Fórum:Socrative

Z WikiSkript

Socrative je nástroj pro tvorbu online kvízů, testů, soutěží, hlasování a anket. Intuitivní, dobře zpracované rozhraní pro učitele umožňuje položit rychlou otázku, nebo například spustit předem připravený test. Učitel pak může online sledovat, jak studenti odpovídají.

U otevřených otázek je možné pracovat ve dvou kolech: nejprve studenti píší své odpovědi. Učitel může vymazat odpovědi, které se opakují nebo jsou nevhodné a pak může spustit druhé kolo, ve kterém mají studenti hlasovat, která z odpovědí je nejpřesnější.

V klasických testech a kvízech lze použít několik formátů otevřených i uzavřených úloh. K dispozici jsou i nástroje na formátování textu, vkládání obrázků apod. Snadno lze také nastavit parametry testu.

Studenti pracují ve velmi intuitivním webovém rozhraní, které je optimalizované jak pro počítače, tak i pro mobilní zařízení.

Po vyplnění testu má učitel k dispozici přehledné zobrazení výsledků, které může ihned využít při výuce. Také lze stáhnout několik typů přehledných zpráv a tabulek s výsledky.

Základní verze je k dispozici zdarma. Je vhodná pro učitele, kteří Socrative používají příležitostně. Placená verze (Socrative PRO) umožňuje vytvořit několik výukových "místností" a díky tomu mít připravené testy pro několik skupin studentů. Omezený počet licencí Socrative PRO je k dispozici prostřednictvím Ústřední knihovny UK [1].


Vstup přímo do rozhraní: b.socrative.com