Průvodce:Histologie a embryologie (LFP UK)

Z WikiSkript

Předmět Histologie a embryologie I. je rozdělen na dva semestry. Výuka začíná během letního semestru prvního ročníku a je zakončena pouze zápočtem. Pokračuje během zimního semestru druhého ročníku, na jehož konci je zakončena zkouškou. Předmět je ohodnocen 4 kredity.

Výuka[upravit | editovat zdroj]

Výuka se skládá z nepovinných přednášek a povinných praktický cvičení.

Přednášky bývají ráno a jsou společné pro celý ročník. Přednáší se v Modré posluchárně v UNIMECu.

Praktická cvičení má každá skupina zvlášť. Výuka probíhá v učebně v prvním patře Procháskova ústavu. Na praktických cvičeních je účast povinná! Během semestru se píšou 1 – 2 kontrolní testy, jejichž úspěšné splnění podmiňuje zápočet. Někteří vyučují požadují k testu ještě navíc rozpoznání preparátů v mikroskopu při ústním pohovoru, referát na stanovené téma a případně absolvování e-learningových kurzů.

Searchtool right.svg Podrobnější informace naleznete na stránce Fórum:Průvodce studiem LFP UK/Histologie a embryologie II..

Doporučená literatura[upravit | editovat zdroj]

  • BALKO, Jan, Zbyněk TONAR a Ivan VARGA. Memorix histologie. 2. vydání. Praha: Triton, 2017. ISBN 978-80-7553-249-7.
  • SLÍPKA, Jaroslav a Zbyněk TONAR. Základy histologie. 2. vydání. Praha: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2018. ISBN 978-80-246-3934-5.
  • SLÍPKA, Jaroslav a Zbyněk TONAR. Základy embryologie. 2., upravené vydání. Praha: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2019. ISBN 978-80-246-4179-9.


Odkazy[upravit | editovat zdroj]