Fórum:OTRS

Z WikiSkript

Open Ticket Request System

OTRS je nástroj sloužící primárně ke komunikaci redakce s veřejností a novými autory. OTRS slouží jako filtr, který třídí příchozí emaily do front, jež následně redaktoři řeší. Kromě běžných či oficiálních konverzací slouží k dokumentaci souhlasů s užitím díla.

Registrace a přihlášení

Login OTRS
  • pro zřízení přístupu se obraťte na kohokoliv z redakce, kdo má přístup, aby Vás mohl přidat mezi řešitele
  • můžete také oslovit Václava Rejlka, který Vám s tím ochotně pomůže
  • Přejděte na stránku https://otrs.wikiskripta.eu
  • Zadejte své přístupové údaje a potvrďte
  • V profilovém nastavení si upravte údaje podle sebe, profilovou fotku můžete nahrát přes stránky Gravatar.com

Nástěnka

Nástěnka je úvodní stránka, která se vám zobrazí při přihlášení do OTRS. Slouží k základní správě příchozích tiketů (tiket = email). Její nastavení je v pravém horním rohu stránky. Na nástěnce můžete spravovat Nové tikety, Otevřené tikety, Eskalované tikety.

Úvodní strana OTRS - nástěnka

Tikety

Tiket

Email, neboli Tiket, připomíná konverzační vlákno. Na horním panelu lišty máme nabídku dostupných možností, jak s tiketem naložit. Každý tiket, který přijde do OTRS je otevřený a nezamčený. Jakmile s ním začne nějaký redaktor pracovat, tiket se uzamkne tomuto majiteli, aby nikdo nemohl do konverzace zasahovat. Při nečinnosti redaktora se tiket opět po třech dnech odemkne ostatním. Po vyřešešení tiketu jej redaktor uzavře.

Napsání emailu z OTRS

Pro napsání tiketu z adresy wikiskript je třeba pod svým avatarem kliknout na záložku Tikety a následně kliknout na Nový emailový tiket. Poté už jen vyplníte formulář a zprávu, kterou můžete odeslat.

Návod k používání OTRS

Další materiály o OTRS a podrobný návod k nastavení a používání můžete nalézt na Disku WikiSkript.