Průvodce:Oftalmologie (LFP UK)

Z WikiSkript

V pátém ročníku probíhá pouze bloková výuka. Každá skupina má jiné pořadí bloků. Odpoledne jsou pak společné, nepovinné přednášky pro všechny studenty. Blok oftalmologie trvá 6 dní a je zakončen ústní zkouškou.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Výuka probíhá na Oční klinice ve FN Lochotín (vchod E, 4.patro). Výuka začíná v 8:00, probíhá formou seminářů, ale navštívíte i ambulance a vyzkoušíte si základní vyšetření. V rámci seminářů proberete většinu témat ze zkouškových otázek a budete upozorněni na nejdůležitější fakta. Na sekretariátu si můžete půjčit učebnici, podle které jsou postavené i otázky ke zkoušce.

Jeden den se jde na exkurzi do Tyfloservisu. Většinou to bývá středa/čtvrtek. Ten se nachází v panelovém domě, v posledním vchodu. Dozvíte se zde o speciálních pomůckách pro nevidomé. Dostanete se tam tramvají číslo 4 a vystoupíte na Klatovské, pak se dáte opačným směrem než je areál FN Bory a půjdete stále rovně asi 700 metrů a na levé straně uvidíte vstup do Tyfloservisu.

Absence: žádná. (1 možná s omluvenkou od lékaře.)

Dobré vědět: Při výuce i přípravě na zkoušku věnujte zvýšenou pozornost akutním stavům, kataraktě, glaukomu, základům optiky a typům injekce.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Zkouška se skládá z písemného testu a ústní zkoušky. Test se píše na klinice. Skládá z 25 otázek, vždy je jedna správná odpověď. U ústní zkoušky si taháte 3 otázky. Část otázek je označena písmenem X, těm věnujte zvýšenou pozornost.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]

Doporučená literatura[upravit | editovat zdroj]

  • ROZSÍVAL, Pavel, et al. Oční lékařství. 1. vydání. Galén, Karolinum, 2006. ISBN 80-7262-404-0.