Průvodce:Hygiena (LFP UK)

Z WikiSkript

V pátém ročníku probíhá pouze bloková výuka. Každá skupina má jiné pořadí bloků. Odpoledne jsou pak společné, nepovinné přednášky pro všechny studenty. Blok hygieny trvá 6 dní a je zakončen zápočtem za docházku.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Výuka se skládá pouze z povinných seminářů. Začíná se každý den v osm ráno v praktikárně Ústavu hygieny (Lidická 4, první domeček vpravo po cestě od Procháskova ústavu nahoru) a končí se mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou. Každý den je jedna dvacetiminutová přestávka zhruba v polovině vyučování. Semináře probíhají tak, že sedíte, posloucháte výklad a děláte si poznámky. Vlastní aktivita není nutná. Povolena je jedna absence. Vyučující počítá, jestli se z pauzy opravdu všichni vrátili. Předmět se více neřeší, protože se předpokládá, že se mu studenti budou více věnovat v šestém ročníku, kdy je předmět hygieny součástí státní zkoušky ze Sociálního lékařství. Příjemným zpestřením výuky je příprava pokrmů studenty na zadané téma, které si pak studenti i na konci sami sní a pokud něco zbyde, tak si mohou i odnést s sebou.

Absence: Jedna je povolená. Další absence si pak student musí nahradit s jinou skupinou a to vždy v den, kdy je probírané téma na které chyběl.

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Pro získání zápočtu je nutná účast s 1 povolenou absencí.


Odkazy[upravit | editovat zdroj]