Průvodce:Internet (1. LF UK)

Z WikiSkript

K internetu se můžete na fakultě dostat několika způsoby:

  • připojit se během výuky k WiFi Eduroam;
  • navštívit některou z počítačových učeben, kde kromě internetu můžete využít i levné kopírování a tisk;
  • použít připojení na koleji.

WiFi[upravit | editovat zdroj]

Vylepené logo Eduroam vás informuje o dostupnosti této sítě

Na fakultě se můžete se svým počítačem či mobilním telefonem připojit k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě WiFi. Signál WiFi je šířen pomocí asi stovky vysílačů, každý s dosahem asi 30 m. Signál je schopen proniknout zhruba přes jednu zeď. Ve volném prostoru se šíří i na větší vzdálenost. WiFi signálem jsou přednostně pokryta místa s nejvyšší koncentrací studentů.

Více o WiFi naleznete na stránce připojení k Eduroam.

Počítačové učebny[upravit | editovat zdroj]

Na fakultě najdete několik počítačových učeben, ve kterých mohou studenti zdarma využívat počítač a internet. Můžete zde i tisknout nebo kopírovat, pokud si u automatu v knihovně nabijete kredit na svůj studentský průkaz (ISIC).

K dispozici jsou také studovny – jedna je v knihovně (U Nemocnice 4, Praha 2) a další ve Spolku mediků českých ve Faustově domě. Ve studovně U Nemocnice můžete samozřejmě využít široké nabídky studijních materiálů, časopisů a knih a několika počítačů. Oddychová místnost, kde se dá také pohodlně studovat, je umístěna ve dvoře Purkyňova ústavu a je spíše vhodná pro klidné odpolední studium bez počítačů. V přízemí budovy knihovny je pak ještě jedna denní místnost, kde jsou i automaty na kávu.

Projděte si podrobný seznam počítačových učeben.