. --Don-giovanni 21. 6. 2010, 07:55 (UTC)

Vnímám to jako obrovský rest, který jsem nebyl delší dobu schopen zrealizovat. Nicméně dnes se stalo. Článek jsem doplnil. Využil jsem k tomu materiály z Ústavu farmakologii z Hradce Králové viz. http://www.lfhk.cuni.cz/farmakol/predn/bak/kapitoly/krev/kumarin-bak.doc. Rád bych se Tě, jakožto zkušeného správce, zeptal, jestli máme na tyto materiály opravdu práva a nevadí tudíž, že jsem je převzal doslova...? Mohl bys se také prosím kouknout, zdali jsem zdroj správně odcitoval – Warfarin?
Děkuji a přeji příjemný den! Ondřej Kučerka --OK 21. 6. 2010, 10:43 (UTC)
Práva máme. Ještě by se zdroj, z nějž byly převzaty některé části, objevit v historii článku. Buď tak udělejte při nějaké editaci, nebo (lépe?) poproste správce, ať článek smaže a znovu vloží s odpovídajícími údaji o autorech. Srdečně zdravím--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 21. 6. 2010, 10:54 (UTC)
OK, budu kontaktovat správce. Děkuji za pomoc!! --OK 21. 6. 2010, 10:57 (UTC)

ACEI – tabulka se řazením[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ondro, v článku ACEI máš tabulku, v níž používáš řazení. Potíž je v tom, že tabulka je rozdělená do sekcí, a tudíž řazení nefunguje správně. Zvaž prosím varianty:

  1. Zrušit sekce a přidat nový sloupec, kde bude v každém řádku kategorie, do níž léčivo patří.
  2. Ponechat sekce a zrušit řazení.

Dovolil jsem si změnit styl na wikitable. Jinak pokračuj v dobré práci a měj pěkný večer. --Don-giovanni 2. 7. 2010, 17:25 (UTC)

Čau Honzo, díky za pomoc! Moc ale nechápu, co jsi mi napsal...? :-) Jaké řazení máš na mysli? --OK 2. 7. 2010, 18:47 (UTC)
Třída tabulky "wikitable sortable" znamená, že se v záhlavích sloupců objeví šipečky. Po kliknutí na ně se tabulka seřadí podle daného sloupce. Je to takový "vylepšený" typ tabulky. Jinak základní je class="wikitable".--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 2. 7. 2010, 19:31 (UTC)
Již rozumím. Děkuji! --OK 2. 7. 2010, 19:43 (UTC)

Řecká písmena v názvech článků[upravit | editovat zdroj]

Milý Ondro,

děkuji za úpravy farmakologických článků. Chtěl bych Vás upozornit na maličkost: v názvech článků by neměly být řecká písmena, zvláštní znaky ani formátování. Vše se rozepisuje základním fontem. Naproti tomu v textu má mít vše správnou typografickou úpravu. Takže v textu budou mít odkazy formát α2-mimetika, povedou ovšem na článek pojmenovaný alfa2-mimetika. Je tomu tak kvůli vyhledávačům.

Srdečně zdravím ze Železných hor--MUDr. Martin Vejražka, PhD. 10. 7. 2010, 19:03 (UTC)

Rozumím, děkuji za pomoc! --OK 10. 7. 2010, 19:49 (UTC)

Břišní tyfus[upravit | editovat zdroj]

Ahojky Ondro, všimla jsem si, žes editoval článek Břišní tyfus. Jsem moc ráda, že se věnuješ vylepšování článků z WikiSkript a věřím, že to mnoho studentů ocení : ) Mám jen jednu drobnou nicméně důležitou výtku - pokud přesouváš věty na jiná místa článku, dávej si pozor, aby značka ref označovala stále ty samé informace. Díky! Hezký den a příjemnou práci s WS, --Valtameri 1. 9. 2010, 18:57 (UTC)

Redaktorský podpis[upravit | editovat zdroj]

Milý Ondro,

děkuju za spoustu práce a bezvadné vedení nových uživatelů i redaktorů. Poprosím o maličkost: přidejte si fotku do podpisu. V nastaveních dáte vyplníte jako text podpisu [[Soubor:OK 4973m.jpg | 30px | link=Uživatel:OK]] [[Uživatel:OK|Ondřej Kučerka]] -- [[WikiSkripta:Redaktoři|redakce WikiSkript]] a zaškrtnete Používat v podpisu wikitext. Věříme, že "očumáčkované podpisy" WS polidšťují :)

pro podepisování redakční šablony si zapněte v udělátkách zjednodušený podpis bez wikikódu (přibude tlačítko s oranžově podbarveným podpisem).

