Průvodce:Pediatrie I. (LFP UK)

Z WikiSkript

V pátém ročníku probíhá pouze bloková výuka. Každá skupina má jiné pořadí bloků. Odpoledne jsou pak společné, nepovinné přednášky pro všechny studenty. Blok Pediatrie I trvá 7 dní a je zakončen zápočtovým testem.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Výuka probíhá na Dětské klinice FN Plzeň - Lochotín (pavilon F, 6. patro). Blok trvá 6 dní, začíná v 8:00 a končí přibližně ve 13:00. Dopoledne začíná výuka teoretickou částí, následuje praktická výuka. Během bloku se podíváte na dětskou JIP, oddělení malých dětí, oddělení větších dětí, hemato–onkologické oddělení a ambulantní část. Odpolední seminář není. Organizaci praktik zajišťuje MUDr. Šašek.

Absence: Není povolena žádná. Pokud budete chybět jednou, můžete si praktika nahradit a jít s vyučujícím odpoledne na jeho službu na přibližně dvě hodiny. Ale domluvit sa tu dá vždy. :)

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Zápočet je formou praktický skúšky z vyšetrenia dieťaťa. Študenti to celý týžden trénujú a posledný deň to predvedú doktorovi, ktorý má v ten deň s nimi pratika a ten im následne udelí zápočet. Všetky potrebné informácie a poznatky sa dozviete na hodine. Odporúča sa si zopakovať internú propedeutiku, ktorá je vyžadovaná.

Doporučená literatura[upravit | editovat zdroj]

  • STOŽICKÝ, František a Kateřina PIZINGEROVÁ. Základy dětského lékařství. 1. vydání. Praha : Karolinum, 2006. 359 s. ISBN 80-246-1067-1.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]