Fórum:Skype

Z WikiSkript

Skype je komunikační nástroj od firmy Microsoft pro bezplatné videohovory a chat. Umožňuje videohovory zdarma až mezi 50 účastníky.

Připojujete se přes univerzitní Office 365?[upravit | editovat zdroj]

  1. Navštivte stránku https://office.com a přihlaste se svou fakultní nebo univerzitní adresou (otevře se vám přihlašovací formulář CAS univerzity).
  2. Stáhněte si aplikaci Skype pro firmy.
  3. Můžete volat a chatovat se všemi uživateli, kteří mají přístup do licence Office 365 na univerzitě. Ostatní účastníci ale musí mít také nainstalovanou a spuštěnou aplikaci.
  4. Můžete si volat i s jinými lidmi, stačí v aplikaci vygenerovat URL adresu, pomocí které se ostatní účastníci připojí.

Požíváte osobní účet Microsoft?[upravit | editovat zdroj]

Pokud máte účet u Microsoftu (licence Office, cloudové služby), pak máte i účet Skype. Stačí se přihlásit svým Microsoft účtem v aplikaci Skype (najdete ji ve Windows 10 v nabídce Start) nebo na adrese:

Volat a psát si můžete s ostatními uživateli služby Skype, kteří mají svůj osobní účet u Microsoftu. V aplikaci si můžete nechat vygenerovat odkaz, pomocí kterého se k hovoru připojí i lidé, kteří svůj účet na Skype nemají. Maximum je v takovém případě 50 účastníků.

Nemáte a nechcete používat účet Microsoft?[upravit | editovat zdroj]

Ani přednášející, ani studenti nemusí mít Skype účet a přesto si mohou volat.

  1. Navštivte stránku https://www.skype.com/en/free-conference-call/
  2. Tlačítkem si nechte vygenerovat odkaz pro anonymní konferenci.
  3. Odkaz nasdílejte ostatním lidem, se kterými si chcete volat.
  4. Ve smluvený čas se všichni připojte pomocí získaného odkazu.