Srdečně zdravím--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 19. 10. 2010, 00:10 (CEST)

Obrázky[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ondro,

díky za zásah u anatomických obrázku v článku Aorta thoracica. Smazány samozřejmě být musí, dobře že jsi to i objasnil Mahownymu. Přidal jsem jenom malinké doplnění, samotné smazání bych nechal na WikiVíkend, neboť on i Cemnotar (který nahrál jeden z těch obrázků), tam budou. Jenom aby ses nelek, že se tak ještě nestalo:-)

Měj se hezky

Au revoir --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 21. 10. 2010, 18:05 (CEST)

Čau Kubo, díky za spolupráci!!
P.S.: Použité "au revoir" v tomto kontextu znamená něco jako "sbohem". Spíš bych tedy doporučil "à bientôt", což znamená "brzy naviděnou"! :-)
Příjemný večer do Prahy et à bientôt!! Ondra --OK 21. 10. 2010, 20:36 (CEST)

Pozdrav z Wikivíkendu[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ondro,

omlouvám se za "au revoir", je to jedna z mála věcí, kterou francouzsky umím:-)

Mimochodem, možná jsi zaregistroval (nebo by se tak brzy stalo), že jsi povýšil do správcovského stavu, k čemuž ti tímto gratuluji:-) Ale ty jsi v podstatě již činnost správců vykonával, takže to nebude nic nového:-)

Měj se hezky

Kuba

--Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript ) 23. 10. 2010, 01:16 (CEST)

Čau Kubo!
Až teď jsem se dostal na počítač a první, čeho jsem si všiml, byla zelená nálepka na mé stánce...:-) Je mi ctí! :-) Díky!!
Příjemný víkend do Krkonoš!!
Ondra --OK 23. 10. 2010, 19:25 (CEST)

Editace polohy a rozměrů obrázků[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, díval jsem se jak si změnil moje editace ve článcích Fibrilace síní a Flutter síní, a nechápu proč. Myslím, že obrázky nejsou to nejdůležitější a rozhodně by neměly narušovat tok textu. Atraktivita článku tím nijak neutrpěla. Každý, kdo by chtěl, by si mohl thumb rozkliknout, popřípadě pokud jsou obrázky tak důležité pro dané téma, bylo by vhodnější jim vymezit samostatný prostor mezi textem a nenechávat je mačkat text do „nudle“ u kraje. Neber toto, prosím, jako nějakou agresivní lamentaci, jen by mě zajímalo jak to vidíš :) --Petrb.jpg Petr Bína -- redakce WikiSkript 12. 12. 2010, 20:41 (CET)

Zdravím,
v případě EKG si myslím, že je rozšíření náhledu docela vhodné: v tomto případě mi připadá, že je obrázek hodně důležitý, v původní velikosti je "nečitelný" a prakticky každý čtenář by jej rozklikával. Je tedy na místě mu tuto práci usnadnit. Pokud jde o schéma, kde se tvoří vzruch, je to asi věc názoru, každé z obou řešení má dle mého svá pro i proti.
Přeji příjemný start do nového týdne--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 12. 12. 2010, 22:17 (CET)
Ahoj Petře!
Chápu, že Tě mé změny lehce rozčílily a omlouvám se za to! Neudělal jsem to proto, že by Tvé editace byly chybné, jen pravděpodobně nesdílíme stejný názor na přítomnost obrázků ve článcích. Já se snažím, aby co nejvíce článků obsahovalo obrázky (které s danými články tématicky korelují). Obrázky mají velký didaktický potenciál, zvyšují kvalitu i přitažlivost jednotlivých článků. Já preferuji mít vlevo text a vpravo odpovídající obrázek. Jakmile si čtu prinicip vzniku fibrilace síní, koukám vpravo na odpovídající obrázek.
V podstatě je to stejné jako v knize. Buď máš obrázky zakomponovány do jednotlivých odstavců, kapitol, nebo máš v textu jen odkazy na obrázky, které jsou na konci knihy v příloze – takže musíš ze strany 14 listovat na stranu 450, aby ses koukl na příslušný obrázek. Tato druhá varianta mi připadá komplikovanější, uživatelsky méně přitažlivá a více odpovídá Tvému systému "textu a rozkliknutému samostatnému obrázku".
Navíc najít obrázek, překreslit ho, nahrát do wikiskript, nahrát do článku, zformátovat, popsat – dá dost práce. A rozhodně to grafici nedělají proto, abychom pak do rohu článku vložili malou, nečitelnou ikonu náhledu jejich obrázku.
Děkuji za názor a připomínky! Ještě o tom popřemýšlím...
Hezký večer!!
Ondra --OK 12. 12. 2010, 23:23 (CET)
Děkuji za obě odpovědi a za vysvětlení, už to chápu. Neuvědomil jsem si některé aspekty, které zde byly uvedeny. Pro příště budu více dbát, aby práce na obrázcích a jejich ilustrativní hodnota nebyla utalčována :) Ještě jednou děkuji za rychlé odpovědi a přeji příjemný předvánoční den!--Petrb.jpg Petr Bína -- redakce WikiSkript 13. 12. 2010, 10:57 (CET)

