Průvodce:Tělovýchovné lékařství (LFP UK)

Z WikiSkript

Tělovýchovné lékařství je předmět čtvrtého ročníku zimního semestru. Tento předmět je zakončen pouze zápočtem a je ohodnocen jedním kreditem.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Přednáška z tohoto předmětu se koná jednou za 14 dní a trvá 1,40 hod. Cvičení se také konají jednou za 14 dní, rovněž v délce 1,40 hod. Cvičení z tohoto předmětu jsou povinná. Na praktikách je možná jedna absence. V případě většího množství je možné chybějící cvičení nahradit s jinou skupinou. Cvičení jsou buď formou prezentace, ale součástí jsou i praktická znázornění - např. sledování zátěžového testu na sportovci. Cvičení se konají v praktikárně tělovýchovného lékařství. Budova se nachází vpravo po cestě od Procháskova ústavu směrem nahoru. Některé skupiny mají praktika v budově ústavu hygieny.Tato budova se nachází vedle ústavu tělovýchovného lékařství. jedny praktika se taky konají mimo areál a to na konečný jedničky(vyučujúci vám to behom praktik ujasnia).Trvajú asi 40 minút, a doktor co tam je je háklivý na pozdní příchody. V tomhle případe je dobrovolník jeden z řad spolužákú.

Zápočet[upravit | editovat zdroj]

K zápočtu je nutná docházka a zakončení zápočtovým testem, žádná zkouška se nekoná. A z čeho se na zápočet učit? Prezentace z hodin jsou umístěné na internetu (Mefanet). Určitě je dobré si na zápočet tyto prezentace přečíst. A pak samozřejmě vyhledejte své starší spolužáky, určitě vám dají zajímavé materiály, za které budete při zápočtovém testu vděční :) ;)


Odkazy[upravit | editovat zdroj]