Průvodce:Imunologie (LFP UK)

Z WikiSkript

Imunologie je vyučována v zimním semestru, na konci semestru následuje zkouška. Předmět je ohodnocen 2 kredity.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Přednášky z imunologie probíhají každý týden, praktika jednou za 14 dní. Praktika se konají ve FN Lochotín, v mostě (pavilon C, vchod na emergency). Co se týče praktik - ta probíhají ve formě prezentací. Praktika jsou povinná, přednášky nikoliv.

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Zhruba v strede semestra sa píše test na dekanáte. Hranica býva okolo 90 bodov (ale väčšinou sa každý rok o cca 5 bodov znižuje). Test sa dá v pohode napísať z dostupných otázok, čo kolujú medzi študentmi. Pokiaľ test nenapíšete, tak píšete druhý test.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Zkouška se skládá ze dvou částí: test + ústní zkouška. Test se píše na ústavu imunologie, na místních počítačích. Upozorňuji, že tyto počítače nejsou zrovna nejnovější, takže když Vám během testu počítač zkolabuje, moc se nedivte :))...Pokud se Vám podaří test napsat, pokračujete na ústní část. Na ústní zkoušce se tahají dvě otázky. Celkově je otázek 81.

Doporučená literatura[upravit | editovat zdroj]

A z čeho se učit? Pokud se donutíte navštěvovat přednášky, určitě si je přečtěte. Jinak je dobré si projít prezentace z praktik. Také mezi studenty kolují vypracované otázky. A základem je samozřejmě učebnice imunologie, kterou Vám půjčí v knihovně. Novější vydání, které je místy velmi podrobně napsané si můžete koupit. Najdete v něm opravdu vše.

  • HOŘEJŠÍ, Václav a Jiřina BARTŮŇKOVÁ, et al. Základy imunologie. 4. vydání. Praha : Triton, 2009. 0 s. ISBN 978-80-7387-280-9.