Použitá literatura[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ondro, žádal jsi, abych u článku Endokrinní orbitopatie doplnila zdroj, ze kterého jsem čerpala. Jak postupovat, pokud jsem použila své poznámky z přednášky? Její název a jméno vyučujícího? Díky za odpověď. --Lucie Thomasová 5. 3. 2011, 22:26 (CET)

Ahoj Lucko! Ano, souhlasím s Tebou – jméno přednášejícího, název přednášky a ještě bych přidal kliniku/ústav a rok. Takhle jsem třeba já citoval některé přednášky:
  • HOLAJ, Robert. Kardiologický kroužek. III. interní klinika VFN a 1. LF UK v Praze, 2009.
  • VILIKUS, Zdeněk. Interpretace EKG v klidu a při zátěži. Ústav tělovýchovného lékařství 1. LF UK a VFN, 2010.
  • KOVÁRNÍK, Tomáš. Plicní embolie. Seminář z kardiologie. II. interní klinika VFN a 1. LF UK, 2011.
Díky moc za rychlou spolupráci!!
Příjemný večer/noc! ----Logo 8g05.png Ondra Kučerka -- redakce WikiSkript 5. 3. 2011, 23:24 (CET)
Takhle to opravdu klidně může být. Ještě ale doporučuji název přednášky dát kurzívou a přidat poznámku, že jde o přednášku, nikoli o tištěný/jiný materiál. Např. takto: VILIKUS, Zdeněk. Interpretace EKG v klidu a při zátěži. Přednáška pro studenty 1. LF. Ústav tělovýchovného lékařství 1. LF UK a VFN, 2010. --Slepi (redakce WikiSkript) 12. 3. 2011, 22:45 (CET)

Licence obrázku[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ondro, jak jsi prosím dospěl k licenci GPL u obrázku Soubor:Mytí rukou.jpg? Na Commons ji vidím coby volné dílo a když se dívám do historie, nebylo to nikdy změněno. Děkuji, --Petr-Adam.jpg Petr Adam -- redakce WikiSkript 7. 4. 2011, 20:45 (CEST)

Ahoj Petře! Samozřejmě máš pravdu, tu licenci jsem zadal špatně, nechápu, jak se mi to povedlo... Už jsem to opravil. Děkují za upozornění!
Příjmený den! ----Logo 8g05.png Ondra Kučerka -- redakce WikiSkript 11. 4. 2011, 13:19 (CEST)

Revmatická endokarditida[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, narazil jsem na Tvůj článek Revmatická endokarditida a chtěl jsem se Tě zeptat, zda na něm ještě budeš pracovat, nebo jestli můžu odstranit šablonu pracuje se.

Přeji hezký den. :) --Josef Brychta Josef Brychta -- redakce WikiSkript 22. 4. 2011, 14:17 (CEST)
Čau Josefe,
šablonu klidně odstraň. Já jsem těsně po vytvoření článku zjistil, že již existuje článek neinfekční endokarditida, který také obsahuje revmatickou endokarditidu. Tak jsem neustále přemýšlel, co s tím, až jsem na to zapomněl. Článek neinfekční endokarditida je spíše patologický, kdežto revmatická endokarditida je spíše klinický. Tak je asi necháme existovat paralelně a uvidíme...ale také by se daly přejmenovat na „Neinfekční endokarditida (patologie)“ a „Revmatická endokarditida (kardiologie)“. Co si o tom myslíš ty?
Díky za upozornění i za včerejší editace (koukal jsem, že jsi včera máknul :-))! Hezkou sobotu! ----OK.png Ondra Kučerka -- redakce WikiSkript 23. 4. 2011, 00:26 (CEST)

Otoskleroza[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, ráda obrázek přeložím, ale nevím jak tam ty česká slovíčka vložit. Pomohl bys mi rposím?

