Průvodce:Sociální lékařství, veřejné zdravotnictví a hygiena (LFP UK)

Z WikiSkript

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Výuka probíhá jednak na Ústavu sociálního lékařství LF UK v Plzni (Šafránkův pavilon, 2. patro) a dále na Ústavu hygieny a preventivní medicíny LF UK v Plzni (Lidická 4). Tento blok trvá 3 týdny - po jednom týdnu trávíte na těchto ústavech a poslední týden slouží jako přípravný ke státní zkoušce. Výuka sociálního lékařství je koncipována jako jednodenní seminář a zbytek týdne trávíte na praxi u praktického lékaře. Během semináře se dozvíte potřebné informace pro úspěšné složení státní zkoušky - jak sepsat seminární práci a jak zpracovat zprávu o stáži u praktického lékaře.

Státní zkouška[upravit | editovat zdroj]

Státní zkouška se skládá z písemného testu a ústní části. Při ústní části si taháte 2 otázky z hygieny a preventivního lékařství a 3 otázky ze sociálního lékařství. Součástí části věnované sociálnímu lékařství je také probrání a zhodnocení Vaší stáže u praktického lékaře, předložení a okomentování závěrečné zprávy o Vašem pobytu. Dále zhodnotíte Vaši seminární práci – co Vás vedlo k sepsání vybraného tématu, jak na Vás téma zapůsobilo apod..

Doporučená literatura[upravit | editovat zdroj]

  • ZAVÁZALOVÁ, Helena, et al. Inovované dodatky k vybraným kapitolám ze sociálního lékařství a veřejného zdravotnictví. 1. vydání. Praha : Karolinum, 2008. ISBN 9788024615691.

Odkazy[upravit | editovat zdroj]