Průvodce:Radiologie a nukleární medicina (LFP UK)

Z WikiSkript

Radiologie a nukleární medicína je předmětem 4.ročníku, je vyučován v zimním i letním semestru. Předmět je zakončen zkouškou a je ohodnocen třemi kredity.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Praktika jsou jednou za dva týdny a trvají 1,40 hod. Praktika se konají ve FN Lochotín, většinou ve 4. patře v mostě, ale některá praktika v letním semestru se konají v pavilonu nukleární medicíny (v případě, že se praktika konají v pavilonu nukleární medicíny, bude vyvěšen na dveřích seminární místnosti papír, oznamující konání praktik jinde). Praktika se konají ve FN Lochotín, 4. patro v mostě. Na praktikách budete většinu času trávit v seminární místnosti, někdy Vás lékaři vezmou na CT vyšetření, MR, RTG, atd.

Přednášky jsou rovněž jednou za 2 týdny a trvají 1,40 hod a konají se v Aule ve FN Lochotín (kde probíhaly přednášky ze základů první pomoci)

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

Zápočet ze zimního i letního semestru je za docházku. V každém semestru je možná jedna absence, jinak je možno si praktika nahradit s jinou skupinou, někdy také funguje domluva s vyučujícím lékařem.

Zkouška[upravit | editovat zdroj]

Zkouška je v letním semestru a koná se v seminární místnosti a nebo v pavilonu nukleární medicíny (opět bude vyvěšen papír o místě konání zkoušky na dveřích seminární místnosti). Zkouška se skládá z testu, který se píše ručně (tedy alespoň zatím, v budoucnu se chystá převedení testu do počítačové podoby). Od školního roku 2010/2011 je vytvořen test nový. Skládá se jak z problematiky radiologie, tak nukleární medicíny. Další částí zkoušky je ústní část, tahá se jedna otázka z radiologie a jedna z nukleární medicíny. A poslední část je praktická, kde dostanete RTG snímek, který musíte popsat.

Z čeho se učit? Pokud se donutíte chodit na přednášky, určitě neprohloupíte. Někteří zkoušející si potrpí na své přednášky, takže pokud se na zkoušku učíte jen z učebnic, možná s tím u těchto zkoušejících neuspějete. Letos byla vydána zcela nová skripta, jejichž autory jsou lékaři/vyučující z FN Lochotín, kde každá otázka je v rozsahu dvou stran A4.

Odkaz[upravit | editovat zdroj]

http://radiologieplzen.eu/