Průvodce:Gynekologie a porodnictví I. (LFP UK)

Z WikiSkript

V pátém ročníku probíhá pouze bloková výuka. Každá skupina má jiné pořadí bloků. Odpoledne jsou pak společné, nepovinné přednášky pro všechny studenty. Blok Gynekologie a porodnictví I. trvá 12 dní a je zakončen zápočtovým testem.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Výuka probíhá každý den od 7.30 do zhruba poledne ve FN Lochotín na gynekologické klinice. První den vás rozdělí do 3 skupin a proberete propedautiku. Každá skupina dostane rozpis oddělení, který musí striktně dodržovat a nakonec se rozejdete na svá odělení. Každý další den se pak v 7.45 nahlásíte sekretářce ve třetím patře, která vás zapíše a udělá docházku. Na každém oddělení je alespoň jeden člověk zodpovědný za výuku, který by vám měl najít nějakou práci. Ne vždy to tak je. Důležité je vědět, že i když si vás na daném oddělení nikdo nevšímá, nesmíte jít na jiné oddělení. Prostě zůstaňte tam, kde máte být.

Jinak je tato stáž naprosto pohodová. Doktoři vás sice nenechají nic dělat, ale s trochou štěstí uvidíte porod i císařský řez a uděláte si představu o práci na gynekologii.


Tento blok je brán pouze jako ochutnávka pro věci příští - 4 týdenní blok Gynekologie v šestém ročníku před státnicí.


Absence: 1 tolerovaná bez omluvy, další je nutné nahradit. (možno i odpoledne)

Zvláštnost: Jen bílý plášť nestačí. Musíte chodit celí v bílém.

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Pro získání zápočtu je nutné splnit docházku a projít zápočtovým testem. Test je v počítačové formě, píše se na děkanátu a má 30 otázek ( 15 otázek z gynekologie, 15 otázek z porodnictví).


Odkazy[upravit | editovat zdroj]