Průvodce:Koleje (2. LF UK)

Z WikiSkript

Jako student můžete bydlet třeba doma, či na priváte, nicméne život na koleji může být naozaj zaujímavou životní zkušeností. Již tradičnou baštou studentů 2. LF je kolej Kajetánka. Mnoho studentů je také na kolejích Hvězda a Větrník. Koleje spravují Koleje a Menzy Univerzity Karlovy (KaM).

Získaní místa na koleji[upravit | editovat zdroj]

Místa na kolejích se po novém kupují ve volném prodeji na stránce REHOSu. Přihlásit do systému se můžete s ůdaji z CAS, nebo když jedete do prvního ročníku a jěšte nemáte ISIC, můžete si v REHOSe vytvořit nový účet. Objednávání je možné po celý rok, nicméně počas roku je většina míst obsazená. Tyhle místa se uvolní po odhlášení stávajících obyvatelů (až někdy v polovině června). Podle prestiže vaší vybrané koleje sa musí odvíjet i vaše rychlost při objednávaní místa, napr. na Kajetánce se místa zaplňují docela rychle (není to však až také špatné, letos byly místa volné i po celé prázdniny). Po vybrání koleje ve volných kapacitách se vám otvorí stránka s typmi pokojů na dané koleji a možností rezervace místa v některém typu (za předpokladu, že je nejaké místo volné). Při rezervaci zadáte informace o ubytování (datum začátku ubytovací zmlouvy, délka trvání ubytování).

Potvrzení rezervace[upravit | editovat zdroj]

Po úspěšné rezervaci se vám vytvoří nepotvrzená opce a vaše vybrané místo bude podrženo na dobu 7 dnů. V této lehote máte zaplatit zálohu 1800 Kč na účet KaM (19 – 3321280297/ 0100). Ako variabilní symbol můžete použít své ID z ISICu, nebo pokud jej ještě nemáte, použijete celé rodné číslo bez lomítka. Pochopí také ID studenta vygenerováno REHOSem ve vašem profilu. (Platby kartou o kterých se dočtete na stránkách pro zálohu nefungují). Po úspěšném připísání částky na účet je vaše rezervace potvrzena, o čem budete informováni e-mailem. Pokud by došlo k problému při párování platby, bude vaše platba zařazena sem. Napište pak na mail na té stránce, že jde o platbu vaší a nastal problém s párováním.

Platbu můžete také provést vkladem hotovosti na pokladne ubytovací kanceláře vaší koleje, poštovou složenkou, nebo vložením hotovosti v Komerční bance na účet KaM.

Podrobné info o platbách zálohy.

Rezervace konkrétního pokoje[upravit | editovat zdroj]

Probíhá cez rezervační systém koleje 17. listopadu. O podrobnostech budete informováni e-mailem. Rezervace probíhá někdy v polovici srpnu (za nás 10.8. v 20:00). Vyberete izbu podle parametrů (nový nábytek, nová postel, balkon) a s príchodem daného termínu můžete daný pokoj zarezervovat (námi vybrané pokoje boli rezervované během prvních pár sekund, museli sme improvizovat).