Fórum:Socrative

Z WikiSkript

Socrative je jednoduchý online nástroj na tvorbu krátkých testů či kvízů pro rychlou zpětnou vazbu při výuce.

Socrative.jpg

Lze jej využít např. při přednášce pro aktivizaci studentů i jako kontrolu, zda studenti správně pochopili přednášenou látku. Intuitivní, dobře zpracované rozhraní pro učitele umožňuje položit rychlou otázku, nebo například spustit předem připravený test. Učitel pak může online sledovat, jak studenti odpovídají.

U otevřených otázek je možné pracovat ve dvou kolech: nejprve studenti píší své odpovědi. Učitel může vymazat odpovědi, které se opakují nebo jsou nevhodné a pak může spustit druhé kolo, ve kterém mají studenti hlasovat, která z odpovědí je nejpřesnější.

V klasických testech a kvízech lze použít několik formátů otevřených i uzavřených úloh. K dispozici jsou i nástroje na formátování textu, vkládání obrázků apod. Snadno lze také nastavit parametry testu.

Studenti pracují ve velmi intuitivním webovém rozhraní, které je optimalizované jak pro počítače, tak i pro mobilní zařízení.

Po vyplnění testu má učitel k dispozici přehledné zobrazení výsledků, které může ihned využít při výuce. Také lze stáhnout několik typů přehledných zpráv a tabulek s výsledky.

Licence[upravit | editovat zdroj]

Základní verze je k dispozici zdarma. Je vhodná pro učitele, kteří Socrative používají příležitostně. Placená verze (Socrative PRO) umožňuje vytvořit několik výukových "místností" a díky tomu mít připravené testy pro několik skupin studentů. Ústřední knihovně UK se podařilo zajistit omezený počet licencí k rozšířené verzi Socrative PRO. Pokud tedy chcete využívat rozšířených funkcí licence PRO, zažádejte si o licenční klíč na adrese michaela.matouskova@lfp.cuni.cz.

Návody[upravit | editovat zdroj]