Gehorgang - zvukovod Trommelfel - bubínek Paukenholle - středoušní dutina Hamer - kladívko Amboss -kovadlinka Steigbugel - třmínek Ovales fenster verknocherung - otoskleróza oválného okénka Inner ohr - vnitřní ucho

Děkuju Míša

Ahoj Míšo! Moc děkuji za překlad! Zbytek zařídím, to není problém... Příjemnou neděli! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 8. 5. 2011, 08:51 (CEST)

Poděkování[upravit | editovat zdroj]

Milý Ondro,

děkuji za zkontrolování dalších článků podepsaných učitelem. Vytrvejte, této nepříliš zábavné činnosti je nám nyní třeba :)--Martin Vejražka.jpg MUDr. Martin Vejražka, PhD. -- redakce WikiSkript 17. 5. 2011, 12:43 (CEST)

Portál:Hygiena a epidemiologie[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ondro,

super, že jsi rozdělil Portál:Hygiena a epidemiologie na dva, byl už opravdu obrovský. Dovolil jsem si tu stránku přesto znovu založit s upozorněním o rozdělení, dost lidí od Vás z fakulty se teď z něj učí na státnici a mohli by jej hledat (třeba přes oblíbené nebo tak). Tak minimálně do konce roku bych to tak nechal, co myslíš?

Měj se hezky, Kuba --Cooba.jpg Jakub Štefela (redakce WikiSkript) 30. 5. 2011, 19:22 (CEST)

Dobře, Kubo. Děkuji!! S pozdravem ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 30. 5. 2011, 22:08 (CEST)

Patofyziologická témata[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ondro, projížděl jsem fyziologický portál a narazil tam na odstavec plný odkazů na fibrilaci síní, flutter,... až reentry. Koukal jsem na ně a jsou parádní! Až budu mít kardio, tak vím kam :)... Jen mi nepřijdou jako fyziologická témata. Ani v učebnici fyziologie jsem nenašel v rejstříku flutter, reentry apod. Zvaž prosím, jestli je z fyziologického portálu neodebrat. Zůstaly by tak v patofyziologickém portálu. Děkuju moc a měj se fajn. --Dušan Ospalík.jpg Dušan Ospalík (redakce WikiSkript) 25. 10. 2011, 20:10 (CEST)

Ahoj Dušane,
děkuji za dotaz. Klidně portál uprav – články odstraň. Zůstanou tak na portálu patofyziologie a kardiologie, což je podle mě dostačující.
Hezký večer! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 25. 10. 2011, 20:23 (CEST)

Kožní névus[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, pracuju na kompletaci článků s chybějícím posledním parametrem a narazila jsem na Tebou vložený článek od V. Janečka Kožní névus. Článek je hotový a chybí v něm už jen podepsat citace, což problém není, protože jsi ho odzrojoval. Ale je v něm vložena šablona pahýl... Tak bych se s Tebou, jakožto autorem chtěla poradit. Co bys řekl změně názvu článku tak, aby se šablona dala odstranit? Kožní névus je velmi široký pojem a v článku se pojednává o jednom z typů, tak mě napadlo, že bychom ho mohli přejmenovat...třeba na Pigmentový névus nebo něco podobného. A tím bychom mohli zrušit pahýl. Co si o tom myslíš? Děkuju a měj se hezky,

--Misstery.JPG Misstery -- redakce WikiSkript 28. 10. 2011, 23:39 (CEST)
Dobrý večer!
Děkuji za precizní redakční práci! Já jsem tento článek do WikiSkript původně nevkládal. Narazil jsem na něj a všiml si, že při prvovložení není v souhrnu editace zaznamenaný autor textu, takže jsem článek smazal a znovuvložil s uvedením autora (to jsi nemohla vědět :-)).
Co se týče Tvého dotazu, obávám se, že přejmenováním se nic nevyřeší. Pojem pigmentový névus je také velmi obsáhlý, tudíž článek v současné podobě by se z pahýlu nevymanil (chybí diagnostika, léčba, přesná klasifikace). Nejlepší by bylo článek o tyto informace doplnit, pakliže máš chvilku, bylo by excelentní, kdyby ses toho ujala. Další možností je vytvoření hesla.
Ještě jednou děkuji a přeji příjemný víkend! S pozdravem ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 29. 10. 2011, 00:00 (CEST)

Dotaz na získání licence[upravit | editovat zdroj]

Ahoj,

Pan doktor Vejražka mi tě doporučil, že máš nejvíce zkušeností se získáváním licencí obrázků. Chtěl bych na tuto stránku přidat obrázky: Volkmannova ischemická kontraktura Na Commons jsem nic nenašel, ale přes Google jsem našel tento odkaz: [1].

