Fórum:OBS Studio

Z WikiSkript

OBS Studio ikona2.png

Open Broadcaster Software je bezplatná lokalizovaná aplikace pro nahrávání a streamování videí. S jeho pomocí jde jednoduše vytvářet velmi kvalitní videa. Umožňuje nahrávat obraz z více kamer, prezentaci z počítače a mnoho dalšího. Pokud hledáte způsob jak nahrát a případně i vysílat vaše přednášky, může být OBS Studio pro Vás tím pravým řešením. OBS Studio je jednoduché, spolehlivé a efektivní.

Instalace a nastavení OBS Studio[upravit | editovat zdroj]

Instalační soubory programu OBS Studio najdete na stránkách https://obsproject.com. Stáhněte si aktuální instalační balíček pro váš operační systém: https://obsproject.com/cs/download a spusťte instalaci. Pokud vám neběží stahování z původního umístění (např. kvůli lokálnímu nastavení zabezpečení sítě), můžete využít mirror na fakultním serveru:

Hardwarové předpoklady[upravit | editovat zdroj]

Pro nahrávání a streamování přednášek v plném rozlišení (1920x1080, FPS 30) budete potřebovat novější počítač s procesorem nejméně 4. generace, lépe však novějším. Bude se vám hodit dostatek operační paměti a dedikovaná grafická karta. Kompletní hardwarové doporučení najdete na stránkách OBS.

Záznam přednášky[upravit | editovat zdroj]

Podívejte se na krátké video jak nainstalovat a používat OBS Studio pro záznam přednášek.

Vysílání přednášek[upravit | editovat zdroj]

Pokud potřebujete komunikovat s velkým množstvím studentů, pak jednou (časeto jedinou) z možností je použít živé steramování přednášky pomocí YouTube Live. Potřebujete k tomu mít ověřený účet na YouTube. Jak to udělat popisuje návod:


To be continued…