Průvodce:Klinická biochemie (LFP UK)

Z WikiSkript

V pátém ročníku probíhá pouze bloková výuka. Každá skupina má jiné pořadí bloků. Odpoledne jsou pak společné, nepovinné přednášky pro všechny studenty. Blok klinocké biochemie trvá 6 dní a je zakončen zkouškou formou testu na pc.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Výuka probíhá na Ústavu klinické biochemie a hematologie FN Plzeň - Lochotín (pavilon B, 2. patro). Blok trvá 6 dní, začíná vždy v 8 hodin a končí obyvkle kolem 12.30 - 13.00 hod.. Výuka probíhá formou teoretických přednášek, je zpestřována testovými otázkami vkládanými do vykládaného textu, na které studenti odpovídají pomocí hlasovacích zařízení. Teoretické semináře jsou úzce propojeny s nezbytným samostudiem, které probíhá formou e - learningu. Proberete základní pilíře biochemických vyšetření a jejich vztahu ke klinickým nálezům. Všechny nezbytné informace dostanete na email před začátkem bloku.

Absence: 1 možná.

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Nutnost absolvovat 5/6 dní praktik. Napísať aspoň 2 z 3 priebežných testov(acidobáza, játra+Git a ledviny), ktoré sa píšu na hodine.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Zkouška probíhá formou počítačového testu. Test se skládá z 62 otázek, máte na něj 100 minut a minimální limit je 65% (65-77%=C, 77-89%=B, 89-100%=A). Obsahuje otázky s jednou i více správnými odpověďmi, doplňovací, přiřazovací otázky a kazuistiky. Test obsahuje 1 bodove,4 bodové a pak 15-20 bodové úlohy. Základem pro úspěšné zvládnutí zkoušky je poctivá příprava pomocí e - learningového kurzu a pochopení látky probírané na seminářích. Zkouškový test může obsahovat testové otázky z průběžných testů, tudíž se rozhodně vyplatí je projít.

Doporučená literatura[upravit | editovat zdroj]

  • RACEK, Jaroslav, et al. Klinická biochemie. 2. vydání. Praha : Galén, 2006. 329 s. ISBN 80-7262-324-9.
  • Veškeré materiály, včetně namluvených prezentací jsou na OVAVTu. První den Vám na sekretariátu půjčí knížku.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]