Mohl bys mi poradit, jak na to? Díky----Portret-MK.jpg Martin Kozel -- redakce WikiSkript 23. 11. 2011, 13:54 (CET)

Ahoj Martine,
v takovémto případě je nutné získat souhlas autora daných fotografií. Čili autora je třeba kontaktovat, stručně mu WikiSkripta představit a poprosit ho o svolení s použitím jeho fotografií ve WikiSkriptech a jejich nahráním pod některou z licencí Creative Commons (vhodnou licenci můžeš přímo doporučit/navrhnout). Pakliže takovýto souhlas získáš, je možné fotografie do WS nahrát, a sice pod licencí, pod kterou autor fotografie uvolnil. Pakliže souhlas neseženeš, je možno fotografii/obrázek nahrát tímto způsobem. Žádost, kterou jsem nedávno odesílal já, Ti pro ukázku zasílám emailem.
Pokud Ti něco není jasné, klidně se ptej, rád dovysvětlím! Hezký večer! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 23. 11. 2011, 16:51 (CET)
Mám trochu problém najít kontakt (mail) na autora. Nikdy nemá mail (hledal jsem i přes Google) a nevím tedy, jak ho kontaktovat. ----Portret-MK.jpg Martin Kozel -- redakce WikiSkript 24. 11. 2011, 13:12 (CET)
Je mi líto, ale v tomhle Ti bohužel neporadím. Bez souhlasu však obrázek nahrát nelze. Hezký pátek! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 25. 11. 2011, 12:08 (CET)

Licence na obrázek[upravit | editovat zdroj]

Ahoj, narazil jsem na jeden článek CTA koronárních tepen, kde jsi nejspíše přidával obrázek. Chci se zeptat jestli jsi si jistý, že na něj máme aut. práva. Díky a hezky den ----Portret-MK.jpg Martin Kozel -- redakce WikiSkript 11. 4. 2012, 15:32 (CEST)

Ahoj Martine,
děkuji za dotaz. Daný obrázek nebyl do WS nahrán, ale z článku na něj vedl pouze odkaz, díky němuž se obrázek v článku objevil. V případě zájmu najdeš více podrobností zde. Tato metoda je možná, ale smí se používat jen v určitých situacích.
S pozdravem a přáním hezkého dne ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 13. 4. 2012, 16:09 (CEST)

Piknik[upravit | editovat zdroj]

WikiSlunicko.png

Drahý Ondro, děkujeme za přiložení ruky k dílu na letošním pikniku mediků. Nikdo nedovedl vytvořit tak skvělé drinky plné ovoce a lásky, jako Ty. Přijmi prosím alespoň toto WikiSluníčko, ať Ti připomíná tento krásný prosluněný (až na nějakých 20 deštivějších minut) den.

Filip Mareš.jpg Filip Mareš (redakce WikiSkript) 2. 5. 2012, 21:44 (CEST)

Čau Filipe,
díky za sluníčko :-), ale pochvala a poděkování patří především Tobě a Jance - byli jste tam celou dobu a k tomu přátelští, příjemní, pozitivně naladění, skvěle reprezentující WikiSkripta i model pohodového medika! ;-)
Příjemný víkend! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 4. 5. 2012, 15:14 (CEST)

Sternotomie[upravit | editovat zdroj]

Ahoj Ondro,

u článku Sternotomie nepřihlášený uživatel odstranil šablonu Pracuje se. Zapomenul jsi ji odstranit nebo máš s tím článkem ještě nějaká záměr a chceš tam šablonu ponechat?

Díky za odpověď a doufám, že se Ti daří! --Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 22. 9. 2012, 23:05 (CEST)

Ahoj Kotletko,
Já na to zrovna koukal. Zapomněl jsem na něj, ale vůbec nevadí, že je šablona odstraněna. Prozatím ho necháme jako heslo. Měj se fajn, hezký večer! ----OK.png Ondřej Kučerka -- redakce WikiSkript 22. 9. 2012, 23:10 (CEST)
Dobře dobře :-) I Tobě hezký večer! --Logo 8g05.png Kotletka -- redakce WikiSkript 22. 9. 2012, 23:24 (CEST)