Průvodce:Chirurgie II. (LFP UK)

Z WikiSkript

V pátém ročníku probíhá pouze bloková výuka. Každá skupina má jiné pořadí bloků. Odpoledne jsou pak společné, nepovinné přednášky pro všechny studenty. Blok Chirurgie II trvá 6 dní a je zakončen zápočtem za docházku.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

První 3 dny na probíhá výuka na neurochirurgii ve FN Lochotín (vchod C, 3. patro v posledních dveřích nalevo v seminární místnosti). Začíná se hlášením v 7:25, následuje teoretická výuka nebo se chodí na sál, oddělení JIP, případně na ambulance. Nakonec dostanete papír, že jste tam chodili s prvním razítkem a podpisem. Další 3 dny docházíte na kardiochirurgii ve FN Lochotín. Seminární místnost kardiochirurgie se nachází v pavilonu B (místnost 1PP, směrem, jako když jdete na operační sály). Jeden den jde na sály první půlka studentů, další den druhá. Třetí den dostanete potvrzení o účasti. Při výuce je lepší mít celé bílé oblečení, ale stačí jen plášť a přezůvky.

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Zápočet je udělen za účast. Zapisuje ho doc. MUDr. Vodička, PhD. (pokoj 2. patro, vchod C), který upřednostňuje, pokud kruh vyšle jednoho studenta se všemi indexy najednou.

Doporučená literatura[upravit | editovat zdroj]

  • NĚMEC, Petr. Kardiochirurgie. 1. vyd. Olomouc: Univerzita Palackého v Olomouci, 2006, 103 s. ISBN 80-244-1303-5.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]