Průvodce:Knihovna (1. LF UK)

Z WikiSkript

Knihovna se nachází v budově Ústav vědeckých informací 1. LF UK a VFN nedaleko od tramvajové zastávky Štěpánská - U Nemocnice 4. V budově se je i studovna, denní a počítačová místnost.

Půjčování knih[upravit | editovat zdroj]

V knihovně si můžete kromě knih půjčit i další materiály (skripta, učebnice, CD s lékařskou tematikou,...). Výpůjční doba je obvykle jeden měsíc. Pokud není na knihu rezervace, můžete si knihu vypůjčit na delší dobu. Prodloužení zvládnete sami přes webovou aplikaci, anebo vám s tím pomůžou knihovníci. O aktuální dostupnosti knih se můžete informovat na webové stránce v katalogu knihovny. Žádané tituly si můžete rezervovat a až pro vás bude kniha připravena, přijde vám potvrzení e-mailem případně textovou zprávou. Při překročení výpůjční lhůty platíte sankční poplatek 2 Kč za knihu za den.

Výpůjční doba
Pondělí 8:00–18:00
Úterý 10:00–18:00
Středa 8:00–18:00
Čtvrtek 8:00–18:00
Pátek 8:00–16:00

V době letních prázdnin je knihovna otevřená omezeně, každou středu od 9 do 16 hodin.

Studovna[upravit | editovat zdroj]

Knihy, které nejsou dostupné k půjčení, si můžete vždy prolistovat ve studovně. Jedná se o příjemné tiché prostředí. Součástí studovny je i počítačový koutek s volným přístupem na internet, je zde možné i levně tisknout nebo zdarma skenovat. Před vstupem do studovny je nutné odložit kabáty a batohy do šatny. Pro vstup je nutný studentský průkaz (ISIC), vstupní turnikety vpustí pouze toho, kdo je zaregistrovaný v knihovně a nemá žádné nezaplacené sankční poplatky za překročení výpůjční doby!

Otevírací doba
Pondělí 8:00–19:45
Úterý 10:00–19:45
Středa 8:00–19:45
Čtvrtek 8:00–19:45
Pátek 8:00–15:45

Počítačová místnost[upravit | editovat zdroj]

V budově knihovny U Nemocnice 4 je i velká terminálovna s více než 60 počítači a dvěma tiskárnami. Z PC (mj. i ve studovně) je umožněn přístup k databázím (BMČ, MEDLINE, EMBASE, Web of Science atd.), elektronickým časopisům a knihám. Pro práci s elektronickými zdroji odkudkoli využijte vzdálený přístup [1]

Denní místnost[upravit | editovat zdroj]

Denní místnost najdete naproti velké terminálovně. Zde je obvykle trochu rušněji než ve studovně, ale i přesto sem mnozí chodí v pauzách mezi přednáškami nejen diskutovat, ale také studovat. V místnosti jsou automaty s nápoji i občerstvením.

Užitečné odkazy[upravit | editovat zdroj]