Průvodce:Dermatovenerologie (LFP UK)

Z WikiSkript

Dermatovenerologie je předmět čtvrtého ročníku, je vyučován v letním semestru. Je ohodnocen 5 kredity.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Probíhá pouze v letním semestru a skládá se z praktik (probíhajících jednou za 14 dní v pavilonu 22, v 8.patře v seminární místnosti. Praktika mají dvě části, v první části vyučující lékař přednese prezentaci na dané téma, ve druhé části jdou studenti podle rozpisu na jednotlivé ambulance. Zde můžete vidět zajímavé případy z oboru dermatovenerologie, občas si i vyzkoušet něco zajímavého. Jak postupovat při dermatovenerologickém vyšetření se dozvíte z materiálu na MEFANETu) a přednášek (studenti jsou podle skupin rozděleni na dvě poloviny, jedna polovina má přednášky v P4, druhá polovina na Šiklově ústavu patologie. Obě přednáškové místnosti se nacházení ve FN Bory. Přednášky jsou povinné a jsou každý týden ve čtvrtek od 16:00)

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Zápočet je získán za docházku na praktika a přednášky. Je možná jedna absence.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Zkouška probíhá na dermatovenerologické klinice v 7. patře v knihovně. Má dvě části: písemný test + ústní část. Test má 40 otázek, při nesplnění minimálního počtu bodů (30) ztrácite termín. Pokud ho zvládnete, čeká Vás ústní část. Zde si taháte tři otázky — jednu z obecné dermatovenerologie, jednu ze speciální dermatovenerologie a jednu z venerologie. Ústní část vás může zkoušet Prof. MUDr. Karel Pizinger, Doc. MUDr. Tomáš Fikrle a nebo Prof. MUDr. Cetkovská Petra, Ph.D.

Seznam otázek ke zkoušce naleznete zde.

Doporučená literatura[upravit | editovat zdroj]

A z čeho se učit? Pokud si budete dělat zápis z přednášek, určitě si je přečtěte. Dále je dobré si projít zápisky z praktik. Studentům je doporučována Dermatovenerologie od Štorka. Pan profesor Pizinger vydal v roce 2012 nová skripta, která se dají koupit na klinice. Skripta jsou bez obrázků, jejich obsah je velice strohý, a proto je vhodné je použít spíše k opakování než k učení. U zkoušky ale bude kladen důraz na látku v nich obsaženou. K učení na zkoušku je vhodné také využít materiály na portálu MEFANET.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]

Související články[upravit | editovat zdroj]